سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اصول اصلی هر مبارزه که رزمی کار باید رعایت کند

اصول اصلی هر مبارزه که رزمی کار باید رعایت کند
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۲۲ بازدید کنندگان:۵۲۶ نویسنده:سامان موسوی

در دنیای هنرهای رزمی اصول هایی وجود دارند که مبارزان ملزم به رعایت آنها می باشند. در ادامه این مقاله از سایت ژیار سافت قصد داریم به برسی 10 اصل کلی که هر مبارز باید در دنیای هنرهای رزمی رعایت کند می پردازیم.


متعلق نبودن رزمی کار به هیچ گروهی

هر چند که رزمی کار برای یادگیری هنرهای رزمی باید به مدرسه یا موسسه ای خاص مراجعه کند اما او در نهایت تلاش می کند که فنون مربوط به سایر سبک ها را نیز یاد گرفته و از ترکیب آنها در مبارزات خود استفاده کند.


باید سادگی در ذات رزمی کار باشد

فنون و روش هایی که رزمی کار باید یاد بگیرد به مهارت های کلی حرکتی وابسته هستند. در صورتیکه رزمی کار حرکتی را برای خود بیش از حد پیچیده کند و آن را بد انجام دهد بدون شک منجر به شکست او خواهد شد. تکنیک های ساده که سریعتر و تندتر اجرا می شوند وی را پابرجا نگه خواهند داشت.


هر کسی که بهتر تمرین کند مسلما بهتر خواهد جنگید

در صورتیکه رزمی کار در تمرینات خود پشتکار داشته باشد و به طور متوالی آنها را انجام داده و تمرینات خود را ترک نکند مسلما مبارزه ای راحت تر خواهد داشت. رزمی کار باید همزمان با تمرین به مبارزه با دیگر رزمی کاران بپردازد تا نقطه ضعف های خود را تشخیص داده و آن ها را رفع کند. در کل پیشنهاد می کنیم هنگامیکه احساس خستگی کردید فورا تمرین را رها نکنید.
هرچه با تلاشی بیشتر به تمرین بپردازید مبارزه ای
 

تمرین کردن با لباس فرم

یک مبارز خوب و حرفه ای باید با همان لباسی تمرین کند که در مسابقات با آن مبارزه می کند. در صورتی که سبک رزمی او نیازمند داشتن کلاه یا محافظ یا هر چیز دیگری می باشد باید در تمرینات خود هم از آن ها استفاده کند. این کار باعث می شود تا به شرایط موجود آگاهی داشته و به آن عادت کند.
 

قرار داشتن در شرایط روحی مطلوب

یک مبارز خوب باید وضعیت روحی مثبتی داشته باشد. او با این شعارها اشناست گفته هایی که این موضوع را القا می کند که همتای او هرگز تسلیم نمی شود.کسی که شهامت بیشتری داشته باشد پیروز خواهد شد.


انعطاف پذیر بودن مبارز

یک مبارز خوب، چه در تمرین چه در مبارزه نباید هر کاری که دلش می خواهد را انجام دهد. او باید خود را با محیط و شرایط پیش آمده سازگار کند تا بتواند عکس العملی متفاوت و بسته به آن شرایط از خود بروز دهد.


ارزیابی کردن شرایط توسط مبارز

یک مبارز خوب به ارزیابی همه چیز می پردازد و تکنیک های خود را مورد سنجش قرار می دهد. او همچنین مسائل بوجود آمده را زیر سوال برده و به دنبال راههایی می گردد تا اطلاعات خود را افزایش دهد. او هیچ وقت نخواهد گفت که این تنها راهی است که می توانم از آن استفاده کنم. همیشه راهی جایگزین برای رسیدن به اهداف خود خواهد داشت.


تلاش برای حفظ کردن وضعیت فیزیکی توسط مبارز

بدون شک می توان گفت که اولین سلاح مبارز عقل او می باشد. ولی با این وجود یک مبارز خوب می داند که برای اجرای درست و به موقع تکنیک های خود باید تناسب اندام و وضعیت فیزیکی مطلوبی داشته باشد. او همچنین تلاش می کند که اعتماد به نفس خود را افزایش داده و دید مثبتی نسبت به اطراف داشته باشد.
 

ترک نکردن آموزش ها توسط مبارز

در دنیای هنرهای رزمی هیچ وقت نمی توان گفت که دیگر چیزی برای یادگیری وجود ندارد. یک مبارز خوب همیشه در پی یافتن روش ها و تکنیک های برتر است. او نباید هیچ وقت دست از تلاش کردن بکشد. اویاما در این مورد می گوید: افراد زیادی در فکر پیروزی هستند اما عده اندکی میل به آماده سازی خود برای رسیدن به پیروزی و موفقیت دارند.

 

برچسب ها: آموزش مبارزه مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha