سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین ورزش ها برای چربی سوزی کدام هستند؟

بهترین ورزش ها برای چربی سوزی کدام هستند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۷ بازدید کنندگان:۱۰۵۴ نویسنده:سامان موسوی

امروزه تبلیغات زیادی برای کاهش وزن و سوزاندن چربی ها در رسانه ها در حال پخش است که در آنها از قرص ها و مواد شیمیایی استفاده می کنند. اما به نظر من بهترین راه برای چربی سوزی ورزش کردن می باشد. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به معرفی ورزش هایی که بهترین کمک را در روند کاهش وزن و چربی سوزی به ما می کنند را به شما معرفی کنیم.


انجام تمرین های فعال

فرقی نمی کند که این نوع از تمرینات بر روی دوچرخه ثابت، تردمیل یا به صورت پیاده روی انجام شوند ، همه این ها می توانند در چربی سوزی به شما کمک کنند. زمانیکه وقتی که شما یکی از تمرینات فعال را انجام می دهید هم هورمون رشد و هم آدرنالین ترشح می‌شوند. این هورمون ها به سوختن چربی کمک می کنند و البته اشتهای شما را کم می کنند که اگر شما قصد کاهش وزن را دارید این خبر خوبی است.


انجام شنای سوئدی

علاوه بر اینکه انجام شنای سوئدی باعث خوش فرم شدن بدن تان خواهد شد به دلیل اینکه انرژی زیادی برای انجام آن خواهید سوزاند در روند کاهش وزن تان کمک زیادی به شما می کند. برای اینکه این تمرین سخت تر شود بدنتان را بالا ببرید و سعی کنید وزنتان را با یک دست کنترل کنید. سپس دست دیگر را بیاورید و وزن را روی هر دو دست بیندازید. قبل از اینکه این حرکت را تکرار کید به حالت اولیه شنا برگردید.


وزنه

وزنه نقش زیادی در خوش فرم کردن و کاهش وزن بدن تان دارد. استفاده از وزنه علاوه بر اینکه قسمت های شل بدن تان را جمع و جور می کند به علت هوازی بودن آنها ضربان قلب تان را افزایش داده و در نهایت منجر به چربی سوزی خواهد شد. همچنین استفاده از وزنه به ساخت عضلات به ورزشکار کمک می کند.


انجام تمرینات استقامتی متابولیک

تمرینات استقامتی متابولیک روشی است که در صورتی که افراد تمایل داشته باشند انرژی که می سوزانند را بالا ببرند و میزان متابولیک را افزایش بدهند باید تمریناتی انجام دهند که تمام بدن را درگیر می کند.( یا تا جایی که امکان دارد قسمت های زیادی از بدن) و البته باید این تمرینات را پشت سر هم و با شدت زیاد انجام دهند.


انجام حرکات دور در جا

این حرکت در روند چربی سوزی شما بسیار مفید و موثر می باشد. . زمانی که درجا می زنید پشت خود را صاف نگه دارید و زانوها را تا جایی که می توانید بالا بیاورید. برای حفظ تعادل دست ها را حرکت دهید. بعد از 15 یا 30 ثانیه قلب شروع به تپیدن می کند و این ضربان قلب را بالا می برد. که در صورتی که شما می خواهید بدنتان را به کم کردن وزن ترغیب کنید ضرورری است.


انجام سوپر ست

انجام دو تمرین پشت سر هم که قسمت های مختلفی از بدن را به کار می گیرد راه ایده آلی برای سوزاندن چربی است چون ضربان قلب در خلال تمرین بالا می ماند. علاوه بر این، بنابر نظر دانشگاه کولورادا بعد از اینکه شما تمرین سوپر ست را تمام می کنید بدن تا 16 ساعت بعد به سوزاندن چربی ادامه می دهد! مطمئن شوید که هر تمرین را بدون وقفه انجام می دهید. برای مثال از تمرینات ماهیچه های دو سر مستقیم به تمرینات ماهیچه های سه سر بروید.


انجام حرکات طناب بازی

طناب بازی یکی از تمرینات هوای می باشد و به دلیل اینکه متابولیسم بدن تان را افزایش می دهد می توانید وزن خود را کاهش دهید. این مهم است چون می تواند به این معنی باشد که در یک دوره تمرینی انرژی بیشتری را می سوزاند و بنابراین  در کل نسبت به دیگر تمرینات هوازی سنگین تر نیست.


انجام پیاده روی

پیاده روی ازجمله تمرینات هوازی سبک می باشد که جهت کاهش وزن بسیار موثر می باشد. این مساله به این خاطر است که تمرینات هوازی سبک درصد زیاد تری چربی می سوزانند و آن را  به عنوان سوخت صرف تمرن بدنی می کنند. بنابراین اگر شما می خواهید چربی بسوزانید و عادت به انجام تمرینات سنگین ندارید می توانید به یک پیاده روی طولانی بروید و یا یک ورزش سبک انجام دهید که به شما کمک کند به فرم بدنی که می خواهید برسید.
 

برچسب ها: چربی سوزی سوزاندن چربی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha