سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 عملی که ورزش کردن را کم اثرتر می کند

5 عملی که ورزش کردن را کم اثرتر می کند
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۲۹ بازدید کنندگان:۱۵۹۲ نویسنده:سامان موسوی

 

 

احتمالا دفعات زیادی شنیده باشید که برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام ورزش کردن به تنهایی کافی نمی باشد. بهتر است که در زمان ورزش بعضی از نکات را که به شما کمک می کنند که تاثیر بیشتر آن را در خود احساس کنید رعایت کنید.
با قاطعیت می توان گفت که ورزش کردن ازجمله مهم ترین و کاربردی ترین فعالیت ها جهت بدست آوردن سلامت جسم و روح می باشد. ولی با این شرایط بعضی از اوقات کسانی را مشاهده خواهیم کرد که از ورزش کردن خود تاثیر چندانی نخواهند گرفت. دلیل این کار هم این است که عواملی وجود دارند که باعث می شود تاثیر ورزش را از بین ببرند. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت:


 عدم داشتن برنامه

نداشتن برنامه یکی از بدترین چیزها برای رسیدن به تناسب اندام است. داشتن برنامه مناسب باعث می شود که انگیزه تان به میزان زیادی افزایش پیدا کند. برای تهیه برنامه مناسب می توانید از مربیان ورزشی و یا افراد با تجربه تر کمک بگیرید. البته سایت های اینترنتی زیادی نیز وجود دارند که می توانید برنامه تمرینی خود را بر اساس شرایط و وضعیت خود تهیه کنید. اگر شخصی هستید که پس از گذشت مدت زمانی انگیزه تان را از دست می دهید داشتن برنامه بهترین کمک به شما است.
 


داشتن تغذیه نادرست

داشتن تغذیه مناسب می تواند راه رسیدن به تناسب اندام را برای شما هموار کند. شما نخواهید توانست که بدون اینکه تغدیه مناسبی داشته باشید ورزش کرده و به تناسب اندام برسید. سعی کنید از غذاهایی که مصرف می کنید آگاهی داشته باشید. به یاد داشته باشید که ورزشکاران باید به میزان کافی کربوهیدرات، پروتئین و چربی سالم را دریافت کنند.


 تمرین با وزنه های سبک

 یکی دیگر از کارهایی که ورزش کردن را کم اثرتر می کند تمرین تنها بر روی وزنه های سبک است. به طور معمول زنان برای استفاده از وزنه های سبک مشکل دارند، چراکه احساس می کنند وزنه ها سنگین می باشند. در صورتی که می خواهید فرم بدن تان تغییر کند باید وزنه بزنید، وزنه زدن باعث می شود که فرم عضلات بهتر شکل بگیرد.
 

انجام دادن یک برنامه برای همیشه

به یاد داشته باشید که شما نباید یک برنامه را برای همیشه تکرار کنید. برای ورزش کردن تنوع ایجاد کرده و ورزش های مختلفی را انجام دهید. سعی کنید تمرینات تان را ارتقا داده و چالش های جدیدتری برای خود درست کنید.
 

نداشتن همراه

آخرین موردی که در این مقاله به آن اشاره می کنیم نداشتن همراه می باشد. پیشنهاد می کنیم که هنگام تمرین کردن آن را با شخص دیگری انجام دهید تا برای شما انگیزه ایجاد کرده و پشتکارتان را بالاتر می برد. داشتن همراه منجر می شود که در شما رقابت ایجاد شده و پیشرفت تان سریع تر و موثرتر خواهد شد.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha