سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نقاط ضعف واقعی موی تای

نقاط ضعف واقعی موی تای
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۱۶ بازدید کنندگان:۲۰۷۶ نویسنده:سامان موسوی

 

 

همه ما می دانیم که موی تای یکی از سنت ها برای پیشرفت در MMA است. ضربات قدرتمند و قوی آرنج در رینگ مبارزه کشنده هستند و همچنین این موضع برای خنثی کردن حملات غافلگیر کننده مناسب است. با این حال، هر هنر رزمی خوبی هم دارای نقاظ ضعفی می باشد، از این رو در این مقاله به بررسی نقاط ضعف موی تای و نحوه برطرف کردن آنها خواهیم پرداخت.
یک مساله مهم در مورد موی تای این است که هیچ درگیری زمینی ندارد. همانطور که همه ما می دانیم موی تای بسیار سنگین است و این مورد تبدیل به گزینه ای برای رفتن همه رزمی کاران به آن شده و از انجام هر گونه ضربه مشت اضافی خودداری می کنند.


در MMA مبارزه بر روی زمین یک بخش بسیار مهم است، زیرا بسیاری از مبارزان تلاش می کنند که جنگ را به زمین بیاورند تا حریف تسلیم شود و از ضربه به قسمت بالایی بدن جلوگیری شود. یک راه خوب برای هر رزمی کار MMA یادگیری مقدماتی برای جوجیتسوی برزیلی است  که با وجود اینکه برای تماشاگران بسیار کسل کننده است اما یک تاکتیک ارزشمند در MMA می باشد. همچنین موی تای تایلندی فاقد برخورد کردن و دمیدن است که اغلب در مدارس دیگر مانند بوکس سنتی شاهد آن هستیم. همچنین سر نیز بسیار در معرض دید قرار دارد. بسیاری از مبارزان MMA دوست دارند مواضع سنتی بوکس را با حملات کیک بوکسینگ ترکیب کنند این می تواند کشنده باشد.


مسئله دیگری که ممکن است مبارزان موی تای با آن روبرو شوند لحظه ای است که دست طی ردن ضربات از بدن دور می شود و این فرصت را برای حریف بوجود می آورد که در یک زد حمله بتواند به شما ضربه بزند. اگر یک مبارز موی تای یک ضربه پای دورانی بزند به صورت ناخودآگاه دست او به پشت باسنش می رود. هر چند مبارزان موی تای کمی وجود دارند که بتوانند از این کار جلوگیری کنند اما بهترین کار این است که وقتی که حریف تان در موقعیت نا مناسب قرار دارد در آن هنگام ضربه خود را به او بزنید تا توان ضد حمله نداشته باشد.
هر چند که موی تای کامل نیست اما باید قبول کنیم که مانند دیگر هنرهای رزمی دیگر از مزایای زیادی برخوردار بوده و یک رشته قوی است. ضربات در موی تای قدرت قابل توجهی داشته و درست به منطقه مورد نظر برخورد می کنند. این ضربات می توانند هر حریف قدری را از پا بیاندازند (این یکی از دلایلی است که بسیاری بر آن باور دارند که موی تای یکی از بهترین هنرهای رزمی است).


آیا شما هم می توانید به غیر از نکات گفته شده نقاط ضعف دیگری از موی تای پیدا کنید؟ موی تای برای دفاع شخصی چگونه است؟
نظر خود را در پایین همین پست بنویسید! 

برچسب ها: موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha