سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تاریخچه پشت اسکریما ، کالی و آرنیس

تاریخچه پشت اسکریما ، کالی و آرنیس
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۷/۲ بازدید کنندگان:۱۱۲۹ نویسنده:سامان موسوی

 

 

یکی از محبوب ترین هنرهای رزمی فیلیپینی اسکریما است که با نام های کالی یا آرنیس نیز شناخته می شود. این سه نام برای هنرهای رزمی سنتی فیپیلینی قابل تعویض هستند. اسکریما با استفاده از سلاح هایی مانند چوب، چاقو و انواع سلاح های مختلف مشخص می شود. منشأ این رشته از هنرهای رزمی به شدت با تاریخ فیلیپین و فرهنگهای مختلف قبایل مختلف در هم تنیده شده است.


در میان این 3 اصطلاح، کالی قدیمی ترین است که از قسمت های جنوبی فیلیپین سرچشمه گرفته است، جایی که افراد با گویش های محلی سمبوسی با هم صحبت می کنند. "Ka" مخفف kamot است که به معنی "دست" است ، و "لی" مخفف lihok است ، به معنی "حرکت". با قرار هم گرفتن این کلمات کالی را می توان "حرکت دست" ترجمه کرد. به یک رزمی کار کالی در اصطلاح Kallista می گویند.
اسکریما از قسمت جنوبی فیلیپین نشات گرفته است. این اسم از اصطلاح اسپانیایی esgrima گرفته شده که به معنای شمشیر بازی است. دلیل آن هم این است که در اسکریما استفاده از چوب یا هر چیز بلند دیگری مانند شمشیر برای مبارزه متداول است.


اسپانیایی ها در دوره استعمار (1989-1521) با هنرهای رزمی محلی فیلیپینی روبرو شدند. در سال های اولیه ، اسکریما به خوبی مورد توجه اسپانیایی ها قرار گرفت ، اما تا سال 1596 ممنوعیت یافت زیرا تصور می شد خیلی خطرناک است. تا سال 1764 ، این عمل کاملاً ممنوع بود.

 

کالی اسکریما


اسپانیایی ها با سوزاندن کتاب ها و ممنوعیت استفاده از الفبای بومی سعی کردند فرهنگ فیلیپین را از بین ببرند. با این حال، فیلیپینی ها با درج حرکات کالی در رقص های مذهبی (Moro-Moro) و دیگر مراسمات آن را زنده نگه داشتند.


شکل سوم آرنیس است که به همان دلیل زنده نگه داشتن فرهنگ فیلیپینی به وجود آمد. اسپانیایی ها تحت تاثیر رقص های کالی و حرکت ماهرانه دست ها قرا ر گرفتند. آنها برای محافظت از دست آن را arnes نام نهادند که به مرور به Arnis تبدیل شد.


در پایین همین بخش می توانید ویدیوهای آموزشی اسکریما و کالی و آرنیس را مشاهده کرده و آنها را سفارش دهید تا در کمترین زمان ممکن به دست شما برسند.
 

برچسپ ها :
اسکریما/آرنیس/ کالی آرنیس کالی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha