سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهاتی در ورزش که منجر به بیماری شما می شوند

اشتباهاتی در ورزش که منجر به بیماری شما می شوند
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۴/۲۴ بازدید کنندگان:۱۴۸۹ نویسنده:سامان موسوی

 

 

زمانی که از ورزش سخن گفته می شود ممکن است شنیدن نام بیماری در کنار آن کمی عجیب به نظر برسد. اما باید بدانید انجام دادن بعضی اشتباهات منجر به بیماری شما می شود.
 


اشتباه اول- نرفتن به کلاس یوگا

 

یوگا


تمرین یوگا به مدت 40 دقیقه نتایج شگفت انگیزی برای شما دارد، شما با این کار سیستم ایمنی بدن تان را تقویت کردن همچنین سطح هورمون های مربوط به استرس را به طور چشمگیری خواهش خواهد داد. انجام یوگا محرک واکنش های ریلکسیشن در بدن می باشد که موجب کاهش سطح آدرنالین و کورتیزول و همچنین کاهش سیتوکین های التهابی که تاثیری منفی بر سیستم ایمنی دارند می شود.
 


اشتباه دوم- ورزش نکردن به صورت مرتب

 

ورزش مرتب


 حدود 15 دقیقه انجام فعالیت های فیزیکی متوسط تا شدید همچون پیاده روی، شنا و دوچرخه سواری موجب افزایش سطح سلول های مبارزه کننده مانند پادتن ها و نوترفیل ها در سیستم ایمنی بدن خواهد شد. جالب است بدانید افرادی که به صورت مرتب مشغول ورزش کردن هستند احتمال سرماخوردگی آنها نسبت به دیگر افراد 50 درصد کاهش خواهد یافت.
 با هر بار ورزش کردن، بدن شروع به کارگیری سلول های ایمنی در جریان خون خواهد شد. در چنین شرایطی این سلول ها با سرعت بیشتری در بدن شروع به حرکت کرده و توانایی بدن برای مبارزه با ویروس ها و باکتری ها را به میزان زیادی افزایش خواهد یافت.


 اشتباه سوم- ورزش کردن به مقدار بیش از حد

 

ورزش زیاد


در عین حال که ورزش کردن فواید زیادی برای بدن دارد اما انجام دادن بیش از اندازه آن برای بدن مضر است. برای مثال 75 دقیقه فعالیت فیزیکی شدید و بدون استراحت مانند دو ماراتون. باید بدانید که مغزتان زمان طولانی مدت برای انجام دادن ورزش های سخت مقاومتی را درک کرده و موجب تحریک سیستم ایمنی خواهد شد. با اینکار کربوهیدراتی که ذخیره کرده اید کاهش یافته، دمای بدن تان افزایش می یابد و همچنین سلول های ماهیچه ای در هم می شکنند. اما در مقابل، انجام فعالیت های فیزیکی که همراه با استراحت هستند (مانند اسکی، دوچرخه سواری، قایقرانی و غیره) چنین تاثیری بر بدن ندارند.
 


اشتباه چهارم- ورزش کردن در زمان ابتلا به آنفولانزا

 

ورزش و بیماری


 زمانی که آنفولانزا گرفته اید انجام تمرینات ورزشی موجب افزایش خطر بیماری و نمایان شدن عوارض جدی آن خواهد شد. زمانیکه ورزش می کنید سرعت جریان خون در قلب 5 برابر بیشتر از زمان های عادی است. با اینکار ویروس آنفولانزا خواهد توانست که بر روی قلب تان متمرکز شده و موجب التهاب در بافت های آن شود. پس بهتر است بدانید که انجام فعالیت های ورزشی در زمان ابتلا به آنفولانزا نه تنها موجب می شود که مشکلات شما بیشتر شود بلکه حتی ممکن است که کشنده نیز باشد.

 
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی ورزش وزنه برداری
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha