سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

دفاع شخصی خیابانی

دفاع شخصی خیابانی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۷/۲۸ بازدید کنندگان:۱۵۱۷ نویسنده:آشتی مولائی

همیشه این سوال پرسیده می شود که کدامیک از هنرهای رزمی برای دفاع شخصی خیابانی مناسب تر هستند؟ آن سوال چندین سال است که مطرح می شود و پاسخ واحدی به آن داده نشده است. شمار زیادی از هنرهای رزمی برای دفاع شخصی مناسب هستند. هنرهای رزمی به عنوان روش های دفاع شخصی مورد استفاده قرار می گیرند. جواب به این که کدامیک از هنرهای رزمی برای دفاع شخصی مناسب تر هستند، حقیقتا بدون جواب است. بنابراین با ما برای خواندن این متن همراه شوید. اگر در یک هنر رزمی کار می کنید، هیچ وقت خود را بدون خطر احساس نکنید. من لیستی از بهترین هنرهای رزمی را برای سیستم های مبارزاتی و دفاع شخصی خیابانی ذکر خواهم کرد. قبل از ذکر هر نکته ای به من اجازه بدهید که درباره ی اینکه چرا ما به آموزش دفاع شخصی خیابانی نیاز داریم ، صحبت بکنم. اجازه بدهید که درباره ی موقعیت های خطیری که در زندگی روزمره ی ما اتفاق می افتند صحبت بکنیم.

 

نزاع های خیابانی، باشگاهی و ورزشی از نمونه برخوردهایی هستند که بدون دلیل موجه شروع می شوند و گاها با برنامه ریزی هستند.

 

اتفاقات جاده ای: اتفاقات جاده ای، دلیلی برای افزایش رخدادهای غیر عمدی هستند و امکان وقوع آن ها در هر زمانی وجود دارد.

 

خشونت های خانوادگی: اغلب به صورت ناگهانی اتفاق می افتند ولی به تدریج بیشتر می شوند.

 

حملات خیابانی به قصد دزدی: به صورت کاملا ناگهانی برای هر شخص و در هر جایی اتفاق می افتند.

 

آشوب های مدنی و تظاهرات: امروزه آشوب های مدنی، تظاهرات و حوادث مشابه در هر جایی صورت می گیرند.

 

دفاع شخصی خیابانی

 

اغلب این حوادث ناخواسته در اماکن شلوغ اتفاق می افتند. مردم زیادی در اماکن شلوغ هستند و امنیت شما کمتر می شود. چون اکثر مردم در جلوه ی تماشاچی ظاهر می شوند. آن ها از اتفاق افتاده صرف نظر می کنند و وانمود می کنند که چیزی اتفاق نیفتاده است. چون آن ها هم ترسیده اند و نمی خواهند یکی دیگر از قربانیان آن حادثه ی دلخراش باشند.

 

دفاع شخصی خیابانی چیست و چگونه از هنرهای رزمی برای وقایع حقیقی زندگی استفاده بکنیم؟

 

دفاع شخصی به معنی توانایی دفاع از خود در برابر افراد مهاجم می باشد. اتفاقات زیادی غیرمنتظره هستند و شاید در آن لحظه، آمادگی روبه رو شدن با ان ها را نداشته باشید. مهاجمان به شما اخطار نمی دهند و هیچ پرچمی را برای باخبرکردن شما از نیتشان تکان نمی دهند! . حملات به صورت کاملا فوری، سریع، غیرقابل پیش بینی و پرخاشگرانه صورت می گیرند. ان ها دارای قانون های مجزا، مجموعه ی کاتاهای خاص، فرم ها و تکنیک های خاص نیستند. بیشتر افراد خاطی در آن لحظه به کاری که انجام می دهند، فکر نمی کنند. یک دعوا شامل حملات چندگانه ای است و شاید با یک مشت ساده شروع شود ولی در نهایت در آن از چاقو یا سلاح های دیگر استفاده شود. معمولا سر و دست در نزاع های ساده مورد حمله قرار می گیرند ولی سلاح ها به هرجایی زده خواهند شد. شاید ان حملات توسط افراد ماهر یا تازه کار صورت گیرند و یا در زمین مبارزه به پایان برسند.

 


بنابراین تکنیک های زیادی از هنرهای رزمی را نمی توان در همچین نزاع هایی استفاده کرد. چندین مورد از ان ها فقط حسی کاذب از توانایی و آرامش را به انسان می دهند. اصلا غیرعادی نیست که هنرجوی باتجربه ی هنرهای رزمی نتواند در یک مبارزه ی واقعی از خودش دفاع بکند. ذهن انسان در مواقع حساس به صورت کاملا غریزی برای دو ثانیه از کار می افتد و فرصت برای حمله ی مهاجم فراهم می شود. مبارزات خیابانی مثل فیلم ها، مبارزات بدون محدودیت ( no holds barred fighting) و مسابقات مشت‌زنی بدون دستکش و مبارزات داخل قفس نیستند. چون در آن ها هم از قوانین و شکل های خاص داوری و کنترل مبارزان استفاده می شود.

 

چه کاری برای دفاع از خودمان انجام دهیم؟

 

اولین نکته اجتناب و دوری می باشد. برای زنده ماندن در این دنیای مدرن باید نسبت به محیط اطراف آگاهی داشته باشید و تا حد ممکن از قرار گرفتن در یک موقعیت خطرناک دوری کنید.


خون سرد بمانید و احساساتتان را کنترل کنید. فاصله ی کافی را از موقعیت خطر داشته باشید. از موقعیت دور شده و به هیچ عنوان به پست سرتان نگاه نکنید ، مگر اینکه کاملا از محل خطر دور شده باشید. اگر نتوانید فرار کنید ، صحبت کردن هم کمکی به شما نمی کند. البته شما باید موقعیت را تشخیص دهید و به آرامی صحبت کنید و هیچ واکنشی در برابر توهینات مهاجم انجام ندهید. فقط بگویید که متاسفید و بهانه ای برای فرار از موقیعت خطرناک فراهم کنید. اگر چندین شخص به شما حمله کردند سعی کنید در گوشه ی آن فضا قرار نگیرید چون راه فرار را برای خود بسته اید. اگر در چنین فضایی قرار بگیرید کسانی که در پشت شما هستند به راحتی می توانند به شما مشت هایی کوبنده و ناگهانی از طرفین بزنند.

 

اگر نمی توانید از برخوردهای فیزیکی به دور باشید باید شیوه های دفاع از خود را با تکنیک های آسان و کاربردی یاد بگیرید. اگر شخص مهاجم دارای سلاح بود تا حدی که برایتان ممکن است بدوید. سلاح ها شوخی بردار نیستند و استفاده از آن ها سبب ایجاد موقعیت هایی جبران ناپذیر برای هر دو طرف می شود.

 

دفاع شخصی در خیابان

 

دفاع شخصی


من واقعا نمی توانم بهترین روش های دفاع شخصی را برای شما بازگو بکنم . چون من یک مبارز خیابانی نیستم و از تمامی خشونت هایی که اتفاق می افتد، متنفر هستم. هنوز دلیل اینکه چرا یک شخص به همنوعش آسیب می رساند را پیدا نکرده ام. ولی اگر واقعا تهدید شده اید باید حتما برای دفاع از خود به آموزش یک سیستم مبارزه ی قوی بپردازید. بنابراین با آموزش در ان سیستم ها به افزایش قدرت بدنی، سرعت، تناسب اندام و یادگیری تکنکیک های خاص مبارزه خواهید رسید.

 


مهم این نیست که چه سیستمی برای یادگیری انتخاب می کنید ، بلکه تا حد ممکن از آن شرایط به دور باشید و فرار کنید. یکی از مشکلاتی که همیشه گریبانگیر افراد معقول را می گیرد این است که آن ها برای مبارزه کردن دودل هستند و نمی خواهند قوانین کشورشان را نقض کنند. آن ها به دلایل اخلاقی نمی خواهند به دیگران آسیب برسانند.

 


توصیه ی من این است که اگر می خواهید دفاع شخصی را به خوبی آموزش ببینید به یک باشگاه مناسب بروید و فقط به تکنیک های خواندنی بر روی اینترنت اکتفا نکنید. محصولات زیادی برای دفاع شخصی وجود دارند ولی شمار زیادی از آن ها غیرقانونی هستند.

 


احتمالا تعجب می کنید اگر بدانید که من می خواهم درباره چند هنر رزمی برای دفاع شخصی صحبت کنم. شمار زیادی از سیستم های هنرهای رزمی به منظور مزایای سلامتی، اعتماد به نفس و یا به صورت تجملی پایه گذاری شدند. شمار زیادی از آن تکنیک ها ضعیف، غیرکاربردی و پیچیده هستند و برای یک مهاجم خشن غیرکابردی هستند. البته بسیاری از آن ها هم دارای آموزش های خوبی برای اعمال بر روی فرد مهاجم هستند. چندین مورد از آن ها هم به صورت مبتدی آموزش داده می شوند و فقط بیانگر یک سبک مبارزه ی جدید هستند.  ( همیشه به این نکته توجه کنید که دانش و اعتماد به نفس، به منزله ی کارایی داشتن نیست). لیست زیر اشاره ای به هنرهای رزمی کاربردی برای دفاع شخصی خیابانی دارد. تکنیک های زیادی از آن ها برای شرایط زندگی واقعی کاربرد دارند. اکثر آن ها در باشگاه های شهر خودتان یا شهر های نزدیکتان آموزش داده می شوند.

 

کیک بوکسینگ / موی تای


کیک بوکسینگ موی تای به عنوان یک هنر رزمی پرسرعت شناخته شده است. ان ها دارای تکنیک های "Takedown" ( انداختن حریف بر روی زمین) و ناک اوت یا ضربه ی فنی (به انگلیسی: knockout) هستند. تکنیک های دیگر در کیک بوکسینگ موی تای شامل ضربات زانو، لگد زدن و مشت زنی می باشند.

 

 

کاراته

ضربات مستقیم مشت و لگد زدن های کاراته برای دفاع شخصی مناسب هستند. کاراته ترکیبی از فرم های اصلی و سبک های نرم می باشد.

 

وینگ چون

از تکنیک های وینگ چون برای آشفته کردن مهاجم استفاده بکنید. آن تکنیک ها شامل ضربات مستقیم مشت و لگد پا می باشند.

 

جوجیتسوی برزیلی

جوجیتسوی برزیلی به عنوان روشی عالی برای مبارزه در وضعیت خاک و فنون های گلاویزی شناخته شده است.

 

جیت کان دو

مخصوص دفاع شخصی و توسط بروس لی پایه گذاری شده است.

 

بوکس غربی

بوکس غربی، بهترین روش برای مشت زنی به مهاجم و مشت نخوردن از او است.

 

سامبوی روسی

سامبوی روسی برای دفاع علیه مهاجمان مسلح و غیرمسلح طراحی شده است. تکنیک های ترکیبی جودو، جوجیتسو، سبک آزاد کشتی و کاراته پرکاربرد هستند.

 

دفاع شخصی خیابانی

برچسب ها: دفاع در برابر چاقو دفاع شخصی سبک های هنر های رزمی ضربات پا ضربات دست قفل کردن مبارزات خیابانی مبارزه موی تای هنر های رزمی وینگ چون
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha