سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

به چه دلیلی باید بچه های خود را با هنرهای رزمی آشنا کنیم؟

به چه دلیلی باید بچه های خود را با هنرهای رزمی آشنا کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۳/۱۶ بازدید کنندگان:۶۰۱ نویسنده:سامان موسوی

انگیزه والدینی که می خواهند فرزندانشان را در کلاس های رزمی ثبت نام کنند به همراه انگیزه فرزندان آنها بسیار مهم هستند. جهت اینکه کودک در مدت طولانی به آن رشته رزمی علاقه مند شده و به آن جذب شوید بهتر است که والدین زمان انتخاب اهداف شان بچه های خود را نیز در این کار سهیم کنند.


در مقابل، هنگامیکه هدف های والدین با فرزندانشان یکسو نباشد در این صورت والدین فکر می کنند که پول خود را برای ثبت نام فرزندانشان در کلاس های رزمی به هدر داده اند و بچه ها نیز فکر می کنند که تحت آموزش اجباری قرار گرفته اند و آنگونه که باید به آن دل نمی بندند.
در ادامه این مقاله قصد داریم اهداف رایجی که والدین می خواهند فرزندانشان به این دلایل به سوی هنرهای رزمی گرایش پیدا کنند را نام برده و به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت. بهتر است که کودکان خود را نیز از این اهدف آگاه کرده و مزایای رفتن به کلاس های رزمی را برای آنها توضیح دهند.


بدست آودن تناسب اندام

فرقی نمی کند که آنها بچه هستند، بدست اوردن تناسب اندام در بچه ها نیز همانند بزرگسالان دارای اهمیت زیادی می باشد. همانطور که شاهد هستید در چند سال اخیر اضافه وزن بچه ها به طور سعودی افزایش یافته است و به دلیل اینکه بچه ها مدت زیادی را به تماشای تلویزیون و انجام بازی های کامپیوتری مشغول هستند باید تحرک بیشتری داشته باشند. هنرهای رزمی چاره این کار است و بچه ها را به تحرک وا می دارد و به تقویت میزان تحمل، انعطاف پذیری، پایداری و قدرت بچه می پردازد.


کسب مهارت های زندگی

دومین دلیلی که والدین دوست دارند بچه های خود در کلاس های هنرهای رزمی یاد بگیرند یادگیری مهارت های زندگی می باشد. این مهارت ها می تواند شامل نظم پذیری، خود کنترلی، شکیبایی، شجات و غیره باشد. این مهارت ها را می توان در خانه نیز به کودکان خود یاد داد، ولی هنرهای رزمی ابزاری عالی قوی برای کمک والدین برای آموزش این مهارت ها به کودکانشان می باشد.
 


توانایی دفاع از خود

یکی از اصلی ترین و شاید بتوان گفت رایج ترین دلایلی که بچه های به سوی هنرهای رزمی می روند یادگیری مهارت های دفاع شخصی می باشد. بیشتر باشگاه های ورزشی رزمی خوب، مقداری از وقت خود را صرف یاد دادن مهارت های دفاع شخصی در مواقع بحرانی می کند.


اصلاح رفتار کودکان

اکثر خانواده هایی که فرزندانشان پر تحرک بوده و در خانه و مدرسه شلوغ هستند به این فکر می کنند که فرزندانشان را در کلاس های رزمی ثبت نام کنند. این دلیل همانند دلیل خانواده هایی است که فرزندان خود را برای یادگیری مهارت های زندگی به کلاس های رزمی می فرستند و تفاوت با آن این است که این والدین دقیقا می دانند که به دنبال چه چیزی هستند. آنها امیدوار هستند که کلاس های رزمی بتواند رفتار کودک شان را به شیوه صحیحی اصلاح کند.
ساختار بسیاری از کلاس های رزمی تا حد بسیار زیادی می توان به این دسته از والدین کمک کند، اگرچه این امر تا حدود زیادی به نحوه ارتباط مربی با بچه ها هم بستگی دارد. اگر مربی با روش صحیحی با کودک ارتباط برقرار کند، آن وقت کودکان درس های زیادی از کلاس های رزمی خواهند آموخت.
 

پر کردن اوقات فراغت بچه ها

عده ای از والدین هدف از فرستادن بچه های خود به کلاس های رزمی را صرفا برای پر کردن اوقات فراغت شان می دانند. آنها دوست ندارند که بچه هایشان فقط در خانه نشسته و به تماشای تلویزیون و انجام بازی های ویدیویی مشغول باشند. هنرهای رزمی می تواند کمک زیادی به آنها در این مورد بکند. یک مدرسه رزمی خوب می تواند خانه دوم خیلی از بچه ها باشد. ارتباط بین هم کلاسی ها و مربی ممکن است برای همه عمر ادامه پیدا کند و اثرات مثبت بزرگی در زندگی بچه ها داشته باشد. والدین باید نگاه دو طرفه ای را به کلاس های رزمی داشته باشند به این معنی که هم اوقات فراغت بچه هایشان پر شود هم اینکه چیزی یاد بگیرند.
 

برچسب ها: ورزش هنرمند رزمی هنر های رزمی هنر رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha