سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

9 بهانه که مانع از ورزش کردن شما می شوند

9 بهانه که مانع از ورزش کردن شما می شوند
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۳/۲ بازدید کنندگان:۵۵۸ نویسنده:

شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که برای انجام ندادن هرکاری بخصوص ورزش نکردن دنبال بهانه هستید؟ تعدادی از این بهانه ها می توانند موجه بوده و تعدادی دیگر غیر موجه باشند. با این وجود پزشکان توصیه می کنند که هر روز زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم 9 بهانه معمول که اکثر افراد برای ورزش نکردن آنها را بیان می کنند بپردازیم.
 


اولین بهانه- من وقت کافی ندارم

در صورتیکه شما زمان کافی داشته باشید آن را به نشاط و خوشی اختصاص خواهید داد یا مشغول تمایای فیلم خواهید بود، یا اینکه کل روز را روی مبل راحتی منزل خود لم داده و با آرامش سپری می کنید. مطمئنم که می توانید حداقل نیم ساعت از روز را به انجام ورزش جهت بهبودی و ارتقای بدن خود اختصاص دهید.


بهانه دوم- خسته کننده بودن ورزش

برخلاف باور افراد زیاد، ورزش کردن به این معنی نیست که حتما شما باید به باشگاه رفته و هر روز هفته همانند قبل دمبل کار کنید. در حقیقت به هر نوع تلاش فیزیکی که سلامت و تناسب اندام شما را بهبود ببخشد ورزش گفته می شود. پیاده روی با سرعت بالا در پارک، بازی اسکواش، قدم زدن در جنگل، ایروبیک آبی و انجام حرکات موزن به مدت نیم ساعت در خانه همگی آنها ورزش محسوب می شوند و شما می توانید هر کدام از آنها را جهت ارتقای بدن خود بسته به شرایط روحی و جسمی تان انجام دهید.


بهانه سوم- از ورزش کردن هیچ نتیجه ای نخواهم گرفت

شما نباید انتظار داشته باشید که یک شبه به هر آنچه که می خواهید برسید، برای اینکه تاثیرات ورزش را بر روی بدن خود مشاهده کنید به اندازه کافی صبر داشته باشید و زمانی را به آن اختصاص دهید.


بهانه چهارم- هیچ انگیزه ای پیدا نکرده ام

شما حتی یک انگیزه هم برای خود پیدا نمی کنید؛ اما با ورزش کردن شما زمانی که منحنی های قلمی شدن بدن خود را دریافت می کنید می توانید دل گرم شوید و تحت تاثیر قرار بگیرید و این خود، انگیزه بزرگی را در شما ایجاد می کند.زمانی که شما ورزش می کنید به دلیل اینکه جوان تر به نظر می رسید، احساس شادی بیشتری می کنید پس این هم می تواند انگیزه خوبی برای ورزش کردن باشد.


بهانه پنجم- اگر ورزش کنم صدمه خواهم دید

کار مربی های حاضر در باشگاه این است که از صدمه دیدن شما جلوگیری کنند. به همین دلیل آنها برای اینکه کمر، پاها و صورت شما صدمه نبیند در آنجا حاضر هستند. شما می توانید در مورد این نگرانی تان با مربی صحبت کرده و نکات لازم برای حفظ ایمنی بدن تان را از او یاد بگیرید.


بهانه ششم- پس از مدتی آن را رها خواهم کرد


این موضوع، عدم کنترل ذهن و نیروی اراده شما را نشان می دهد. من پیشنهاد می کنم شما در ابتدا تمرین تمرکز و اندیشه (مدیتیشن) کنید چرا که به شما کمک می کند تا کنترل و نیروی اراده خود را قوی تر بسازید و بر این مشکل غلبه کنید.


بهانه هفتم- از اول هفته بعد شروع به کار می کنم

افراد تنبل معمولا این بهانه را برای انجام کارها زیاد بکار می برند. بدانید که هنچین بهانه هایی فقط جلسات تمرینی شما را عقب می اندازند. بهتر است از همان زمان که تصمیم به انجام کاری کردید فورا انجام دادن آن را شروع کنید. اما واقعا اگر به اول هفته بعد رسیدید شروع به انجام ورزش خواهید کرد؟ بعید می دانم.


بهانه هشتم- برای ورزش کردن پیر هستم

آیا از دونده هندی که 100 سال سن دارد و هنوز هم در دو ماراتن شرکت می کند پیرتر هستید؟ در صورتیکه جواب تان منفی است شروع به کار کنید و این بهانه های پوچ را کنار بگذارید. به یاد داشته باشید که ورزش کردن باعث جوانی و شادابی شما خواهد شد.


بهانه نهم- زیاد از حد چاق هستم

دلیل شما از گفتن این بهانه چیست؟ آیا فراموش کرده اید که یکی از فواید اصلی ورزش کردن سوزاندن چربی و رسیدن به تناسب اندام است؟ در صورتیکه واقعا چاق هستید باید این بهانه را کنار زده و هرچه سریعتر به انجام ورزش دلخواه تان مشغول شوید تا به تناسب اندام برسید. از انجام این کار خجالت نکشید، به یاد داشته باشید که شما تنها کسی نیستید که چاق هستید و با ورزش کردن می خواهید به تناسب اندام برسید.
 
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام ورزش
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha