سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی که باید در هنگام دعواهای خیابانی انجام دهیم

نکاتی که باید در هنگام دعواهای خیابانی انجام دهیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۲ بازدید کنندگان:۹۸۶ نویسنده:سامان موسوی

1- سعی کنید که همیشه و در هر موقعیتی هوشیار باشید و به اتفاقاتی که در اطراف شما می افتند آگاه باشید. تا جاییکه برایتان امکان دارد از معابر و مناطق پر رفت و آمد عبور کرده و از  تردد در کوچه های خلوت خودداری کنید (بخصوص برای زنان). هر چند وقت یکبار با آرامش زیاد به اطراف خود نگاه کرده و اطرافیان خود را مورد برسی قرار دهید. مراقب افرادی که می آیند تا از شما سوال بپرسند باشید. در صورتی که کیف پول یا چیز دیگری همراه دارید حواستان به آن باشد.

2- همیشه در درگیری ها منتظر چیزهای غافلگیر کننده باشید تا بتوانید در مواجهه با آن هوشیار عمل کنید.

3- وقتی که در حال درگیری خیابانی هستند سعی کنید جایی بایستید که پشت تان به دیوار یا مانعی باشد تا مطمئن شوید که کسی از پشت به شما حمله نمی کند. اما توجه داشته باشید که خود را در گوشه دیوار گیر نیندازید چونکه بسیار خطرناک است.

4- تلاش کنید که در درگیری های خیابانی از تکنیک های ساده اما کارا استفاده کنید و از انجام تکنیک های پیچیده که فقط انجام دادن آنها زیباست و در آن لحظه خودداری کنید حتی اگر لازم است طرف را گاز بگیرید.

5- به یاد داشته باشید که در مبارزات خیابانی هیچ قانونی وجود ندارد و می توانید از حملات با سر و زانو که در مسابقات رسمی ممنوع هستند استفاده کنید. این ضربات و تکنیک ها در درگیری های خیابانی بسیار مفید هستند.

6- برای اینکه بتوانید در آن موقعیت بهتر تصمیم بگیرید حریف خود را در موراردی همچون قد، سریع بودن، هیکل، قدرت بدنی، شجاعت و غیره مورد ارزیابی قرار دهید.

7- سعی کنید همیشه راه فرار را هم برای خود و هم برای حریفتان باز نگه دارید. به این واقعیت توجه داشته باشید که حتی اگر ناتوان ترین و ضعیف ترین افراد راه فرار نداشته باشند می توانند بسیار خطرآفرین باشند. به همین دلیل عاقلانه رفتار کنید و راه فرار را باز بگذارید.

8- شما باید قدرت تشخیص خود را بالا برده و بفهمید که چه وقتی ممکن است مشاجرات لفظی منجر به درگیری فیزیکی شوند. برای خود یک خط قرمز کشیده و آن را در نظر بگیرید و به کسی اجازه نکنید که از خط قرمز شما عبور کند.

9- بعد از اینکه کارتان تمام شد کار را تمام شده در نظر نگیرید و آماده واکنش باشید. زیرا اکنون حریف تان بسیار عصبی است و ممکن است دوباره به شما حمله کرده و یا دست به هر کاری بزند. بهترین کار این است که فورا از آن منطقه دور شوید.

10- همانطور که قبلا گفتیم در درگیری های خیابانی هیچ قانونی وجود ندارد و احتمال آسیب دیدگی هر کدام از رفین بسیار بالا است. در صورتیکه موقعیت را طوری میبینید که ممکن است زندگی شما به خطر بیفتد بهتر است که از پول و دارایی خود بگذرید و آنچه را که می خواهند به آنها بدهید. ولی به یاد داشته باشید مثلا وقتی که از شما کیف پولتان را خواستند آن را به فاصله دوری پرتاب کنید تا وقتی که آنها به طرف کیف پول می روند شما فرصت کرده و از آن منطقه فرار کرده و دور شوید.
لازم است که نقاط حیاتی بدن را بشناسیم تا هم برای دفاع از آن استفاده کنیم و هم موقعی که به طرف حمله می کنیم از این نقاط استفاده کرده و ضربه بزنیم. این کار به ما کمک می کنده راحت تر مبارزه را بودن آسیب زیاد به کنترل خود درآوریم.

 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی مبارزات خیابانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha