سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

11 نکته دفاع شخصی برای زنان

11 نکته دفاع شخصی برای زنان
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۲۸ بازدید کنندگان:۵۰۶۸ نویسنده:سامان موسوی

بسیاری از مردان با اعتماد به نفس راه می روند، آنها می توانند با برخی از تهدیدات فیزیکی مقابله کنند، اما زنها اینگونه نیستند و در این مورد اعتماد به نفس کافی ندارند. بسیاری از زنان هر روز که بیرون از خانه می روند می ترسند که اگر مردی بخواهد به آنها حمله کند آنها شانسی برای مقابله با قدرت زیاد او ندارند.


به همین دلیل است که اکثر زنان اسپری فلفل یا سوت تجاوز دارند. اما گاهی اوقات استفاده از این وسایل نیز کافی نیست، به همین جهت قصد داریم در این مقاله نکاتی را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آنها می توانید در مقابل حملاتی که به شما می شود از خود دفاع کرده و جان خود را نجات دهید.


1- نشان دهید که آگاه هستید

طوری رفتار کنید که از محیط و شرایط دور و بر خودتان آگاه هستید. مهاجمان بالقوه معمولا زنانی را ترجیح می دهند که پریشان به نظر رسیده و یا مشغول باشند. اگر شما به صورت قاطعانه و اگاه نگاه کنید ممکن است هیچوقت جرات حمله کردن به شما را نداشته باشند.
 

2- بدن آماده ای داشته باشید

اگر شما احساس خطر می کنید بلافاصله وضعیت مبارزه به خود بگیرید. دست هایتان را به سمت قفسه سینه خود بلند کرده، پاهایتان را کمی از هم باز کنید و کمی خود را خمیده کنید. در این شرایط بدن شما برای رویارویی فیزیکی آمادگی دارد.


3- اجازه ندهید که موهایتان سر راه تان قرار بگیرند

بسیاری از مهاجمان از گرفتن مو به عنوان یک هدف آسان برای غلبه بر شما استفاده می کنند. کاری کنید که موهایتان در پهلو و داخل یقه تان باشد.
 

4- داشتن یک سلاح

یک چتر، دسته کلید و حتی یک خودکار می تواند در لحظات بحرانی به درد شما بخورند. به یاد داشته باشید که زمانی که احساس خطر کردید آنها را در آورده و در دست های خود آماده بگیرید.
 

5- درخواست کمک کنید

فریاد زدن و کمک خواستن ممکن است چندان به کار شما نیاید اما احتمال دارد که مهاجم ترسیده و فرار کند. بسیاری از زنان که در این موقعیت ها گیر افتاده و گیج شده اند نداسته اند که باید چه فریاد بزنند. می توانید با صدای بلند فریاد بزنید آتش یا اینکه خیلی راحت بگویید " کمک".
 

6- نقاط ضعیف بدن را بدانید

اگر مجبور به برخورد فیزیکی شدید می توانید بکشید، خراش دهید و یا اینکه ضربه بزنید. ازجمله ضعیف ترین نقاط بدن عبارتنداز: چشم ها، بینی، گردن، زانو و بیضه. در تصویر زیر می توانید این نقاط آسیب پذیر را مشاهده کنید.


7- از مبارزه نترسید

بسیاری از زنها از مقابله با مهاجم به دلیل ترس از خشونت او خودداری می کنند و یا می ترسند به خود صدمه بزنند.صدمه ای که مشت زدن شما ایجاد می کند فقط یک درد جزئی است. اما اگر به اندازه کافی آن را محکم زده و به جای مناسبی بزنید ارزش آن را دارد که این درد را متحمل شوید چراکه احتمال دارد حریف را از ادامه درگیری منصرف کرده و یا فرصت فرار کردن را برای شما فراهم کند.


8- به دنبال فرصتی برای فرار کردن بگردید

اگر زمان مناسبی برای فرار از درگیری پیدا کرده اید فورا آن را انجام دهید. فرار همیشه بهتر از مقابله است در اولین فرصت ممکن از آن استفاده کنید، ممکن است فرصت دومی به وجود نیاید.
 

9- گوش تان را باز نگه دارید

در حالی که در یک محله بد قدم می زنید به موزیک گوش ندهید و با تلفن همراه خود بازی نکنید. شما باید از محیط اطراف خود آگاه باشید و قادر به شنیدن صدای مهاجمان احتمالی خود باشید.


10- استفاده از اشیاء اطراف خود

از هر چیزی که ممکن است مهاجم را بترساند استفاده کنید. برای مثال شیشه یک پنجره را بشکنید، دزدگیر یک ماشین را فعال کنید و یا به سطل های زباله ضربه بزنید.


11- آرامش خودتان را حفظ کنید

بدترین چیز این است که وحشت کنید. البته وضعیتی که در آن گرفتار شده اید بسیار استرس زا است اما نگه داشتن آرامش خود و تسلط بر شرایط ممکن است باعث نجات جان تان شود.

برچسب ها: دفاع شخصی دفاع شخصی زنان
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha