سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه به وزنه ای که می زنید 10 کیلو اضافه کنید؟

چگونه به وزنه ای که می زنید 10 کیلو اضافه کنید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۳۰ بازدید کنندگان:۱۴۵۵ نویسنده:سامان موسوی

 

 

در این مقاله به برسی نکاتی می پردازیم که با کمک آنها می توانید وزنه های سنگین تری را بزنید. البته باید بدانید که انجام دادن این نکات به تنهایی هیچ تاثیر خاصی در وزنه زدن شما ایجاد نخواهد کرد ولی اگر تمامی موارد را با هم انجام دهید به راحتی می توانید میزان وزنه ای را که می زنید 10 کیلو افزایش دهید.
 

بکارگیری انرژی درونی خود

اولین نکته ای که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد استفاده از انرژی درونی تان می باشد. شما باید کنترل انرژی و قدرت درون تان را تا هنگامی که می خواهید وزنه های سنگین بزنید در دست داشته باشید. استفاده از انرژی درونی و نحوه درست ایستادن موجب خواهد شد که عضلات لگن، کمر، ران و شکم تان بصورت یک سیستم واحد و قوی عمل کنند.
 

باک خود را پر کنید

جهت بدست آوردن انرژی و جلوگیری از کاهش قند خود در زمان تمرین بهتر است که قبل از شروع تمرین غذاهای خوب بخورید. شما باید 90 دقیقه تا 2 ساعت پیش از شروع تمرینات غذاهایی که حاوی مقادیر متعادلی از پروتئین، کربوهیدرات و چربی های سالم هستند مصرف کنید.
 

داشتن استراحت کافی

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که اکثر افراد انجام می دهند این است که زمانی برای استراحت کافی اختصاص نخواهند داد. برای بلند کردن وزنه های سنگین باید در بین ست ها حدود 3 تا 5 دقیقه را به استراحت کردن خود اختصاص دهید تا سیستم عصبی تان بتواند خود را بازیابی کند چراکه فشار زیادی بر روی سیستم عصبی وارد خواهد شد و شخص باید استراحت کرده و انرژی خود را بازیابد.


 حبس نکردن نفس خود

در صورتی که پیش از بالا بردن وزنه نفسی عمیق بکشید پایداری و ایمنی ستون فقرات افزایش خواهد یافت. سعی کنید تا نفس خود را را حبس نکنید ولی آن را کامل نیز بیرون ندهید. در زمان پایین آوردن وزنه باید به آرامی ونفس تان را بیرون بدمید.


انجام دادن تمرینات کششی پیش از تمرین

یادتان باشد که حتما پیش از شروع تمرین از حرکات کششی برای تحریک مفاصل تان استفاده کنید. همچنین پیش از انجام تمرین پرس سینه حتما چند شنا بروید، قبل از اسکات زدن نیز چند بار بلند بپرید. بهتر است بدانید که به هیچ عنوان حرکات کششی ثابت را پیش از تمرینات سنگین انجام ندهید چراکه باعث می شود عضلات تان آرامش پیدا کرده و درنتیجه سطح انرژی شان کمتر می شود.
 

تشویق کردن خود

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود که در وزنه زدن پیشرفت کنید این است که خودتان را تشویق کنید. بدین گونه که همیشه هدف و موفق تان را برای دیگران و یا برای خودتان بازگو کنید. این کار باعث می شود که ذهن و بدن تان آمادگی و تمرکز لازم را کسب کند تا کل انرژی که دارید به سمت هدف تان برود.
 

استفاده از گچ

به طور معمول حرکاتی همچون بلند کردن به خاطر درست نگرفتن میله به خوبی انجام نخواهند شد. می توانید جهت اینکه چسبندگی میله به دست تان را افزایش دهید می توانید دست تان را گچی کنید. این کار موجب می شود که چسبندگی دست تان افزایش یافته و به همین علت عضلات دست تان نیروی بیشتری برای بلند کردن وزنه خواهند داشت و نیروی کمتری صرف گرفتن میله خواهد شد.


خسته نکردن خود

شما باید عضلات تان را پیش از شروع تمرینات آماده کنید ولی یادتان باشد که تمام انرژی تان را نباید صرف گرم کردن خود کنید. برای رفع این مشکل چند ست افزایشی البته با تکرار کم را انجام دهید.
 
 

برچسب ها: وزنه برداری بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha