سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

راهنمای آموزش کاراته به بچه ها: آنچه که شما باید در مورد آموزش کاراته به بچه ها بدانید

راهنمای آموزش کاراته به بچه ها: آنچه که شما باید در مورد آموزش کاراته به بچه ها بدانید
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱۰/۱۲ بازدید کنندگان:۲۶۵۰ نویسنده:سامان موسوی

 

 

چه سنی برای آموزش کاراته مناسب است؟
چه تکنیک هایی را باید به آنها آموزش دهیم؟
چه وقتی می توانند شروع به مبارزه کنند؟
چگونه باید روح و جوهر کاراته را به آنها بیاموزیم؟

نیاز به گفتن ندارد که آموزش کاراته به بچه ها چقدر اهمیت دارد. روش ها و سیستم های تدریس به شدت بین معلمان، فرهنگ ها و سازمان ها متفاوت است و این باعث می شود که افراد به طور کامل نتوانند تشخیص دهند که کدام روش برای تدریس بهتر و مناسب تر است.


من بچه ها را خیلی دوست دارم


چرا؟ زیرا:

•    آنها کاملا به ایده های گمراه کننده من آگاه هستند (برخلاف بزرگسالان، آنها چشم های خود را باز می کنند و به شدت به عزت و کرامت انسانی خود آگاه هستند و به محض اینکه چیزهای جدید یاد می گیرند ناراحت می شوند)
•    آنها به سرعت یاد می گیرند (برخلاف بزرگسالان که نیاز به مراقبت دقیق دارند، آنها دوباره و دوباره مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند تا به خوبی آن را یاد گرفته و در ضمیر ناخودآگاه شان ثبت شود)
•    آنها بهترین سوالات را می پرسند (برخلاف بزرگسالان که ترجیح می دهند به جای اینکه در مورد چیزی که آن را یاد نگرفته اند سوال کنند)
•    آنها عاشق تمرین اند  
•    آنها شما را در آغوش می گیرند
•    گاهی اوقات به کشاله ران شما مشت می زنند، اما بعدا باز آنها را در آغوش می گیرید

اکنون می خواهم بصورت مختصر در مورد مهمترین عواملی که شما باید در هنگام آموزش کاراته به بچه ها توجه داشته باشید صحبت کنم و حتی اگر شما واقعا به آموزش کاراته به بچه ها علاقه مند نیستید شرط می بندم که حداقل به نحوه یادگیری کار با بچه ها علاقه مند شده و ممکن است که در آینده نظرتان عوض شده و بخواهید با بچه ها کار کنید.
به عبارت دیگر، با اطلاعات موجود در این مقاله می توانید نه تنها در مورد کاراته بلکه بطور وسیع تری استفاده کنید بخصوص اگر با بچه ها کار می کنید و یا والدین بچه ها هستید.
می بینید که مربی های کاراته (چه شما یک سنسی باشید چه یک سمپای) ممکن است واقعا یک یا دو چیز در مورد توسعه طبیعی، توانایی های حرکتی و مهارت های روانی اجتماعی دانش آموزان بدانند. بنابراین، هر چند که همه بچه ها منحصر به فرد هستند ( و بنابراین در سرعت های مختلف بالغ می شوند) توصیه های کلی همیشه می توانند داده شوند و امیدوارم که مخاطب هوشمند این اطلاعات را برداشته و آن را با محیط آموزرشی خود سازگار کند.


همیشه به یاد داشته باشید که جوانان و بچه ها عاشق تنوع اند (اما نه به دلیل گیج کردن). پس از آنکه مربی شدید و به عنوان یک مربی کار خود را شروع کردید در نظر داشته باشید که انگیزه و علاقه را در بلند مدت حفظ کنید.


همچنین سعی کنید تصویر بزرگ را ببینید: اکثر بچه ها به کاراته می آیند تا از انجام آن لذت ببرند. در نهایت هنگامی که به آموزش بچه های کاراته می پردازیم مهم نیست که در چه سن و سطحی هستند (توجه داشته باشید که اکثر بچه ها در مقایسه با سطح کمربندها، تقسیم بندی می شوند). من اعتقاد دارم که عامل شماره یک برای تبدیل شدن به یک مربی بزرگ برای بچه ها داشتن تجربه و درک عمیق می باشد. گاهی اوقات شما باید سخت و سرد باشید، اما بعضی اوقات باید انعطاف پذیر و سرگرم کننده نیز باشید.


گاهی اوقات شما نیاز به یادآوری قوانین برای بچه ها دارید اما بعضی اوقات باید اجازه دهید بصورت بداهه پیش بروند.


همه بچه ها یکسان نیستند


همه بچه ها کوچک نیستند


به عنوان یک رهبر کار شما این است که این تمایز را انجام داده و تعادل را حفظ کنید.

 
 
 

برچسپ ها :
کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha