سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی برای داشتن شکم صاف

نکاتی برای داشتن شکم صاف
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۲۵ بازدید کنندگان:۶۹۶ نویسنده:سامان موسوی

داشتن شکمی صاف و خوش فرم آرزوی همه زنان و مردان است تا حس کنند که ظاهر متناسبی دارند. ولی با این وجود بسیاری از آنها نمی دانند چطور می توانند شکم صافی داشته باشند. داشتن شکم لاغر نیازمند ترکیبی از تغذیه خوب، سلامت قلب و عروق و ورزشهای شکمی می باشد. کسانیکه این سه را ترکیب کنند بهترین نتایج را خواهند گرفت. اولین نقطه ای که چربی های اضافه بدن در آن قرار دارند شکم می باشد. همه ما می دانیم که چربی شکم نه تنها ظاهر خوبی ندارد بلکه باعث می شود که احساس زیبایی نداشته باشیم و به طور قابل توجهی هم بر سلامتی ما تاثیر دارد. برای اینکه بخواهیم از این کار جلوگیری کنیم باید چه کارهایی انجام دهیم. لازمه داشتن شکمی صاف چه چیزی می باشد؟ در ادامه این مقاله نکاتی را که برای داشتن شکمی صاف لازم است بدانید را به شما یاد آوری می کنیم.

 

 

 داشتن ژن خوب

هر چند که ژنتیک نقش بسیار تعیین کننده ای در لاغری دارد اما این نکته را به یاد داشته باشید که لازمه داشتن شکمی خوش فرم ژنتیک نیست. افراد زیادی وجود دارند که ژن خوب ندارند ولی توانسته اند به ظاهری که آرزو دارند دست یابند.همانطور که گفتیم، رژیم غذایی سالم، ورزش، اراده و صبر چیزهایی هستند که باید در این راه داشته باشید.

 

ورزشکاران حرفه ای

لازم نیست یک ورزشکار حرفه ای باشید تا به آن عضلات شش تکه ای که آرزویش را دارید برسید. عضلات ورزیده را هر کسی که اراده کند و رژیم غذایی سالمی را دنبال کند و برای ورزش وقت بگذارد می تواند بدست آورد. فقط در صورتی شکم صاف و ورزیده خواهید داشت که وقت و انرژی بگذارید و تلاش کنید تا به این هدف برسید.

 

داشتن شکم صاف پس از زایمان

بیشتر خانم هایی که در دوران حاملگی به سر می برند می ترسند که بدن و شکم آنها پس از زایمان نابود شود. ولی این تصور درست نیست. بدن شما در دوران بارداری تغییر می کند، ولی باید سعی کنید این تغییرات را بپذیرید. اگر غذاهای سالم بخورید و بطور منظم ورزش کنید، خیلی زود به وزن قبلی خود برمی گردید.

 

70 درصد عضلات شکم در آشپزخانه درست می شوند نه در باشگاه

با آنکه انجام دادن ورزش ها و تمرینات کاردیو و شکمی به ساختن عضلات شکمی عالی کمک می کنند، ولی رژیم غذایی سالم مهمتر است. آیا می دانستید که 70 درصد عضلات ورزیده در آشپزخانه ساخته می شوند نه در باشگاه؟ دلیلش این است که رژیم غذایی سالم مثل جادو عمل می کند و باعث می شود که بدنتان عالی به نظر برسد. تغذیه سالم یکی از مؤثرترین روش های داشتن شکمی صاف است.

 

نوشابه

آیا به نوشابه علاقه زیادی دارید؟ اگر اینطور است، دیگر نباید نوشابه بنوشید یا حداقل مقدار آن را کاهش دهید. نوشابه و نوشیدنی های کربن دار دیگر موجب نفخ زیاد می شوند و شکم تان را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهند. بجای نوشابه آب با لیمو یا برش های لیمو بخورید تا نفخ شکم تان کمتر شود. آب سیراب کننده و طراوت بخش است و مُدر (ماده ادرارآور) طبیعی برای بدن است.

 

کاهش مصرف قند تصفیه شده

برای آنکه شکم صافی داشته باشید باید به مصرف غلات، میوه ها و سبزیجات فکر کنید. دوچرخه سواری کنید، پیاده روی کنید، بدوید یا ورزش های شکمی انجام دهید. سعی کنید مقدار قندهای تصفیه شده را در رژیم غذایی خود کاهش دهید. مسئله این است که قندهای تصفیه شده موجب نفخ می شوند و اگر مقدار مصرف آنها را کاهش دهید، سموم بدن را حذف می کنید و عضلات شکم تان بهتر می شوند.

 

کربوهیدرات ها

رایج ترین افسانه در میان افرادی که تلاش می کنند شکم صافی داشته باشند این است که کربوهیدرات مصرف نکنند. ولی باید یادتان باشد که کربوهیدرات ها بخش اساسی رژیم غذایی سالم را تشکیل می دهند و برای کارکرد سلول ها و مغز حیاتی هستند. ولی سعی کنید 2 تا 3 ساعت قبل از رفتن به رختخواب دیگر کربوهیدرات مصرف نکنید تا نفخ نداشته باشید.

برچسب ها: بدن سازی تمرینات شکم تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha