سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 بوکسور برتر دنیا

10 بوکسور برتر دنیا
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۲ بازدید کنندگان:۴۵۹۳۳ نویسنده:سامان موسوی

تاکنون بوکسورهای زیادی پا بر عرصه مبارزات بوکس گذاشته و موفقیت هایی بدست آورده اند و توانسته اند برای خود شهرت کسب کنند. اما هیچ کدام از آنها به اندازه 10 بوکسور زیر نتوانسته اند موفقیت هایی در عرصه بوکس کسب کنند. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین به معرفی 10 بوکسور برتر تاریخ می پردازیم.


10- شوگر ری لئونارد

 

شوگر ری لئونارد


شوگر ری لئونارد را با نام قند صدا می کردند. او در 40 مبارزه ای که در سطح حرفه ای انجام داد موفق شد که در 36 مبارزه به پیروزی برسد که در 25 عدد از آنها حریفان خود را ناک اوت کرد. شوگر توانست در مسابقات بوکس المپیک سال 1976 به مدال طلا دست یابد. ازجمله رکوردهای او می توان به 27 مبارزه بدون شکست اشاره کرد. او یکی از بزرگان بوکس در دنیا است.


9- جورج فورمن

 

جورج فورمن


جورج فورمن که او را لقب جرج بزرگ می خواندند در 81 مبارزه حرفه ای که انجام داد توانست در 76 عدد از آنها به پیروزی برسد که 68 مبارزه را توانست با ناک اوت حریف پیروز شود. جورج در 45 سالگی توانست مایکل مور 26 ساله را شکست داده و به عنوان مسن ترین کسی که توانسته قهرمان سنگین وزن جهان شود شناخته شد.


8- روی جونز

 

روی جونز


هواداران روی جونز لقب های زیادی مثل جونیور و سوپرمن به او داده بودند ولی شایسته ترین لقب او "کاپیتان هوک" بود بخاطر هوک های وحشتناک و سنگینی که به حریف های خود وارد می کرد . او در 71 مبارزه حرفه ای بوکس ، 62 پیروزی با 45 مورد ناک اوت کردن حریف بدست آورد.


7- فلوید می ودر

 

فلوید می ودر


فلوید که به دلیل پیروزی های متعدد و دریافت مبالغ زیاد به عنوان جایزه او را با عنوان لقب "پول" صدا می زدند تواست از 49 مبارزه بدون شکست بیرون بیاید و هیچ وقت در دنیای بوکس طعم شکست را نچشید. فلوید در سال های 1998 و 2007 عنوان بهترین بوکسور جهان را کسب کرد. همچنین او پس از کریستیانو رونالدو، اوسین بولت و لبرون جیمز عنوان چهارمین ورزشکار کامل جهان را کسب کرد. درآمد فلوید چیزی حدود 300 میلیون دلار در سال می باشد.


6- جو لوییس

 

جو لوییس


جو لوئیس در سال 1914 در آمریکا متولد شد. عده ای او را به دلیل قهرمانی های زیادی که کسب کرده برترین بوکسور دنیا می دانند. جو لوییس توانست از 70 مسابقه بوکس 66 عدد از آنها را برنده شود که 52 عدد از آنها با ناک اوت به پایان رسید. همچنین او از سال 1937 تا 1949 به مدت 12 سال به عنوان قهرمان سنگین وزن جهان شناخته شد.
 


5- راکی مارسیانو

 

 راکی مارسیانو


راکی مارسیانو در سال 1923 در آمریکا به دنیا آمد. او در 49 مبارزه بوکسی که در دوران حرفه ای خود داشت در هیچ کدام از آنها شکست نخورد و در 43 مبارزه را با ناک اوت حریفان به پیروزی رسید. عده زیادی مبارزه او با جرسی جو را زیباترین مبارزه تاریخ دنیای بوکس می دانند. راکی مارسیانو در این مبارزه تا راند 13 از نظر امتیازی از حریفش عقب بود اما در راند 13 با ضربه ای قوی توانست حریفش را ناک اوت کند. به گفته کارشناسان این ضربه به هر کسی برخورد میکرد ناک اوت می شد.


4- شوگر ری رابینسون

 

شوگر ری رابینسون


شوگر ری رابینسون توانست از 200 مبارزه ای که در دوران حرفه ای خود انجام داد 173 مبارزه را که 108 تای آن حریفش را ناک اوت کرده بود به پیروزی برسد. به گفته کارشناسان رکورد مبارزات او به این زودی ها شکسته نخواهد شد.


3- مایک تایسون

 

مایک تایسون


مایک تایسون که او را با نام مرد آهنی صدا می زدند توانست در 20 سالگی عنوان قهرمانی سنگین وزن بوکس را بدست آورده و جوانترین کسی باشد که تاکنون این مقام را کسب کرده است. تایسون در 58 مسابقه حرفه ای خود توانست در 50 عدد از آنها حریفان خود را در راند اول ناک اوت کند. زیبایی و جنجالی بودن مبارزات او باعث شد تا در بین برترین بوکسورهای تاریخ جای بگیرد.


2- مانی پاکیائو

 

 مانی پاکیائو


طرفداران پاکیانو لقب های زیادی به او دادند که در این بین مشهورترین آن لقب پدرخوانده است. مانی پاکیانو در 65 مبارزه ای که در دوران حرفه ای خود انجام داد توانست در 57 مبارزه با 38 ناک اوت به پیروزی برسد. یکی از دلایلی که او در این لیست قرار دارد این است که او تنها کسی است که تاکنون توانسته در 8 وزن مختلف بوکس کمربند قهرمانی را بدست بیاورد و تاکنون هیچ کس نتوانسته که این عنوان را از او بگیرد.


1- محمد علی کلی

 

محمد علی کلی


بدون شک افراد زیادی برترین بوکسور تاریخ را محمد علی کلی می دانند. کسی نیست که تاکنون نام او را نشنیده باشد. کارشناسان بوکس به او لقب برترین بوکسور تاریخ را داده اند. افرادی که شاهد مبارزات محمد علی بودند گفته اند: در صورتی که حریفش هم وزن محمدعلی بود به هیچ وجه نمی توانست در مقابل او مقاومت کند . این برتری او به خاطر سرعت دست و رقص پای معروف و همچنین ضربات مشت کشنده وی بود. برخی مشت های او را برترین مشت های دوران می شناسند. یکی از بهترین مبارزات او در مقابل جو فریزر بود که محمدعلی پس از 12 راند بالاخره توانست بر جو پیروز شود. همچنین مبارزه این دو نفر به عنوان مبارزه قرن انتخاب شده است.
 

برچسب ها: بوکس مبارزات بوکس محمد علی کلی
پست های مشابه

نظرات کاربران

علی در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ [۵:۰۹:۵۱ PM]

ایول خیلی جالب بود

سیاوش در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۴ [۲:۰۲:۳۹ AM]

اقا علی اتفاقا اصلا جالب نبود،اخه کی اینارو میشناسه هااا؟درضمن ورزششونم خیلی مسخره و بی سر و ته

شروین در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۴ [۲:۰۴:۱۱ AM]

اقا حداقل عکس از فوتبالیستها مون بزارید اخه اینا رو کی میشناسه؟

سیاوش در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۷ [۳:۴۶:۲۶ AM]

اخه علی جان کجاش جالب بود؟؟؟ورزشکارایی که با مشت فک حریفشونو خورد میکنن همون بهتر که بی طرفدار بمونن

عقاب ازدبایجان در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۷ [۳:۵۰:۲۱ AM]

الان صد در صد همشون دچار ضربه مغزی هستن چون تو ورزش مزحرف و خطرناکی مثل بوکس فقط به سر ضربه می زنن

مهدی در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۱۳ [۱۲:۴۶:۰۲ AM]

عالی بود
من با خوندن زندگی نامه مایک تایسون هدفی تو زندگیم برای خودم پیدا کردم
این مرد پس از 29 بار دستگیری توسط پلیس اخرین بار به لطف محمدعلی کلی از زندان ازاد شد و به دنیای بوکس وارد شد تایسون پنج سال بدون هیچ رابطه جنسی تمرین کرد و به مسابقات جهانی وارد شد و به عنوان پنجمین نفر در بوکس شناخته شد

پویا در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۲۷ [۶:۴۸:۳۸ PM]

ورزش رزمی فقط جوجیتسو به قول دانی ین جوجیتسو شاهکار هنرهای رزمی هستش درجواب دوستمون سیاوش باید بگم که آدم کتک نخور باشه و مریضی روانی بگیره بهتر از اینه که یک عمر خواری و خفت رو تجربه کنه

مرگ بر امریکا در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۱۶ [۳:۰۹:۳۱ PM]

اتفاقا اقا مهدی من با خواندن زندگینامه تایسون امید به زندگیم کم شد چون ورزشکار مزخرف و بیشعوریه

ستار در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۱۶ [۳:۱۱:۳۲ PM]

من از بوکس و بوکسورها بدم میاد چراکه ورزشی مزخرف رفتندو بهم اسیب میرسونند

بنیامین در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۸ [۶:۰۴:۵۹ PM]

بوکس عالیه،زنده باد تمام بوکسورها

بنیامین در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۹ [۱۲:۳۲:۱۳ AM]

ستار جان چی میگی اتفاقا بوکس اصلا خطرناک نیست تازه خیلی از مردم عاشق بوکس هستند و تو توهین کردی و گفتی بوکس مزخرفه!واقعا متاسفم که به سلطان ورزشها توهین میکنی

بنیامین در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۰ [۱:۴۹:۰۰ AM]

زنده باد بوکس و تمام وکسورها

:| در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۲ [۶:۰۱:۱۶ PM]

شما که از بوکس و بوکسور بدتون میاد چرا این مطالب رو میخونید؟؟؟

sdmin در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۳ [۶:۳۰:۲۸ PM]

تویی که از بوکس خوشت نمیاد
پس گه میخوری...
گه میخوری که میایی تا10یا فایتر برتر دنیارو بشناسی.

فرهاد در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۸ [۲:۲۷:۳۲ PM]

آقا زود قضاوت نکن،من داشتم وب گردی میکردم و اتفاقی رفتم رو بوکسور ها،وگرنه من از ورزشهای مزخرف مثل بوکس بدم میاد چون خیلی خنگن و اعصاب ندارند،نمونشمsdmin

سامان در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۱۵ [۴:۲۷:۵۹ PM]

راستش نظر خاصی ندارم فقط میتونم بگم متاسفم برای اونهایی که ورزش خطرناک و غیر قانونی بوکس رو میروند.

ارسال نظر
Captcha