سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا وزنم کاهش پیدا نمی کند؟

چرا وزنم کاهش پیدا نمی کند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۲۵ بازدید کنندگان:۹۴۰ نویسنده:قاسم نژاد

هر ساله میلیون ها نفر در سراسر جهان با هدف رایج کاهش وزن از امکانات تناسب اندام بهره مند می شوند. همه ی ما می دانیم که برای کاهش وزن چه کارهایی انجام دهیم. غذاهای سالم بخوریم، قند کمتری بخوریم، مقدار کالری مان را بررسی کنیم و بیشتر ورزش کنیم. اما برای کاهش وزن و روفرم ماندن باید کالری بیشتری بشمارید یا رژیم های به روز را دنبال کنید و شما باید ورزش صحیحی را انجام دهید.

در اینجا به برخی نکات که به لاغر شدن و خوش اندام ماندن شما کمک می کند، اشاره می کنیم.

 چرا وزنم کاهش پیدا نمی کند.


1. فعالیت دویدن ندارید.

افرادی که می دوند، چاق نمی شوند و عجیب نیست که این فعالیت دلیل آن است. دویدن به مدت یک ساعت (فرضا برای یک فرد 72kg)، 606 کالری با سرعت 5 مایل در ساعت و حدود 861 کالری با سرعت 8 مایل در ساعت می سوزاند، یعنی سرعت نیز فاکتور مهمی در دویدن محسوب می شود. این مقدار برابر با 60 دقیقه آهسته دویدن است. علاوه بر این، شدت این فعالیت نیز یک فرایند کالری سوزی بعد از اتمام فعالیت به نام مصرف اکسیژن اضافی بعد از ورزش ( excess post-exercise oxygen consumption  یا EPOC) ایجاد می کند. این فرایند کالری سوز EPOC بدن را به یک ماشین کالری سوز تبدیل می کند.


مطالعات تاثیر دویدن را اثبات می کند. در یک مطالعه دویدن با پیاده روی مقایسه شد و نتایج آن سرسام آور و گیج کننده است. دونده ها با چربی (BMI) بالای 28، 90 درصد بیشتر از آنهایی که پیاده روی کرده بودند، کاهش وزن داشتند.

2. ورزش های ناهوازی را دوست ندارید.

در موضوع ورزشی که افراد دوست ندارند، ورزش ناهوازی نیز در بالای فهرست قرار دارد. ورزش ناهوازی را می توان در یک کلمه، سخت، خلاصه کرد. انجام دادن دو سرعتی، پرش و اسکات به روش ناهوازی مفرح و خوشایند نیست، اما قطعا موثر است. معنای تحت الفظی ناهوازی (anaerobic)، "بدون اکسیژن" است و انسان ها از انجام فعالیت های بدون اکسیژن برای مدت طولانی لذت نمی برند. اما ورزش ناهوازی کالری زیادی می سوزاند و مقدار اکسیژن مصرفی بعد از ورزش را نیز افزایش می دهد.

3. چیزهای سنگین برنمی دارید.

مطالعات نشان می دهد برداشتن اجسام سنگین می تواند به کالری سوزی بدن برای حدود 36 ساعت بعد از ورزش کردن کمک کند. اما به منظور دستیابی به این هدف، باید اجسام سنگین حمل کنید، و اجسامی که بسیاری از افراد حمل می کنند، به اندازه ی کافی سنگین نیست. معیاری برای سنجش این مقیاس وجود دارد، اگر بتوانید جسمی را 15 تا 20 بار بلند کنید، آن جسم سنگین نیست.

4. به قند اضافی موجود در غذاهایتان توجه نمی کنید.

شما باید قند اضافی موجود در غذاهایتان را بررسی کنید. حتی چیزهایی که فکر می کنید سالم اند، مانند شکلات های انرژی زا، ماست، گوشت خشک ممکن است شیرین کننده های اضافی زیادی داشته باشند. سعی و کوشش کنید، برچسب های مواد غذایی را به دقت بررسی کنید و از قند اضافی خودداری کنید.

5. اکثرا بیرون غذا می خورید.

من غالبا از افراد مراجعه کننده ام می خواهم مواد غذایی شان را درجه بندی کنند. آنها دوست دارند فهرست غذایی شان را با سفیده ی تخم مرغ برای صبحانه، سالاد برای نهار و ماهی و سبزیجات برای شام به من نشان دهند. اما این رژیم در آخر هفته تغییر می کند و در بیرون غذا می خورند. اگر شما نیز غالبا برای غذا خوردن به رستوران می روید (بیش از سه بار در هفته)، کاهش وزن و متعادل ماندن سخت تر است. اخیرا مطالعه ای در مورد تغذیه ی سالم عمومی منتشر شده است که بر اساس این تحقیق، غذا خوری های بیرون منجر به افزایش انرژی، قند، چربی اشباع شده و نمک می شوند. همچنین، این مطالعه نشان داد افرادی که در رستوران غذا می خورند، هر روز به طور متوسط 200 کالری بیشتر از آنهایی که در خانه غذا می خورند، مصرف می کنند.

 

ممکن است 200 کالری زیاد به نظر نرسد، اما از دوره ی زمانی روزانه به سالانه استنتاج می شود که در سال 73000 کالری (حدود 10 کیلوگرم چربی) می خورند. بنابراین کمتر بیرون غذا بخورید تا سالم تر، خوش اندام تر باشید و پول هایتان را پس انداز کنید.

6. شما هیچ گونه پشتیبانی ندارید.

نگاه صادقانه ای به کارهای شخصی و حرفه ای تان که برایشان وقت صرف می کنید، بیاندازید. آیا می توانید تغییراتی در سبک زندگی تان بکنید. برای مثال، به جای اینکه هر روز با همکاران تان برای غذا خوردن بیرون بروید، یک نهار سالم میل کنید. اگر تغییرات عادات غذایی برایتان سختتر است، بنابراین باید از افراد خانواده تان بخواهید به شما کمک کنند.

بهترین روش برای کاهش وزن


کاهش وزن و خوش اندام ماندن با سختی هایی همراه است. بهترین ورزش ها برای این هدف، ورزش های سخت است. به طور اساسی، همه ی ما می دانیم که شکلات های بدون چربی و 6 دقیقه برنامه تمرینات شکمی برای کاهش وزن، بدون نتیجه است. این چیزها مضرند، چون از حقیقت به دورند. تنها یک روش برای رسیدن به هدف اصلی (کاهش وزن) وجود دارد و آن سفر خوداندیشی و درونگری است.


هنگامی که دوست دارید بدوید، توانایی رفتن به بیرون را به دست آورید. به جای غذای کهنه و کم ارزش، سیب انتخاب کنید. بلی، متعادل کردن وزن با سوخت و ساز، ورزش و تغذیه درست انجام می شود. اما بیشتر از طریق آگاهی از خود و مشتاق سختی کشیدن نتیجه بخش است.

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha