سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

4 قانون نا نوشته در مورد موی تای

4 قانون نا نوشته در مورد موی تای
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۳/۲۲ بازدید کنندگان:۳۲۲۶ نویسنده:سامان موسوی

 

 


هزاران باشگاه موی تای در سراسر دنیا وجود دارند و من چیزهای عجیبی در بعضی از آنها دیده ام. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی قوانین نا نوشته در مورد موی تای بپردازیم.
 

همیشه احترام بگذار

همیشه به اطرافیان خود و بدون توجه به سطح مهارت شان احترام بگذارید. شما باید به مبتدی ها همان قدر احترام بگذارید که به مربیان و حریفان خود احترام می گذارید. در زبان تایلندی به زمانی که به یک مربی احترام می گذارید " Wai" می گویند. همچنین زمانیکه با مربی ها و هم باشگاهی های خود ارتباط برقرار می کنید و بلند می شوید نشانه احترام است.
چند سال پیش من یک ورزشکار حرفه ای موی تای را دیدم که ادعا می کرد در کشور خود یونان بهترین است. او در تلاش برای از بین بردن هر چیزی بود که منجر به نفرت دیگران از خود می شد. پس از چند ماه در تایلند، او مقام قهرمانی خود را از دست داد و بدون هیچ کلمه و سخنی به کشور خود بازگشت.
اگر به یک باشگاه جدید می روید هرگز ادعا نکنید که بهترین نفر در آنجا هستید، زیرا راه را برای نفرت دیگران از خود باز کرده اید. حتی اگر واقعا بهترین کس در باشگاه هستید هیچ وقت همچین ادعایی نداشته باشید و در این مورد با دیگران در مورد برتری خود نسبت به آنها صحبت نکنید، زیرا به احتمال زیاد آنها این کار را نشانه بی احترامی به خود می دانند.


حفظ بهداشت شخصی

هیچ کس نمی خواهد که در کنار شخصی تمرین کند که بدن او بوی بدی می دهد. سعی کنید قبل از رفتن به باشگاه حمام کرده و لباس های زیر خود را عوض کنید تا زمانیکه در باشگاه لباس های خود را در آورده و مشغول تمرین می شوید بوی بدی از جانب شما دیگران را اذیت نکند. اگر تجهیزات باشگاه قدیمی هستند سعی کنید قبل از تمرین با آنها آنها را با پارچه ای تمیز کنید.
همیشه قبل از شروع تمرین اطمینان حاصل کنید که خود و محیط تمرین تان تمیز است. معمولا در هر کلاسی چند بچه وجود دارد، بچه ها معمولا نسبت به بهداشت شحصی خود بی اعتنا هستند، سعی کنید به عنوان یک بزرگتر از آنها بخواهید که بیشتر بهداشت شخصی شان را رعایت کنند و دست هایشان را با صابون بشورند.
بهداشت شخصی شامل کوتاه کردن ناخن های دست و پا نیز می باشد. قبل از شروع تمرین اطمینان حاصل کنید که ناخن هایتان را کوتاه کرده اید تا هنگام مبارزه به حریف تان ناخواسته آسیب نرسانید و بدنش را با ناخن هایتان خراش ندهید.


تجهیزات مناسب را استفاده کنید

اگر محافظ دندان ندارید مبارزه نکنید. این یک قانون ساده است که باید از آن پیروی کنید. هیچ چیز آزار دهنده تر از این نیست که زمانیکه با شخصی مشغول تمرین و مبارزه هستید به شما بگوید که محافظ دهان ندارد و هنگام ضربه زدن به صورتش مواظب باشید.
من نمی خواهم هنگام ضربه زدن به صورت شما احساس گناه کنم چراکه شما کم کاری کرده و از محافظ دهان استفاده نکرده اید. هزینه دندان پزشکی بسیار گران است و به احتمال زیاد نمی توانید دندانی که شکسته است را جایگزین کنید، به همین دلیل بهتر است همیشه هنگام مبارزه موی تای از گارد محافظ دندان استفاده کنید.
همچنین شما باید هنگام تمرین و مبارزه موی تای دستکش های مناسب و استانداردی بپوشید. اگر دستکش های کوچک 220 تا 340 گرم را پوشیده اید مطئن شوید که فقط یک مبارزه فنی است. اگر در مبارزه ای واقعی قرار دارید و می خواهید ضربات سخت و محکمی بزنید دستکش تان باید 450 گرم باشد.
اطمینان حاصل کنید که دستکش  هایتان شبیه دستکش های بوکس دارای محافظ هستند تا هنگام ضربه زدن به حریف دردی احساس نکنید.


قلدر و گردن کلفت نباشید

معمولا در هر باشگاه یک نفر است که دوست دارد بیشتر با افراد کم تجربه مبارزه کند. ساده ترین راه برای شناسایی یک قلدر در باشگاه این است که تماشا کنید آن شخص چگونه با افراد ضعیف تر از خود رفتار می کند. اگر شخصی را دیدید که با مبتدی ها مبارزه سختی انجام می دهد اما با افراد حرفه ای تر ضعیف است نشان می دهد که آن شخص قلدر یک قلدر است.
اگر شما یک مبتدی هستید به احتمال زیاد نمی دانید که چگونه قدرت خود را کنترل کنید، بنابراین ممکن است جلسات تمرینی و مبارزات شما سریعا تبدیل به مبارزات گرم و خشنی بشود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که یک مربی خود در اطرافتان است تا اشتباهاتتان را اصلاح کند و مطمن شود که هنگام مبارزه بر روی ضربات خود کنترل دارید.
شما هرگز نباید آن شخصی باشید که مبتدی ها از آن دوری می کنند و نمی خواهند با او تمرین کنند، چراکه ضربات سنگین و محکمی می زنید. شما باید به رفتار حریف تمرینی تان توجه کنید، اگر نرم کار می کند شما نیز نرم باشید و اگر سخت است شما نیز می توانید سخت باشید.


برخی دیگر از قوانین نانوشته در موی تای

-    لباس مناسب برای آموزش (هر رشته ورزشی دارای لباسی مختص به خود می باشد که باید با آن تمرین کنید)
-    تجهیزات باشگاه را پس از تمرین به حال خود رها نکید، آنها را در جای خود بگذارید.
-    در طول راندها با دیگران صحبت نکنید.
-    با صدای بلند در باشگاه صحبت نکنید
-    هزینه ماهانه باشگاه را سر موقع پرداخت کنید.


سخن نهایی

هر باشگاه می تواند دارای قوانین داخلی و مختص به خود باشد، اما قوانینی جهانی وجود دارد که هر کس ملزم به اجرای آنها می باشد. برای مثال، یک مبارزه ممکن است در یک باشگاه معمولی و ساده به نظر برسد اما در باشگاهی دیگر خشن به نظر برسد.
مهم نیست که در چه باشگاهی مشغول تمرین کردن هستید، شما باید به همه افراد احترام بگذارید. اگر محیط یک باشگاه را دوست ندارید و با آن احساس راحتی نمی کنید بهتر از آنجا را ترک کرده و باشگاهی دیگر را انتخاب کنید. باشگاهی را انتخاب کنید که قانون اول در آنجا احترام به هم باشد و افراد آن را به عنوان خانواده دوم خود قبول کنند.
باشگاه های موی تای پر از افراد شگفت انگیز هستند،  شما فقط باید آنها را بشناسید.
 

برچسب ها: موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha