سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

6 راهنمایی برای دفاع از خود

6 راهنمایی برای دفاع از خود
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۲۸ بازدید کنندگان:۱۸۱۱ نویسنده:سامان موسوی

اکثر پست های من در مورد امنیت به پیشگیری اشاره می کند. جلوگیری از ایجاد یک مبارزه خطرناک خیلی بهتر از انجام دادن آن به سختی می باشد. به همین جهت در این مقاله قصد دارم چند نکته را به شما آموزش دهم که بتوانید با استفاده از آنها در مسافرت ها از ایجاد درگیری پرهیز کنید.


اما حقیقت این است که ما می توانیم گاهی اوقات موقعیت های خطرناک را به پایان برسانیم. زمانی که در پاریس در چنین موقعیتی قرار گرفتیم توانستم با استفاده از این نکات خود را از مخمصه دور کنم. دانستن این نکات می تواند کمک زیادی به شما بخصوص در آینده باشد.


پر سر و صدا بودن و تقاضا کردن

اگر کسی شما را اذیت کرد و نسبتا بی ضرر به نظر رسید توجه را به این موقعیت جلب کنید. وقتی که در  یک قطار در اروپا مسافرت می کردم با صدای مردی که فریاد می زد و تقاضای کمک می کرد از خواب بیدار شدم. در آن هنگام مردم برای کمک به او به سویش رفتند و شخص مهاجم به ناچار او را رها کراد.


دور شدن

شخصی شما را تهدید می کند و این کار باعث افزایش استرس و درنتیجه ترشح بیشتر آدرنالین خواهد شد. لازم نیست ریسک کرده و با او درگیری شوید. بهترین کار این است که سعی کنید از آن موقعیت دور شوید.


کاستن از تنش ها

اگر مهاجم از شما پول خواست آن را به او بدهید. اگر آنها در حال قلدری هستند آنها را به چالش نکشید، به هر دلیلی به آنها حمله نکنید، آرامش خود را حفظ کرده و یک فرصت منتطقی برای برای ترک آنجا پیدا کنید.


اخطار شخصی

صحبت کردن به اندازه 120 دسیبل باعث جلب توجه مهاجمان نخواهد شد. به همین جهت پیشنهاد می کنم که فورا از کوره در نروید و اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و به آرامی و ملایمت صحبت کنید تا صحبت های شما از نظر مهاجم بد رفتاری تلقی نشود.


منحرف کردن

اگر کسی از شما کیف پول تان را خواست آن را به جایی دورتر از خود پپرتاب کنید. اگر این چیزی است که واقعا می خواهید انجام دهید پس از اینکه کیف را به دورتر از خود پرتاب کردید وقت آن است که شما هم از جهت مخالف با تمام سرعت بدوید.


بازی با نقاط قوت شما

اگر نمی توانید دور شوید و به نظر می رسد که یک مبارزه در پیش دارید باید دقیقا برخلاف آنچه که در باشگاه یاد گرفته اید انجام دهید. در اینجا قضیه فرق دارد و زندگی شما در وسط است بهترین کار این است که یک ضربه به کشاله ران او بزنید و تا دیدید که مهاجم از درد به خود می پیچد از آن موقعیت فرار کنید.


علاوه بر نکات اشاره شده در بالا، شما می توانید کارهای زیر را نیز برای دفاع از خود انجام دهید:


•    سعی کنید که از عنصر غافلگیری استفاده کنید.
•    اسپری فلفل ممکن است گذینه خوبی به نظر برسد. من هیچ تجربه ای در این موضوع نداشته و نمی دانم که اگر از من کیف پولم را بخواهند می توانم از اسپری فلفل استفاده کنم یا نه؟ البته استفاده از اسپری فلفل در آمریکا و بعضی از کشورها مستلزم داشتن مجوز می باشد.
•    اگر به اندازه کافی به حریف تان نزدیک هستید از آرنج تان استفاده کنیئد، این قوی ترین قسمت از بدن تان است.
•    اگر خواستید با پا به او لگد بزنید به پایی که حریف با آن تعادلش را حفظ کرده ضربه بزنید.


من نمی توانم بگویم که تمامی موارد بالا را تست کرده و از آنها نتیجه گرفته ام. لطفا قبل از هر چیزی به پیشگیری از ایجاد مبارزه فکر کنید.
 

برچسپ ها :
آموزش دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha