سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه ورزش را به صورت مرتب انجام دهیم؟

چگونه ورزش را به صورت مرتب انجام دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۶ بازدید کنندگان:۱۱۹۹ نویسنده:سامان موسوی

بیشتر افرادی که وارد یکی از رشته های ورزشی می شوند در همان ابتدا تصمیم می گیرند که به صورت منظم ورزش کنند. اما پس از مدتی ممکن است که وقفه هایی داشته باشید. ازجمله دلایل شایعی که باعث می شود نتوانید به صورت منظم تمرین کنید می توان به مواردی همچون: شغل، رسیدگی به کارهای خانه، داشتن مهمانی های دوستانه یا خانوادگی و یا حتی راحتی تخت تان اشاره کرد.


با وجود این مشکلات، باز هم می توانید با برنامه ریزی دقیق و آمادگی دقیق از پس آن برآیید و بتوانید به طور منظم ورزش کنید. در این پست از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی راههایی بپردازیم که به شما کمک می کنند که به صورت منظم تمرین کنید.


انجام دادن ورزشی که به آن علاقه مند هستید

هیچ مشکلی نیست که از ایروبیک بترسید یا پیلاتش ورزش مورد علاقه شما نباشد. شما باید یک رشته ورزشی انتخاب کنید که به آن علاقه مند بوده و هر روز مشتاق انجام دادن آن هستید. برای اینکه بهترین ورزش را برای خود پیدا کنید بهتر است که به چندین کلاس آموزشی سر زده و با کسانی که در این زمینه ها تجربه زیادی دارند مشورت کنید.


تمرین کردن با دوستان خود

برای اینکه یک جلسه تمرینی فوق العاده داشته باشید پیشنهاد می کنم که با دوستان تان تمرین کنید. به طور مثال با هم پیاده روی کرده یا به پاروزنی بپردازید. یا اینکه می توانید با چند تن از دوستان تان به صورت گروهی در یک رشته ورزشی ثبت نام کنید. با تمرین کردن با دوست های خود می توانید مدت زمان آن را دو برابر کنید.


کار کردن با مربی هایی که انگیزه می دهند

در صورتی که مربی تان شما را برای مثال به طرف اهداف تناسب اندام عالی سوق می دهد آنگاه شما برای رفتن به کلاس ورزشی انگیزه و هیجان بیشتری خواهید داست. علاوه بر این، تمرین کردن زیر نظر مربی که با شما و توانایی هایتان آشنا است می تواند به شما کمک کند که سریع تر پیشرفت کنید.


زمان مناسب برای تمرین کردن را بیابید

بهتر است که روزها و ساعات خاصی را برای انجام تمرینات خود تعیین کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که تمرین کردن به عنوان بخشی مشخص از روال روزانه تان تبدیل شود. اما در مقابل اگر برای ورزش کردن خود وقت و زمان خاصی را معین نکنید و قرار باشد هر روز به دنبال وقت خالی برای تمرین کردن باشید به یک روال روزانه تبدیل نخواهد شد.


آماده کردن ساک باشگاه در شب قبل

در صورتیکه ساک تان آماده باشد دیگر بهانه ای برای باشگاه رفتن نخواهید داشت و آن را برداشته و به باشگاه می روید. در صورتی که می خواهید واقعا تمرین کنید می توانید یک ساک ورزشی آماده در ماشین تان داشته باشید. در صورتی که لباس های ورزشی تان راحت هستند چرا آنها را در زمان خواب نمی پوشید؟ با اینکار بهانه ها را از خود بگیرید.


پوشیدن لباسی که دوست دارید

افراد زیادی وجود دارند که به لباس ورزشی شان توجه کافی نمی کنند. بهتر است که شما لباس ورزشی خود را از یک تی شرت سایر بزرگ و شلوار ورزشی از مد افتاده به چیز بهتر و مد روزتری ارتقا دهید. داشتن لباس زیبا و عالی علاوه بر اینکه منجر به این می شود که اعتماد به نفس تان به میزان زیادی افزایش یابد باعث می شود که احساس کنید قوی و متناسب هستید.


به موزیک های مورد علاقه تان گوش دهید

در حالیکه موزیک های متداول باشگاه نیز می تواند مفید باشد اما گوش دادن به موسیقی داخواه تان می تواند انگیزه بیشتری به شما بدهد و الهام بخش تر باشد. بهتر است آهنگ هایی را انتخاب کنید که با سبک تمرینی شما هماهنگ و متناسب باشد. مثلا برای جلسات تمرینی کاردیو از آهنگ های شاد و سریع استفاده کنید و برای سرد کردن بدن تان نیز به آهنگ های آرام و بی کلام گوش دهید.


تعیین هدف برای خود

داشتن هدف معین باعث می شود که برای آینده خود برنامه داشته و متناسب با آن تمرین کنید. برای مثال ممکن است هدف شما از ورزش کردن شرکت در مسابقات بین المللی باشد یا اینکه بخواهید وزن تان را کاهش دهید، یا اینکه فقط برای سرگرمی و پر کردن وقت تان ورزش می کنید. به همین جهت پیشنهاد می کنم قبل از هر چیزی هدف تان را تعیین کنید.


انجام دادن تمرینات مختصر و مفید

انجام دادن یک تمرین 10 دقیقه ای می تواند به اندازه یک جلسه کاردیوی یک ساعته در باشگاه مفید و در عین حال رضایت بخش باشد. تا زمانی که تحرک و فعالیت دارید به تمرین کردن تان ادامه داده و از انجام این کار افتخار کنید.


دادن جایزه به خود

بهتر است گاهی اوقات به خودتان پاداش بدهید. مثلا بگویید در صورتی که امروز تمریناتم را به خوبی انجام داده و به اتمام برسانم یک آبمیوه طبیعی می نوشم یا اینکه به فیلم مورد علاقه ام نگاه می کنم. این کار باعث می شود انگیزه تان برای ادامه دادن بیشتر شود.


اکنون شما بگویید که از چه ترفندهایی برای ورزش کردن خود استفاده می کنید؟ آیا هیچ یک از مواردی که در بالا گفته شد را تاکنون انجام داده اید؟ زمانیکه برای ورزش کردن حوصله ندارید چه چیزی به شما انگیزه می دهد که آن را انجام دهید؟ شما نیز نظر خود را با من در میان بگذارید.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی آیروبیک پیاده روی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha