سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کیک بوکسینگ برای دفاع شخصی

کیک بوکسینگ برای دفاع شخصی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۱۹ بازدید کنندگان:۱۴۷۸ نویسنده:سامان موسوی

هنرهای رزمی به عنوان یک ورزش، راه خوبی برای داشتن سلامتی می باشند. علاوه بر مزایای سلامتی هنرهای رزمی، می توان از آنها برای جنبه های دفاع شخصی نیز استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم هنر رزمی کیک بوکسینگ را که می تواند در وضعیت های بحرانی بهترین کمک را برای دفاع از خود به ما بکنند را معرفی کنیم.

اگر در خیابان هستید و یک غریبه قصد آزار و اذیت کردن شما را دارد و بدتر از آن می خواهد به شما صدمه بزند چکار می کنید. اگر فرد مهاجم با سبک خاصی از مبارزه با شما درگیر شود و فقط حرکات چرخشی و رو به جلو را بداند چکار می کنید؟

کیک بوکسینگ  جزء گروه ورزشهای مبارزه در حالت ایستاده برپایه ضربات دست و پا میباشد  و سبکی ساده ولی در عین حال مخرب می باشد. کیک بوکسینگ رشته ای مناسب برای  دفاع شخصی ، تناسب اندام و مسابقات و مبارزات تن به تن میباشد. با ترکیب حرکات دست و پا در این رشته میتوان سلاحی قدرتمند و مخرب را برا مقابله با حرف در درگیریها بوجود آورد .این رشته نیازمند قدرت بدنی بالا میباشد که از طریق تمرین و ممارست میتوان به آن دست یافت بیشترین حرکاتی که در این رشته بکار میرود ضربات مستقیم مشت و ضربه به ران پای حریف میباشد .از لحاظ تاریخی، کیک بوکسینگ را می توان به عنوان یک هنر رزمی ترکیبی تشکیل شده از ترکیبی از عناصر سبک های مختلف سنتی دانست.

هنر رزمی کیک بوکسینگ به چند بخش مختلف تقسیم شده است که معروف ترین آن موی تای می باشد. موی تای به معنای "استفاده از 8 اندام" می باشد. در کیک بوکسینگ برای دفاع از خود بر روی ضربات مشت، زانو و لگد تمرکز می شود. گام های سریع و منحرف کننده ازجمله حرکاتی هستند که در حین مبارزه باید انجام شوند. اگر فرد مهاجم چاقو، تفنگ و یا هر سلاح دیگری در دست داشته باشد، باید در مرحله اول او را با استفاده از دست، پا، زانو، آرنج و ضربات سر خود خلع سلاح کنید. نگران نباشید به سمت مهاجم بروید (اگر هر سلاحی بجز تفنگ در دست دارد) و یک ضربه مستقیم به چانه او با حداکثر سرعت ممکن بزنید.

کیک بوکسینگ در این نوع حرکات پیشرفت کرده است و به رزمی کار می آموزد که با سریع ترین حالت ممکن و قبل از اینکه مهاجم بتواند واکنشی از خود نشان دهد ضربه ای را به او وارد کنید. از انجام حرکات نمایشی که کاربرد چندانی ندارند بپرهیزید. فقط این نکته را به یاد داشته باشید که فقط در مواقع بحرانی و زمانیکه احساس می کنید زندگی شما به خطر افتاده است این ضربه را بزنید. چون این ضربه ممکن است که فک، صورت و دندان های فرد مهاجم را خرد کند. بعد از زدن این ضربه او دیگر قادر به مبارزه با شما نمی باشد.

سعی کنید زدن این نوع ضربات را به خوبی یاد بگیرید، در حقیقت، برای زدن این نوع ضربات باید سرعت و قدرت زیادی داشته باشید و همچنین بتوانید ضربه را به نقطه مورد نظر وارد کنید به طوری که طرف مهاجم  گیج شده و اصلا نتواند واکنشی نشان داده و از خود دفاع کند.

روش دیگر این است که به طرف فرد مهاجم رفته و بازوهای دستی که سلاح را با آن گرفته است بگیرید و با پیشانی خود به بینی او ضربه بزنید. این کار به اندازه ای که فکر می کنید  برای شما دردناک نیست. با این کار بینی مهاجم می شکند. این حرکت برای یک فرد تازه کار ممکن است دردناک باشد، اما شما باید آنقدر تمرین کنید و بدن خود را ورزیده کنید  تا وقتی که قسمتی از بدن شما ضربه می خورد سیگنال های درد به مغز ارسال نشوند.

کینگ بوکسینگ کار باید حدود یک ساعت در روز و به مدت دو سال مرتب تمرین کند تا ساق پای او مانند یک چوب بیس بال سفت، قوی و محکم باشند و با واردن شدن ضربه به آن دردی احساس نکنید.در این مدت  استخوان ساق پا بارها و بارها آسیب دیده و خود را بازسازی کرده تا قوی تر و ضخیم تر شود. در نهایت باعث می شود  وقتی که رزمی کار با پای خود به هر جسم سختی مانند چوب یا بلوک ضربه میزند دردی احساس نمی کند یا بهتر می توان گفت آستانه درد او افزایش می یابد.

 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی آموزش هنرهای رزمی انواع ضربات در هنرهای رزمی دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha