سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه سرعت و قدرت خود را در هنرهای رزمی افزایش دهیم؟

چگونه سرعت و قدرت خود را در هنرهای رزمی افزایش دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱۱/۲ بازدید کنندگان:۱۶۱۵ نویسنده:سامان موسوی

 

 


آیا شما یک رزمی کار در حد متوسط هستید و می خواهید بدانید که چگونه می توانید سرعت و قدرت تان را در هنرهای رزمی بالا ببرید؟ تا آخر این مقاله همراه ما باشید.


1- تنفس

آیا تاکنون متوجه شده اید وقتی که احساس آرامش می کنید چگونه نفس می کشید؟ دفعه بعد که آرام بودید دقت کنید که بدن شما در آن لحظه چه احساسی دارد. یا در مورد اینکه تنفس تان بعد از بیدار شدن و یا قبل از خواب چگونه است دقت کنید. تمرین تنفس می تواند در ایجاد آرامش به شما کمک کند. تنفس عمیق یکی از بهترین روش ها برای کاهش استرس در بدن است. این بدین معنی است وقتی که همیق نفس می کشید پیامی به مغزتان ارسال می شود که آرام شده و آرامش یابد.  مغز نیز این پیام را به بدن ارسال می کند.


2- هر روز مواد مغذی و سالم بخورید

جعبه های آبمیوه و غلات حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند. اما چرا این مواد مغذی میکروسکوپی مهم هستند. مواد مغذی موجود در همه غذاها و نوشیدنی ها تبدیل به سوخت برای تقویت استخوان ها، بینایی حرکات و غیره می شوند. ویتامین ها و مواد معدنی برای همیشه از ستاره های سلامتی محسوب می شوند. انتخاب غذایی که غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است بهترین راه برای بدست آوردن نیازهای اساسی بدن تان محسوب می شود.


3- مکمل های غذایی خود را بشناسید

بطور معمول شما باید بتوانید تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را از یک رژیم متعادل دریافت کنید. با این حال، مصرف مکمل ها می تواند مواد غذایی اضافی را هنگامی که رژیم غذایی شما فاقد ویتامین خاصی است یا از لحاظ سلامت وضعیت خاصی دارید و باعث کمبود ویتامین و موادی مغزی شده است استفاده کنید.


4- حرکات را با تمام بدن خود انجام دهید

رزمی کاران ماهر می توانند در زمان حمله های متعددی انجام دهند در حالیکه یک تازه کار و مبتدی در آن واحد فقط می تواند یک حمله را انجام دهد. لیستی از اشتباهات تان تهیه کنید و سعی کنید هر بار چند مورد از آنها را رعایت کنید. به عنوان مثال با یک قسمت از بدن خود شروع کنید، دست های خود را باز کرده و به آرامی دیگر قسمت های بدن مانند پاها، مفصل ران، باسن، لگن، شانه ها، دست و در نهایت تمام قسمت های بدن را حرکت داده و هماهنگ کنید.
"اگر مایل به کنترل دیگران هستید، ابتدا باید خودتان را کنترل کنید".


5- به بدن خود استراحت بدهید

این جمله صحیح است که می گویند استراحت برای کاهش آسیب مفید است. اما چرا؟ زیرا استراحت مانع از گسترش آسیب دیدگی می شود. اگر شما یک دونده منظم هستید می دانید که پاهایتان چقدر اهمیت دارند و در صورت دیدن آسیب و گسترش نیافتن آسیب دیدگی باید به آن استراحت دهید.  به همین جهت باید هنگام داشتن بعضی علائم تمرین کردن را متوقف کنید.
این علائم عبارتنداز:
-    احساس خستگی
-    کمبود انرژی
-    دردهای عضلانی
-    کاهش ناگهانی عملکرد
-    بی خوابی
-    سردرد
-    کاهش ایمنی
-    خستگی و تحریک پذیری
-    افسردگی
-    کاهش اشتها
-    افزایش شیوع آسیب

 

برچسپ ها :
هنر هنر رزمی هنر های رزمی هنرهای رزمی
پست های مشابه

نظرات کاربران

ارشام در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۳ [۲:۴۹:۰۳ AM]

در ورزش کشتی آزاد سرعت حرف اول را میزند و در کشتی باید خیلی سریع باشی.

ارسال نظر
Captcha