سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

توصیه های پلیس در مورد دفاع شخصی زنان

توصیه های پلیس در مورد دفاع شخصی زنان
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۲۱ بازدید کنندگان:۵۴۹ نویسنده:سامان موسوی

در این پست از سایت ژیار آنلاین قصد داریم چند توصیه مهم پلیس به زنان در مورد دفاع شخصی را به  شما آموزش دهیم. با توجه به تجربه ای که پلیس در این زمینه دارد بهترین راه کارها را به شما ارائه می دهد. پیشنهاد می کنیم علاوه بر خواندن این مقاله، محصولات و ویدیوهای آموزشی در مورد دفاع شخصی را از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.

 

 • محکم تر و قوی ترین قسمت بدن تان آرنج شما می باشد، اگر به اندازه ای به حریف نزدیک هستید که بتوانید با آرنج به او ضربه بزنید فرصت را از دست ندهید و فورا این کار را انجام دهید.

 

 • اگر در کوچه ای خلوت دزدی سر راهتان قرار گرفت و کیف پولتان را خواست، کیف پول را در دست هایش قرار ندهید بلکه آن را به فاصله دور پرتاب کنید و در جهت مخالف فرار کنید، شاید دزد بیشتر به کیف تان علاقه مند باشد تا خودرتان.

 

 • اگر شما را دزده و در صندوق عقب ماشین گذاشتند سعی کنید چراغ های عقب اتومبیل را در آورده و دست هایتان را از آن بیرون بیاورید. احتمال اینکه شخصی شما را ببیند و به پلیس خبر دهد زیاد است. این کار تاکنون جان خیلی ها را نجات داده است.

 

 • به طور معمول زنان دوست دارند پس از خرید داخل ماشین خود شده و کارهای دیگرشان را انجام دهند. مثلا با گوشی صحبت کنند یا اینکه آرایش کنند. احتمال دارد کسی شما را زیر نظر داشته باشد، ممکن است شخصی وارد ماشین شده و با چاقویی شما را تهدید کند که از آنجا بروید و احتمالا حوادث ناگوار دیگری رخ خواهند داد. بهترین کار این است به محض اینکه وارد ماشین تان شدید درهای آن را قفل کنید.

 

 • در صورتیکه وارد ماشین شدید و شخصی اسلحه بدست در صندلی عقب نشسته و شما را تهدید کرد فورا حرکت کنید. به هیچ وجه ماشین را متوقف نکنید و با تمام قدرت گاز دهید و خود را به دیوار یا ماشینی بکوبید. پس از آنکه با مانع برخورد کردید فورا از ماشین خارج شده و فرار کنید. مطمئنا تا دزد به خود بیاید از آنجا دور شده اید. نگران ماشین تان نباشید، هیچ چیز به اندازه جان تان ارزش ندارد.

 

 • در صورتیکه ماشین تان را در پارکینگی سر پوشیده پارک کرده اید هنگام رفتن به کنار ماشین مواظب باشید و حواس تان را خوب جمع کنید. قبل از سوار شدن داخل ماشین و صندلی عقب را نگاه کنید. در صورتیکه ماشین تان کنار یک ون بزرگ پارک شده است از سمت پیاده رو سوار ماشین شوید. اکثر قاتل های زنجیره ای طعمه های خود را به داخل ون برده اند. در صورتی که به چیزی مشکوک شدید از آنجا خارج شده و از نگهبان یا پلیس بخواهید که شما را همراهی کنند.

 

 • سعی کنید که به جای استفاده از راه پله از آسانسور استفاده کنید. راه پله های جاهایی ترسناک برای تنها بودن هستند، به خصوص شب ها که مکانی خوب برای زورگیری و جنایت است.

 

 • اگر کسی اصلحه در دست داشت و شما بیشتر از 3 متر با او فاصله داشتید بهترین کار این است که فرار کنید. شخص مهاجم فقط می تواند بدون دقت به شما تیر بزند. در حالیکه شما یک هدف متحرک هستید احتمال اینکه تیر به شما اصابت کند خیلی کمتر خواهد شد. علاوه بر این، به احتمال زیاد اگر تیر هم به شما اصابت کند به احتمال زیاد، اعضای حیاتی بدن تان نخواهد بود. سعی کنید هنگام فرار کردن زیگزاگ بدوید.

 

 • معمولا زن ها احساساتی و عاطفی هستند. سعی کنید با این موقعیت ها رفتار متفاوتی داشته باشید. ملایمت برای همه کس جواب نخواهد داد. این رفتار نرم و ملایم ممکن است به ضررتان باشد و یا اینکه منجر به کشته شدن تان شود. رهبر باندی که یک قاتل بود و قتل های زنجیره ای انجام می داد مردی خوش تیب و با سواد بود. از حس دلسوزی زنان سوء استفاده میکرد، با عصایی در دست لنگان لنگان راه می رفت و برای سوار شدن به اتومبیل خود درخواست کمک میکرد.

 

 • دوستی به من گفت که یک شب در راهرو آپارتمانش صدای گریه کودکی را شنید، او این اتفاق را عجیب می بیند و با پلیس تماس می گیرد. پلیس از او می خواهد که به هیچ وجه در را باز نکند. زن می گوید بچه طوری گریه می کند که انگار در کنار پنجره است و امکان دارد که به خیابان پرتاب شود. پلیس دوباره به او هشدار می دهد که در را باز نکند. آنها می گویند احتمال دارد یک قاتل زنجیره ای باشد که با این ترفند تاکنون افراد زیادی را به بیرون از آپارتمان کشانده و به قتل رسانده است.

 

 • در صورتیکه صدای چکه آب از شیرهای لوله کشی را در بیرون از خانه شنیدید، هرگز از منزل خود خارج نشده و با همسایه های خود تماس گرفته و از آنها کمک بخواهید.


 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha