سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه بدن خود را تمرین دهیم

چگونه بدن خود را تمرین دهیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۶/۱۸ بازدید کنندگان:۹۷۰ نویسنده:سامان موسوی

 

 

شما هم می خواهید بدن خود را آموزش دهید اما هیچ ایده خاصی ندارید. آیا میخواهید از راهنمایی های ما استفاده کنید؟ در اینجا با ارائه برخی از نکات اولیه و تمرینات می توانید به این کار دست یابید. اما به یاد داشته باشید در صورتی که هر مشکل خاص جسمانی دارید قبل از شروع ورزش جدیدی با دکتر خود مشورت کنید.

 

1- اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای تمرین کردن دارید.

 

                              

 

2- در طول تمرینات آب بنوشید. زیاد آب ننوشید تا سیراب شوید. این کار باعث گرفتگی عضلات می شود. پس تا حدی آب بخورید که تشنگی شما رفع شود.

 

 

3- همیشه بعضی از تمرینات گرم مانند پریدن را 5 تا 10 دقیقه انجام دهید. پیاده روی یکی از ورزش های مفید و اساسی است که بیشتر افراد دوست دارند انجام دهند و احتمالا شما هم می توانید آن را انجام دهید. این کار باعث تقویت پاها، استقامت و افزایش سلامتی شما می شود. پس این می تواند یک ایده عالی برای افرادی باشد که می خواهند شروع به تمرینات ورزشی کنند. سعی کنید قبل از شروع تمرینات اصلی ورزشی خود، چند روز قبل آهسته دویدن را انجام دهید. شما می توانید با تمرینات فراوان به پیشرفت سریعی برسید. سعی کنید هر تمرین را حداقل 3 بار در هفته انجام دهید.

 

 

4- انجام تمرینات شنا. این ورزش هم مانند آهسته دویدن دارای مزایای فراوانی می باشد که بدون نیاز به تجهیزات خاصی می توانید انجام دهید. در این تمرین می توانید قفسه سینه، بازو، عضلات شکم و نیم تنه خود را تقویت کنید.

 

 

5- اضافه کردن دراز و نشست به برنامه ورزشی خود. دراز و نشست یک ورزش بسیار اساسی شکم است که دارای تنوع زیادی می باشد. می توانید 3 تا 5 بار آن را در روز انجام دهید تا از نتایج مفید آن بهره مند شوید. وقتی که شما به راحتی می توانید بیش از 20 بار دراز و نشست انجام دهید بهتر است که همراه با آن حرکات دیگری را نیز انجام دهید. مثلا هنگامی که دراز و نشست را انجام می دهید یک دمبل را نیز در دست داشته باشید.

 

 

6- پاهای شما پایه و اساس بدن شما هستند، بنابراین مهم است که تمرینات درستی را با پاهای خود انجام دهید. ساده ترین راه برای تمرین پاها، آهسته دویدن است. اگر به خاطر ترافیک یا هر چیز دیگری نمی توانید پیاده روی کنید می توانید به بالا و پایین بپرید. یک روش خوب به نام "پرش میمون" ( کونگ فو) وجود دارد که شما می توانید در یوتیوب آن را پیدا کرده و یاد بگیرید. همچنین شما می توانید از دوچرخه های ثابت و یا تردمیل استفاده کنید.

  

                                

 

7- تمرینات مربوط به پشت هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند. یکی از تمرینات خوب برای ورزش پشت تمرین "گربه و شتر" می باشد که می توانید آن را هم در یوتیوب پیدا کنید.

 

                                

 

8- اگر دوست دارید عضلات دست شما بزرگ شوند از دمبل استفاده کنید. این تمرین برای عضلات و بازوی شما بسیار موثر است.

 

                           

 

9- کمی استراحت کنید. استراحت به اندازه تمرین و آموزش برای رشد و تقویت عضلات مفید می باشد.

 

 

 

10- به یاد داشته باشید که بعد از تمرین، عضلات خود را بکشید. حداقل به مدت 15 ثانیه نگه دارید، اگر می خواهید انعطاف بیشتری داشته باشید این کار را به مدت یک دقیقه و نیم انجام دهید.

 

                        

 

نکات مهم

 

  • به یاد داشته باشید که یک شبه به هدف خود نمی رسید. انجام این کار به طور منظم می تواند در آینده برای شما مفید باشد.

 

  • خود را با دیگران مقایسه نکنید. همه زمانی مبتدی بوده اند.

 

  • تمرین با دیگران و یا همراه با موسیقی می تواند انگیزه شما را بیشتر کند.

 

  • برای چربی سوزی باید تمرینات قلبی عروقی را روزانه به مدت 15 تا 30 دقیقه انجام دهید.

 

  • مواد غذایی سالم مانند ماهی، میوه ها و سبزیجات مصرف کنید.

 

  • برای یادگیری تمرینات می توانید به یوتیوب مراجعه کنید.

 

  • اگر می خواهید ماهیچه هایتان قوی شوند هر روز ورزش کنید.
برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی تکنیک های قفل کردن تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha