سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه مانند بروس لی شویم؟

چگونه مانند بروس لی شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۶ بازدید کنندگان:۳۸۹۶ نویسنده:سامان موسوی

افراد زیادی بروس لی را الگوی خود قرار داده و از او الهام می گیرند. او یک رزمی کار افسانه ای بود که به انجام تمرینات ذهن و بدن با هم مشغول می شد. بسیاری او را از طریق فیلم هایش می شناسند اما خارج از فیلم ها او را به اندازه کافی نمی شناسند. برای اینکه شما نیز تبدیل به بروس لی شوید باید قابلیت های فیزیکی و ذهنی فوق العاده ای داشته باشید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نکاتی را به شما آموزش دهیم که به شما کمک کنند شبیه بروس لی شوید.

 

انجام انواع تمرینات مختلف

 

بروس لی

 

بروس لی تمرینات مختلفی را انجام می داد. او برنامه تمرینی سختی داشت که انجام دادن آن کار هر کسی نیست. او تمریناتی مربوط به سایر رشته های هنرهای رزمی را در برنامه تمرینی خود قرار داده بود. او از کتل بل در چند روز هفته برای انجام تمرینات بدنسازی استفاده می کرد.

 

·         بروس لی معتقد بود که در سازماندهی تمرینات شباهت های زیادی وجود دارد. او هر روز به شکل متفاوتی تمرین می کرد. برای مثال، بعضی از روزها را به تمرین مشت زدن و بعضی دیگر را به تمرین لگد زدن اختصاص می داد.

·         گفته می شد که او می توانست یک هالتر 40 گیلوگرمی را به مدت 40 ثانیه بر روی بازوهای خود نگه دارد. همچنین او می توانست با انگشت های خود قوطی های نوشابه را سوراخ کند.

 

انجام تمرینات متفاوت به طور مداوم

 

دوچرخه سواری

 

بروس لی کسی نبود که برای همیشه از یک چوب برای تمرین استفاده کند. او به طور مداوم در حال تغییر تمرین های خود بود.او تلاش می کرد که با ابداع چالش های جدید به بدن خود فشار وارد کند و بدن خود را با آن وفق دهد.

 

·         او می دوید، دوچرخه سواری می کرد و همزمان با طناب بازی به تمرین مشت و لگد می پرداخت. به عبارت دیگر او علاقه مند به تمرین هر چیزی بود.

·         بروس لی ترکیب فوق العاده ای از سرعت و قدرت بود.

·         او از هنرهای رزمی لذت می برد اما دوست نداشت که از برنامه تمرینی برای رسیدن به تناسب اندام استفاده کند. هدف تمرینات لی تکامل جسمی نبود. او می خواست یک بدن کاربردی همراه با روحی آزاد داشته باشد.

 

یادگیری هنرهای رزمی- راه بروس لی

 

بروس لی

 

هرچند که بروس لی برنامه تناسب اندام متفاوتی را دنبال می کرد اما او به وضوح توانایی های خود را برای پیشرفت در هنرهای رزمی به کار می بست. او با تغییر تمرینات تناسب اندام سعی می کرد که به یک هنرمند رزمی کار متفاوت تبدیل شود.

 

·         او شروع به یادگیری سبک وینگ چون کونگ فو از استاد بزرگ خود کرد و پس از آن سبک خود به نام جیت کاندو که از قوانین سفت و سخت و محدود کننده ای پیروی نمی کرد را ابداع کرد.

·         او آن را "یک سبک، بدون سبک" تعریف کرد به این معنی که مبارز به هر طریقی که فکر می کند موثر تر است عمل کند.

 

تمرین بازو و پاها

 

تمرین بازو و پا

 

بروس لی تاکید زیادی بر تمرین عضلات ساعد داشت و بر این باور بود که برای هر رزمی کاری بسیار مهم است که این کار را انجام دهد. او فقط بر روی تمرین متمرکز نشده بود، بلکه عقیده داشت باید این کار با فکری باز انجام شود.

 

·         او تا جایی که می توانست به کیسه های سنگین ضربه می زد. او در هنگام ضربه زدن به کیسه بوکس دائما در حال حرکت بود.

·         او بر این عقیده بود که تمرین پا بسیار مهم است و خیلی مهم است که حرکتی سریع و قوی داشته باشند. او از ضربات جانبی، ضربات چرخشی، ضربات قلابی و ضربات پاشنه استفاده می کرد.

 

تمرینات قدرتی

 

تمرینات قدرتی

 

بروس لی می دانست که یک رزمی کار باید قدرت خود را بسازد. او یکی از اولین متفکران در این زمینه بود.

 

·         بنابراین، او در حال توسعه بازو و پاهای خود با استفاده از تمرینات قدرتی بود. او نه تنها از مشت و لگد بر روی کیسه بوکس استفاده می کرد بلکه از وزنه نیز در تمرینات خود بهره می گرفت.

·         او از کتل بل و هالتر برای انجام اسکات و پرس سینه استفاده می کرد.

·         او قادر بود که با استفاده از دو انگشت خود حرکات شنا را انجام دهد.

 

تهویه مطبوع

 

طناب زدن

 

بروس لی علاوه بر تمرینات قدرتی در هنرهای رزمی، از طرفداران بزرگ تهویه بدن بود. او احساس می کرد که انجام تمرینات استقامتی اهمیت بیشتری دارد و مبارز را قوی تر خواهد کرد.

 

·         بروس لی وضعیت بدن را به دقت تنظیم می کرد. او از مدیتیشن برای رسیدن به آرامش درونی و تهویه مطبوع استفاده می کرد. او به طور معمول هر بار 40 مایل می دوید و این کار را سه بار در هفته انجام می داد.

·         بروس لی از طناب بازی لذت می برد چراکه فکر می کرد این کار استقامت او را افزایش می دهد و همچنین عضلات پای او را قوی تر می کند. او مدت 30 دقیقه در روز را به تعداد 3 روز در هفته به تمرین طناب بازی مشغول بود.

·         بروس لی از تمرین با دوچرخه ثابت هم لذت می برد و بر این باور بود که اینکار هم پاهای او را قوی می کند.

 

تمرکز بر روی تمرینات هسته ای

 

تمرکز روی تمرین

 

لی احساس می کرد که عضلات شکم یک ورزشکار رزمی باید عضلانی باشد و در برابر سخت ترین مشت ها قادر به مقاومت باشد.

 

·         او مجوعه ای از تمرینات را برای داشتن شکمی 6 تکه پیشنهاد داد.

 

مطالعه زیاد

 

مطالعه

 

یکی از سفارش های بروس لی این است که شما نه تنها باید به بدن خود تمرین دهید بلکه به ذهن خود نیز تمرین دهید. کتاب هایی را در مورد فلسفه بروس لی و اعتقادات او در مورد مبارزه بخوانید. در حقیقت بروس لی دانشجوی رشته فلسفه دانشگاهی در واشنگتن بود.

 

·         بروس لی به خدا اعتقاد نداشت اما به سنت های مذهبی مانند تائویسم، کریشنا مورتی و تاثیر بودیسم اعتقاد داشت. او معتقد بود که دانش منجر به خود شناسی می شود.

 

غذا خوردن صحیح

 

رژیم غذایی

 

بروس لی بر این اعتقاد بود که رسیدن به تناسب اندام مستلزم خوردن غذای سالم و صحیح می باشد. او لیستی از غذاهای ممنوعه که هیچ وقت نباید می خورد را تهیه کرد و تا آخر عمر خود به آن پایبند بود. او از خوردن نوشیدنی های غنی از پروتئین لذت می برد. او از چیزهایی که کالری کمتری داشتن لذت می برد.

 

·         او از مخلوط شیر خشک با چیز هایی مانند ژل رویال، ویتامین ها و جیسینگ تغذیه می کرد. او از خوردن غذاهای فراوری شده خودداری می کرد و بر این عقیده بود که بدن چیزهای اضافی را به سختی هضم می کند.

·         او غذاهایی را که فکر می کرد به بدنش آسیب می زنند نمی خورد. او قهوه نمی خورد و به جای آن چایی می نوشید. بروس لی از خوردن غذاهای چینی لذت می برد.

·         برخلاف اغلب رژیم های غذایی مدرن که کربوهیدرات را دشمن تناسب اندام می دانند بروس لی بر این اعتقاد بود که برای حفظ چنین سطح بالایی از فعالیت بدنی باید کربوهیدرات مورد نظر را بخورد. او 4-5 وعده غذایی کوچک در طول روز می خورد.

·         او مصرف غذاهای چینی را به دلیل استفاده زیاد از سبزیجات و برنج در مقابل پروتئین ها و چربی دوست داشت.

برچسب ها: بروس لی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha