سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه موی تای را یاد بگیریم؟

چگونه موی تای را یاد بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۲ بازدید کنندگان:۶۰۷ نویسنده:سامان موسوی

آیا شما هم می خواهید که در مبارزات بر حریفان خود مسلط شوید؟ آیا آرزو دارید که قدرتی غیر قابل تصوری داشته باشید تا بتوانید سرسخت ترین حریفان خود را به زانو در آورید. این مقاله را بخوانید و ببینید که آیا می توانید با موی تای خودتان را کشف کنید.


1- پیدا کردن باشگاه موی تای

 

یادگیری موی تای


چندین برداشت متفاوت از موی تای وجود دارد و به احتمال زیاد خواهید دید که چند ایده وجود دارد که می توانند هم علاقه شما را به آن جلب کرده و هم شلوار خودتان را کثیف کنید. خنده دار نیست، برخی از مربی های موی تای بر این عقیده اند که گاهی اوقات بعضی ار حرکات ممکن است که منجر به مرگ شما شوند. تحقیق و جستسجو کرده و یک باشگاه موی تای خوب در اطراف محل زندگی خود پیدا کرده و از برنامه های گرم کردن و تمرینات تهویه آن باخبر شده و آنها را برسی کنید.  برای مثال، یک سالن ورزش موی تای در آروبا، در 2 ساعت برنامه آموزشی خود، 45 دقیقه را به گرم کردن بدن، 15 دقیقه را به تمرینات کششی و انعطاف پذیری، 30 دقیقه را به آموزش تکنیک ها و در انتها به مبارزه مشغول خواهند شد.


2- آموزش زبان و تاریخ ویژه پشت موی تای

 

آموزش موی تای


مقالات زیادی در اینترنت وجود دارند که به برسی گسترده موی تای پرداخته اند. فیلم ها و برنامه های آموزشی زیادی وجود دارند که می توانید از آنها به عنوان منابع آموزشی خود بهره ببرید. مشت زنان، بوکس تایلندی مانند Ramon Dekkers و Buakaw Por Pramuk از اولین بزرگان این سبک می باشند. فیلم های شامل Ong-Bak و کیک بوکسور با بازی Jean Claude هم پر از صحنه هایی می باشند که تکنیک های موی تای را اجرا می کنند.


3- مبارزات زیاد

 

 موی تای


مبارزه می تواند خطرناک و گاهی اوقات ترسناک باشد، اما آن را تکرار کنید. اگر می ترسید نباید وارد این ورزش شوید. هنگامی که مهارت شما بیشتر شود مبارزه شما نیز توسعه خواهد یافت و هم در زمین مبارزه و هم خارج از آن مبارزات برای شما بسیار ساده تر خواهند شد. بسیاری از کسانی که موی تای کار می کنند ترجیح می دهند که در همان راند اول حریف خود را درهم بشکنند. شما از این کار اجتناب کنید. این بدترین چیزی است که ممکن است انجام دهید. به طور کلی، اگر همه توان خود را برای این بگذارید که کار را در راند اول تمام کنید و موفق به انجام این کار نشوید دیگر انرژیی برای شما وجود نخواهد داشت و خود را یک گوشت مرده فرض کنید. به من اعتماد کنید یک مبارزه عادی دارای 5 راند 3 دقیقه ای است.


4- با توجه به شرایط بدنی خود کار کنید

 

تمرینات قدرتی


وقتی برای اولین بار به باشگاه می روید کار را با وزنه های سبک شروع کرده و حرکات با آن را تکرار کنید. بهترین دوست شما در موی تای، تمرینات مقاومتی می باشند.


نکات


1- هرگز تسلیم نشوید. در ابتدای کار تمرین می تواند بسیار خسته کننده به نظر برسد اما آن را رها نکنید.
2- تا جایی که می توانید تمرینات کششی انجام دهید.
3- موی تای یک هنر رزمی بزرگ دفاع شخصی می باشد. اگر فقط  به این دلیل به موی تای آمده اید نحوه گراپلینک را یاد بگیرید. جوجیتسوی برزیلی برای این کار مناسب است.
4- تمرینات قدرتی، تمرینات قدرتی، تمرینات قدرتی. استقامت بهترین دوست شما در موی تای است. ساعت های زیادی را به تمرینات استقامتی اختصاص دهید.
5- کاربرد موی تای فقط برای دفاع شخصی است.
   


 

برچسب ها: موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha