سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ویدیو: آیا کندو یک هنر رزمی برای دفاع شخصی است؟

آیا کندو یک هنر رزمی برای دفاع شخصی است؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۷/۲ بازدید کنندگان:۴۶۴۷ نویسنده:سامان موسوی

 

 

 
کندو (kendo)  یک هنر رزمی مدرن ژاپنی است که در آن رزمی کاران لباس مشکی بزرگی می پوشند و بر روی صورت خود ماسک می گذارند. ممکن است وقتی از کندو برای دفاع شخصی نام برده شود کمی عجیب و غریب باشد. امروزه هنر رزمی کندو توسط افرادی که دوست دارند یک هنر رزمی جدید و متفاوت را امتحان کنند در سراسر دنیا تمرین می شود. با این حال، چند دلیل وجود دارد که نشان می دهد کندو یک هنر رزمی خوب برای دفاع شخصی است. در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد.


کندو یک ورزش فول کنتاکت (تماس کامل با حریف) است و پس از اصابت یک ضربه یا برخورد جدی فورا رزمی کاران را مجبور به توقف می کند، چرا؟ به این دلیل وقتی صحبت از دفاع از خود است، بعید است که مهاجم متوقف شود و به شما فرصت می دهد که پس از اصابت هر ضربه پاهای خود را برگردانید. کندو مبتنی بر سبک های مبارزاتی سامورایی قدیمی است که برای کشتن سریع، بی سر و صدا و کارآمد طراحی شده است. هرچند که ما هیچ وقت پیشنهاد نمی کنیم که از کندو برای قتل استفاده کنید اما در هنگام مبارزه با کسانی که ممکن است از شما قوی تر و بزرگتر نیز باشند بسیار مفید است.


استفاده از shinai (شمشیر ساخته شده از بامبو) می تواند صدمات جدی به بار آورد، به همین دلیل مبارزان لباس های بزرگ و ضخیم پوشیدن و بر روی صورت خود نیز از ماسک های قوی استفاده می کنند تا احتمال آسیب دیدگی جدی کاهش یابد. به همین دلیل، مبارزان برای تحمل درد و موضع دفاعی آموزش می بینند تا بدن خود را در برابر حملات انجام شده محافظت کنند. این تکنیک ها ممکن است در شرایط زندگی واقعی بسیار ارزشمند باشند ، حتی اگر در آن زمان شمشیر بامبو نداشته باشید. این ورزش از نظر قلبی سنگین است و مبارزان مواضع کوچکتری را اتخاذ می کنند که باعث می شود حملات وارده به راحتی دفع شوند.


به نظر من تنها زمانی که واقعا لازم است و می دانید که زندگی تان در خطر می باشد باید از کندو برای دفاع از خود استفاده کنید. فشارهای دفاعی که برای ریشه کن کردن حریف در فاصله ای مناسب که برای چرخش بامبو کافی است طراحی شده اند. فاصله، وضعیت، فشار و تعادل از جنبه های مهم کندو هستند و هدف این نیست که صدمات زیادی به حرف خود وارد کرده و او را ناتوان سازید، بلکه باید آگاهی خود را در شناخت موقعیت های بالقوه خطرناک و دفاع مناسب افزایش دهید.


 در ویدیوی بالا یک مبارزه تمرینی کندو را می توانید ببینید.
 

برچسب ها: کندو هنرهای رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha