سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آموزش نحوه قفل مفاصل

آموزش نحوه قفل مفاصل
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۲۷ بازدید کنندگان:۸۴۰ نویسنده:سامان موسوی

حدود سال 2006، آژانسی که قبلا در آن کار می کردم آمار نگران کننده ای ارائه داد. بر اساس آمار منتشر شده ضرب و جرح و بستری شدن کارکنان در بیمارستان افزایش یافته بود. برنامه های و کلاس های تدریس تایید شده توسط آکادمی تاثیری در کاهش این آمار نداشت. به همین دلیل واحد آموزش به چند نفر از ما ماموریت داد که به طراحی مجدد تاکتیک های دفاع شخصی بپردازیم.

مشکلات با آموزش تاکتیک های دفاعی، هنرهای رزمی، و دفاع از خود به ندرت در تکنیک نهفته است. شکست یا کنترل مردم یک موضوعی فیزیکی است که چندان پیچیده و دشوار نیست.  مشکلاتی که در آموزش وجود دارند گرایش دارند به:

 

  • آموزش گام به گام و طوطی وار تکنیک ها که باعث می شود در مبارزه دچار هرج و مرج شوید.
  • آموزش هر چیزی بدون توجه به این واقعیت در افرادی که با آنها مواجه می شویم ممکن است از نظر قدرت، اندازه توانایی و خیلی از چیزهای دیگر با ما متفاوت باشند.
  • آموزش بدون زمینه و قانون این واقعیت را از شما پنهان می کند که شما برای انجام هر کاری به برنامه نیاز دارید.

 

یکی دیگر از محدودیت های افسران، محدودیت در زمان آموزش می باشد. شما نیاز دارید که به سرعت به کار مردم رسیدگی کنید. ممکن است شما با شخصی روبرو شوید که مست باشد و در برابر شما مقاومت کند، به درگیری بین میان دو زندانی خاتمه دهید، برای زنده ماندن مبارزه کنید و هزاران موقعیت دیگر که ممکن است در آنها گرفتار شوید. انتظار داشتند که ما همه این ها را در 16 ساعت آموزش دهیم.

غیر ممکن است؟ شاید. اما این دوستان و همکاران ما بودند که در معرض خطر قرار داشتند. شما می توانید برخی از چیزهایی که غیر ممکن هستند را انجام دهید، به شرطی که قیمت آن خون باشد.

ما روش های تدریس را از نو برنامه ریزی کردیم. من مشغول کار بر روی مفهوم آموزش مبتنی بر اصول بودم. سادگی دانستن کافی نیست، آنها نیازمند درک اصولی بودند که در ناخودآگاه آنها ثبت شود. قدرت، هدف قرار دادن، زمان بندی و ترکیب، جز نکاتی بودند که در سال های اخیر توجه چندانی به آن ها نشده است.

ضربه زدن در حال حرکت نیازمند چندین ساعت آموزش و تمرین مداوم می باشد. آنها در وضعیت پویایی قرار گرفته اند که باید از مهارت ها و حرکات طبیعی خود  استفاده کنند. آنها باید مهارت های جدید را با مهارت های قبلی خود ادغام می کردند تا بتوانند نتیجه مناسبی بگیرند.

 

قفل مفاصل

 

آنها در یک سناریوی شبیه سازی شده با حریفات خود مقابله کردند و با استفاده از حداقل اطلاعات و سلاح هایی که در دسترس داشتند توانستند خود را به سلامتی نجات دهند.

ما نمی توانستیم همه این کارها را در 16 ساعت آموزش دهیم زیرا هر کدام از این تکنیک ها نیازمند جلسه ای مختص به خود بودند. بلاخره ما توانستیم در 16 ساعت مهارت قفل کردن، ممانعت کردن، ضربات، مبارزات بر روی زمین، کنترل اهرم و ستون فقرات، نقاط فشار و محدودیت های گردن را آموزش دهیم.

با کمک آموزش های ما، در 5 سال بعد از آن، میزان صدمات وارد شده به نیروهای پلیس حدود 30 درصد کاهش یافت که رقم قابل توجهی است.

 

غیر ممکن، غیر ممکن نبود

 

قفل مفاصل نه تنها برای دفاع از خود بسیار مهم است بلکه برای کنترل حریف نیز بسیار عالی می باشد. به نظر من بیشتر مربیان، تاکتیک های دفاعی را به احمقانه ترین روش ممکن به رزمی کاران آموزش می دهند. بکارگیری صحیح تکنیک قفل مفاصل می تواند نقشی کلیدی در نبرد شما ایفا کند. شاید دلیل اینکه بیشتر مربیان از این تکنیک استفاده نمی کنند این است که به آن مسلط نبوده و به راحتی نمی توانند آن را به دیگران آموزش دهند.

شما می توانید ویدیوهای مربوط به قفل مفاصل را از سایت ژیار آنلاین مشاهده کنید.

برچسب ها: تکنیک های قفل کردن دفاع شخصی قفل کردن قفل کردن مفاصل
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha