سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چند نکته اساسی بوکس برای مبتدی ها

چند نکته اساسی بوکس برای مبتدی ها
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱۱/۲ بازدید کنندگان:۶۲۷۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

به نظر می رسد که بوکس یک رشته بسیار پیچیده نباشد، اما من اعتقاد دارم که چیزی فراتر از یک مشت زدن ساده باشد. مشت ها نیاز به هماهنگی، تعادل، استقامت و قدرت دارند. این تنها در مورد حمله به حریف نیست بلکه عمدتا در مورد دفاع است. از این رو شما نه تنها باید بدن خود را تمرین دهید بلکه ذهن تان را نیز حفظ کنید. شما با انجام تمرینات مناسب و انجام مداوم آنها می توانید نتایج خوبی داشته باشید.
در اینجا به بررسی چند نکته ابتدایی در مورد بوکس خواهیم پرداخت.


ترکیب کمتر

همانطور که شما یک مبتدی هستید نیاز به انجام ترکیبات پیچیده نیست. همانطور که شما بهتر می شوید می توانید مشت های بیشتری به ترکیبات خود اضافه کنید. بهتر است تا در ترکیبات 4 تا 5 خوب عمل کنید تا کارهای زیادی انجام شود.


هیدراته ماندن

مهم نیست که در خانه تمرین می کنید یا با یک حریف تمرینی، همیشه آب زیادی بنوشید. یک تمرین بوکس خوب بسیار سخت است و شما دیوانه وار عرق می کنید، به همین خاطر برای هیدراته ماندن باید مقداری آب بنوشید. آگر بدن تان کم آب باشد انرژی چندانی برای تمرین کردن نخواهید داشت.


یاد بگیرید، یاد بگیرید، یاد بگیرید

اگر شما به باشگاه بوکس می روید با دیگران ارتباط برقرار کرده و از آنها مشاوره بگیرید. چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارند که هنوز باید آنها را یاد بگیرید. هر چه از ترفندها و و تکنیک های بوکس بیشتر بدانید بهتر ضعف های خود را دیده و درک خواهید کرد.


روش صحیح تنفس

نفس خود را نگه ندارید! فراموش نکنید که باید هنگام ضربه زدن آن را بیرون بدهید. روش تنفس مناسب در هنگام تمرین بسیار مهم است زیرا باعث می شود انرژی کافی برای تمام کردن داشته باشید. اگر نفس تان بریده است مربی تان را خبر کنید تا روش صحیح آرام کردن تنفس را به شما یاد دهد.


به تدریج تمرینات خود را سخت تر کنید

همانند سایر ورزش ها، شما باید به آرامی شروع کرده و طول و سختی تمرین بوکس خود را به تدریج افزایش دهید. اگر از همان روزهای اول به سختی کار کنید به سرعت هم از نظر جسمی و هم ذهنی خسته خواهید شد. بدن و ذهن تان به زمان نیاز دارد تا به این نوع از تمرینات بپردازید. شما که نمی خواهید پس از یک ماه تمرینات خود را ترک کنید.


موضع بوکس مناسبی بگیرید

مهم نیست که با کیسه بوکس تمرین می کنید یا با یک حریف تمرینی، همیشه باید موضع مناسب خود را حفظ کنید. این کار به شما کمک می کند تا مشت های قدرتمندتری بزنید و در برابر ضربات حریف از خود دفاع کنید. علاوه براین، داشتن موضع مناسب ثبات، انعطاف پذیری و تحرک و تعادل را افزایش می دهد.


دست بالا، آرنج پایین

اگر مسابقات بوکس را دیده باشید می بینید که فایترها دست هایشان را پایین نگه داشته اند، اما از آنجا که شما یک مبتدی هستید نباید این کار را انجام دهید. همیشه دست هایتان را بالا و آرنج تان را پایین و نزدیک بدن تان نگه دارید. حتی اگر به کیسه بوکس نیز ضربه می زنید این وضعیت را حفظ کنید. چانه هایتان را نیز پایین بیاورید.


استفاده از حرکات پا

حرکات پا برای اهداف دفاعی و تهاجمی بسیار حیاتی است. این همان راه صحیح زدن مشت است. شما حتی در طی تمرینات و زدن ضربه به کیسه بوکس باید پاهای خود را حرکت دهید تا در موقع مبارزه نیز به آن عادت کنید.
 

برچسب ها: بوکس
پست های مشابه

نظرات کاربران

❤بسیجی❤ در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۷ [۳:۴۸:۲۷ AM]

من با ورزشهای مسخره و خطرناک مثل بوکس مخالفم،،لطفا بیشتر مطالبتان را در مورد ورزشهایی مثل کشتی،و کاراته بزارید.

احسان کریمی در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۳ [۹:۴۹:۴۴ PM]

کشتی و کاراته هم خطرات زیادی دارن،شما بهتره منچ بازی کنی

عارف در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۸ [۶:۱۱:۱۵ PM]

بوکس ورزش بسیار جذابیه و اونایی که میگن خطرناکه زورشون میاد که ما بوکسورها شجاعیم😑😑😑💪

روزبه در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۹ [۱۲:۴۱:۰۶ AM]

مطالب عالی بود ،بوکس ورزش سختیه و باید حرفه ایی باشی تا قهرمان بشی.....

FBI در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۰ [۱:۴۸:۰۳ AM]

بوکس ورزش خیلی خفنیه

فرهاد در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۸ [۲:۲۹:۰۹ PM]

بوکس دیگه چه ورزش سوسول مامانییه!؟؟جز اسیب چیزی نداره.
ورزش فقط کشتی چون ورزشی سخت،خفن،پرابهت و مردانه است

بهادر در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۹ [۱:۵۱:۰۹ PM]

بوکس یکی از مسخره ترین و پر اسیب ترین ورزشهاست،لطفا مطلب در مورد سلطان ورزشهای رزمی یعنی کشتی بزارید.

سامی در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۱۵ [۴:۲۸:۵۹ PM]

بوکس دیگه چه ورزش چرتیه!؟

امیر پارسا در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ [۶:۴۳:۴۳ PM]

با سلام و احترام آقایونی که ورزش مزخرف کشتی خوب میدونن هنوز با ی بوکسور در نیفتادن تا حالیشون کنه بوکس چه ورزشی لطفا نظر بیخود ندین جنگ و مبارزه یعنی بوکس

ارسال نظر
Captcha