سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

باورهای رایج نادرست در باره بدنسازی

باورهای رایج نادرست در باره بدنسازی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۲۹ بازدید کنندگان:۳۲۸ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی باورهای نادرست شایعی که در بدنسازی وجود دارند بپردازیم.


 باور غلط اول- در صورتی که زنان بدنسازی کنند هیکل شان مردانه خواهد شد

خیر اینگونه نیست. هورمون هایی که کار ساخت عضله را بر عهده دارند به میزان خیلی کمی در بدن زنان ترشح می شود. بنابراین تمرین با وزنه برای زنان موجب فرم دهی مناسب بدن و تراکم استخوانها و بالابردن متابولیسم و چربی سوزی به نسبت خیلی بیشتر در مقایسه با سایر ورزشهای هوازی می شود و نباید به دلیل هراس از عضلانی شدن از کار با وزنه اجتناب کنند .


باور غلط دوم- افرادی که سن کمی دارند در صورتی که بدنسازی کنند قدشان کمتر می شود

این تصور ریشه در خیلی از سال های گذشته دارد و بیشتر افراد بر این باورند که بدنسازی موجب کوتاهی قدشان می شود. اما حقیقت چیز دیگری است، در اصل کار با وزنه نه تنها موجب تحریک بدن برای ساخت هورمون رشد شده و تراکم استخوان ها را بالا می برد بلکه حتی به اثبات رسیده که در سنین نزدیک به بلوغ کار با وزنه برای پسران موجب ضخامت استخوانها می شود .


باور غلط سوم- اگر می خواهید که چربی های شکم را آب کرده و آن را کوچک کنید تمرین دراز و نشست را انجام دهید

این باور نیز اشتباه است. در ورزش لاغری نمی توانیم بگوییم که فقط چربی های قسمت خاصی از بدن آب شوند بلکه چربی های تمام بدن به صورت هماهنگ آب خواهند شد. دوم اینکه دراز نشست هم مانند سایر فعالیتهای بدنسازی جزو دسته بی هوازی است که در این دسته ورزشها بدن از ذخائر گلیکوژن مصرف می کند و برای چربی آب کردن باید ورزشهای هوازی طولانی مدت حدود ۴۰ دقیقه انجام دهید .


باور غلط چهارم- اگر می خواهید وزن تان کم شود سعی کنید هنگام ورزش زیاد عرق کنید

این باور اشتباه نیز به میزان زیادی بین مردم شایع است. اما در واقع عرق کردن هیچ ارتباطی با کاهش وزن ندارد. باید هنگام ورزش از لباس نخی گشاد استفاده کنید تا دمای بدنتان به سهولت تبادل شود شاید این تصور از وزن کم کردن ورزشکاران قبل از وزن کشی با پوشیدن لباسهای نایلونی و تعرق زیاد ناشی شده اما باید توجه کنید که این روش یک روش موقت برای کم کردن وزن آنهم به میزان کم ( حداکثر یک تا دو کیلو ) می باشد .


باور غلط پنجم- آب خوردن زیاد موج افزایش وزن خواهد شد

بدن در صورت کمبود هر ماده حیاتی آنرا در خود نگه می دارد که آب هم از این قاعده مستثنی نیست پس خوردن آب موجب دفع بهتر آن و البته به همراه بسیاری از سموم بدن می شود خصوصا بدنسازان که به دلیل مصرف بیشتر پروتئین و افزایش اوره خون به مقادیر بیشتری از آب نیاز دارند


باور غلط ششم- اگر به سونا بروید لاغر خواهید شد

این باور اشتباه نیز به میزان زیاد بین مردم شایع است. اما بهتر است بدانید که سونا فقط باعث کم شدن آب بدن خواهد شد چنانچه به دلیل ورزش شدید و تجمع اسید لاکتیک دارای درد عضلانی هستید سونا انتخاب مناسبی است وگرنه عرق کردن و افزایش دمای بدن توسط عوامل خارجی هیچ تاثیری در چربی سوزی ندارد .


باور غلط هفتم- چربی ها باید به صورت کامل از رژیم غذایی حذف شوند

این باور نیز بین افراد مبتدی شایع است. یک رژیم غذایی سالم طوری است که همه مواد مغذی در آن وجود داشته باشند. چربی های خوب نیز مانند اسیدهای چرب غیر اشباع که به صورت فراوان در دانه های روغنی پیدا می شوند باید در رژیم غذایی گنجانده شوند. دلیل آن هم این است که این چربی ها در تعادل سطح هورمونی بدن نقش اساسی ایفا می کنند.
 

برچسب ها: بدن سازی چربی سوزی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha