سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 راه حل برای کمک به کاهش دادن درد زانو

5 راه حل برای کمک به کاهش دادن درد زانو
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۳/۲۶ بازدید کنندگان:۵۲۲ نویسنده:سامان موسوی

ممکن است که درد زانو در ورزشکاران و حتی افراد عادی به وجود بیاید و در صورتیکه این درد ادامه دار باشد بسیار عذاب آور خواهد بود. شما می توانید با انجام تمریناتی ساده خود را از شر این درد ها راحت کرده و یا اینکه احتمال دچار شدن به آن را در آینده کاهش دهید.


برای انجام دادن این تمرینات سعی کنید از مقدار پایین شروع کرده و گام به گام پیش بروید. سعی کنید روزی حداقل 30 دقیقه را به ورزش کردن اختصاص دهید. در ادامه این مقاله قصد داریم 5 راه حل که می توانند در کاستن درد زانو به شما کمک کنند را به شما یاد خواهیم داد.
پیاده روی ازجمله ورزش هایی است که می تواند در کاهش درد زانو و مفاصل و همچنین تقویت عضلات پا به شما کمک کرده و انعظاف پذیری شما را افزایش دهد. علاوه بر آن پیاده روی برای سلامت قلب و عروق نیز بسیار مفید است. پیاده روی باعث می شود که بعد از چند جلسه عضلات پای شما تقویت شده و از زانوهایتان حفاظت می کنند.


بلند کردن پا از یک طرف

پشت یک صندلی ایستاده و وزن بدن تان را بر روی پای چپ خود انتقال داده و پای راست تان را بلند کرده و از پای چپ خود دور کنید. به یاد داشته باشید که پای راست تان باید صاف باشد و عضلات پای تان کشیده باشند. پس از مدتی  پای خود را پایین آورده و کمی استراحت کنید. این تمرین را 10 بار انجام داده، کمی استراحت کرده و دوباره 10 بار دیگر آن را انجام دهید. سعی کنید تا جایی که می توانید بدون اینکه خم شوید پای خود را بالا ببرید. پس از مدتی قادر خواهید بود که پای تان را نسبت به دفعه اول بیشتر بالا ببرید.


نشستن و ایستادن

انجام دادن این تمرین به راحت بلند شدن شما کمک می کند. برای انجام این تمرین ابتدا دو بالش بر روی صندگی گذاشته و بر روی آن صاف بنشینید. در حالی که کف پایتان بر روی زمین است به آرامی بلند شده و دوباره به آرامی بنشینید. به یاد داشته باشید که هنگام انجام این تمرین زانوهایتان باید خم باشند و حرکت نکنند. دست هایتان هم را می توانید آزادانه در اطراف قرار داده یا به صورت ضربدری آنها را بگیرید. اگر این کار برایتان سخت بود می توانید یک بالش دیگر اضافه کرده یا از دسته صندلی برای بلند شدن کمک بگیرید.

 

درد زانو


تعادل بر روی یک پا

برای انجام این تمرین بر روی یکی از پاهای خود ایستاده و برای حفظ تعادل خود پشتی صندلی را بگیرید. پس از آن به آرامی پای خود را بالا برده، 20 ثانیه در این حالت نگه داشته و به آرامی پایین بیاورید. انجام دادن این حرکت برای مواقعی مثل پیاده شدن از ماشین یا خم شدن مفید می باشد. اگر توانستید مدت زمان ایستادن بر روی یک پایتان را افزایش دهید. این حرکت را بر روی پای دیگرتان نیز انجام دهید.


از پله ها بالا رفتن

انجام دادن این تمرین به قوی تر شدن پای شما کمک زیادی می کند. برای انجام این تمرین، ابتدا هر دو پایتان بر روی زمین باشند، سپس پای چپ خود را بر روی لبه پله گذاشته و پس از آن پای راست تان را نیز بر روی روی لبه پله قرار داده و سپس صاف بایستید. اکنون باید کف هردو پایتان باید بر روی پله باشد، پس از مدتی پایین بیایید، به این صورت که ابتدا پای راست و پس از آن پای چپ خود را پایین بیاورید. سعی کنید این تمرین را 10 بار انجام داده، کمی استراحت کنید و دوباره 10 بار دیگر انجام دهید. در صورتی که حفظ تعادل برایتان سخت بود می توانید از دیوار یا نرده کنار پله ها کمک بگیرید و دست خود را بر روی آنها بگذارید.


پیاده روی کردن

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم پیاده روی یک ورزش خوب برای سلامتی ازجمله کاهش درد زانو می باشد. پیاده روی علاوه بر کاهش درد مفاصل، به تقویت عضلات پا کمک مرده و انعطاف پذیری شما را نیز افزایش خواهد داد. زمانیکه در حال پیاده روی هستید به مقابل خود نگاه کرده و با آرامش قدم بردارید. بازو و پاهایتان را حرکت دهید. درصورتیکه دچار استئوآرتریت هستید قبل از انجام هر کاری با پزشک خود مشورت کنید.

درد زانو


دیگر ورزش های مفید برای کاهش درد زانو

با ورزش کردن وزن بدنتان کاهش یافته و درنتیجه فشار وارد شده به مفاصل تان کمتر خواهد شد. از دیگر ورزش هایی که می توانند در کاهش درد زانو مفید باشند می توان به ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، شنا و ورزش های آبی اشاره کرد. ورزش های آبی برای کاهش درد مفاصل بسیار مفید می باشند. در مورد ورزش هایی که نباید انجام دهید با پزشک خود یا یک فیزیوتراپ مشورت کنید.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی ایروبیک آبی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha