سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اسرار لگدهای کشنده موی‌تای

اسرار لگدهای کشنده  موی‌تای
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۷ بازدید کنندگان:۲۶۹۵ نویسنده:سامان موسوی

شما حتی اگر نبینید که پای مبارز به هدف برخورد می کند قادر خواهید بود که صدای تخریب ناشی از لگد قوی موی تای را بشنوید. اکثر متخصصان بر این باورند که این ضربه، قدرتمندترین ضربه در دنیای هنرهای رزمی می باشد. این ضربه به حدی تخریبی است که افسانه هایی در مورد شکستن درختان و خم کردن فولاد به وسیله این ضربات موی تای وجود دارند.


" یودسانکلای فایرتکس " که یکی از اساتید برجسته موی تای بوده و در زدن لگدهای قدرتی مشهور است حاضر شده است تا اسرار زدن این ضربات را با خوانندگان ما در میان بگذارد. قبل از هر چیز دانستن بهتر است بدانید که او یک مبارز چپ پا است، به این معنی که ضربات قدرتی را با پای چپش وارد می کند. در صورتیکه شما یک مبارز راست پا هستید و می خواهید ضربات قدرتی را بزنید فقط کافی است که چای واژه های چپ و راست را در این مقاله با هم عوض کنید.

بر اساس گفته های "فایرتکس" ۱۱ اصل برای اجرای قدرتی این ضربه وجود دارد که به برسی هر کدام از آنها به طور جداگانه خواهیم پرداخت.


بکار بردن گام نقطه محوری

قبل از اینکه بخواهید ضربه بزنید، پای جلوتان که همان پای راست تان است یک پام به جلو بر می دارید. مطمئن شوید که با انجام این حرکت به سمت حریف تا خواهید رفت. گام برداشتن را آن‌قدر تمرین کنید تا نقطه محوری اعضاء خود را بیابید  زیرا تنها پس از آن است که قادر خواهید بود تا قدرت لگد را رها سازید.


فرو بردن پای ببر

در ادامه پای راست خود را محکم بر زمین گذاشته و پاشنه پا را بالا ببرید تا وزن بدن بر روی سینه پا قرار بگیرد. انجام دادن این کار یک نقطه محوری ایجاد می کند که لگن و بدن تان روی آن خواهند چرخید. اکثر رزمی کارها تلاش می کنند که همزمان با زدن لگد از زمین بلند شوند تا آن را به صورت پرشی بزنند. به یاد داشته باشید که این کار اشتباه است. شما باید همچنان بر روی زمین بمانید و یاد بگیرید تا هنگامیکه لگد شما به سمت حریف می رود همچنان سینه پای تان در تماس با زمین باشد.

 

موی تای


پرتاب کردن وزن خود به جلو


اکثر سبک های هنرهای رزمی به رزمی کاران یاد می دهند که هنگام ضربه زدن با پا به عقب خم شوند. اما موی تای برخلاف آنها می گوید که شما باید همیشه رو به جلو خم شوید و یا اینکه وزن خود را به جلو حرکت دهید. به همین دلیل است که یک رزمی کار موی تای که 55 کیلوگرم وزن دارد قادر خواهد بود همانند یک رزمی کار 100 کیلویی ضرباتی قدرتی بزند.


نگه داشتن پای جلویی مانند یک رقاص باله

بعد از گام برداشتن، پای محور شما باید به گونه‌ای صاف شود که بتوانید روی سینه پا شبیه حرکت یک باله‌کار بچرخید. بسیاری از تازه‌واردان موی‌تای برای اجرای لگد قدرتی وقتی باید کاملاً ایستاده باشند، چمپاتمه می‌زنند.


همانند عروسکی باشید که به وسیله یک نخ کنترل می شود

در هنگام مبارزه دست چپ شما باید به‌صورت حمله‌ای و روبه پائین باشد و تا جائی‌که می توانید به پشت قوس بردارد. در همان زمان پای چپتان برای لگد بالا می‌آید. در حقیقت دست، پا را راه می‌اندازد، به گونه‌ای که گوئی پا به یک نخ متصل است و با آن به سمت هدف می‌رود و برمی‌گردد. نخ را با دست چپتان به عقب برگردانید تا پای چپتان به سمت هدف برسد. هرقدر حرکت قوسی دست، قوی‌تر باشد، لگدتان قوی‌تر خواهد شد.

 

آموزش موی تای


لگد زدن به هدف

وقتی که در لگد قدرتی پای چپ با زاویه 30 درجه یا کمتر بلند می شود هدف دنده های قفسه سینه می باشد. تنها چیزی که از استخوان های قفسه سینه محافظت می کند آرنج حریف می باشد. به همین دلیل شما باید با زاویه‌ای لگد بزنید که پایتان را قادر سازد به بالا و زیر مفصل حرکت نماید. این دقیقاً همان عملی است که باعث می‌شود لگد قدرتی موی‌تای همان لگد دورانی نباشد.


حمله کردن با اسلحه خود

دانستن این نکته ضروری است که استخوان ساق پای چپ تان اسلحه شما می باشد. شما نباید از پشت پا استفاده کنید. جهت درک بهتر این‌که چرا ساق پا برای حمله به کار می‌رود، آن را لمس کرده و با نوک انگشتان دست تان تمام آن را بررسی کنید. متوجه خواهید شد که سطح استخوان درست زیر پوست سطح داخلی پا قرار دارد و عضلات و اعصاب در سطح خارجی مابین پوست و استخوان خوبیده‌اند. بهترین راه برای لگد زدن با ساق پا اینست که ساق پایتان را در زاویه ذکر شده بالا بیاورید. پشت پا با زاویه‌ای ۴۵ درجه روبه بالا قرار می‌گیرد تا تضمین کند با اسلحه‌تان به هدف ضربه خواهید زد.


سابای- سابای

به یاد داشته باشید که ضربات قدرتی پا بر اساس ساختار بدنی، امتداد استخوان و استفاده صحیح از وزن مفید خواهند بود. این پیام به‌صورت سابای ـ سابای بیان می‌شود که به شما یادآوری می‌کند احساس، قلب و روح خود را راحت کنید. لگد قدرتی موی‌تای سابای‌ ـ سابای با افزایش قدرت تحمل آغاز می‌شود. شما باید یک بدن راحت و شل داشته باشید و این یعنی نفستان را در طی یک مبارزه حبس نکنید. کسب آمادگی صحیح، توانائی شما در تنفس منظم و نرم را افزایش می‌دهد.
 

برچسب ها: موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha