سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی که باید در هنگام انجام مسابقه بوکس رعایت کنید

نکاتی که باید در هنگام انجام مسابقه بوکس رعایت کنید
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲ بازدید کنندگان:۲۶۵۴ نویسنده:سامان موسوی


نکته ۱:ارزیابی کردن حریف خود

شما باید به طور سریع حریف تان را ارزیابی کنید و در صورتی که قبلا این ارزیابی را انجام داده اید استراتژی های متناسب با آن را انجام دهید. اگر می خواهید حریف تان را مورد ارزیابی قرار دهید باید نوع گارد چپ یا راست پا بودن حمله یا ضد حمله را تعیین کنید و همنین دانستن شیوه مبارزه و نقاط ضعف و قوت حریف نیز بسیار مهم است.
 


نکته2: شرایط خود را نسبت به حریف تغییر دهید

حریف تان از شما کوتاه قدتر یا بلند قدتر است؟ شما باید با توجه به اختلاف قدی که بین شما و حریف تان وجود دارد شیوه مبارزه کارآمدی را انتخاب کنید.
 

نکته ۳: موقعیت سنج بودن برای کسب امتیاز

به خاطر اینکه سرعت ضربات زیاد است و همچنین فرصت و موقعیت های کسب امتیاز هم بسیار کوتاه می باشد مبارز بوکسور باید بطور سریع از موقعیت ها استفاده کرده و نهایت استفاده را از آنها ببرد.
 

نکته ۴: انرژی و نفس خود را برای 3 راند تقسیم کنید

بسیار زیاد دیده می شود که افرادی در راندهای دوم و سوم خوب عمل می کنند و در راند سوم آنقدر شل و بد کار می کنند که باعث می شود مبارزه را ببازند. همچنین قرار گرفتن در چنین شرایطی می تواند برای او بسیار خطرناک باشد زیرا با خسته شدن و کم آوردن نفس پس از آن توان دفاع به طور صحیح را نداشته و میزان جنبش آنها به حداقل می رسد. بیشتر کسانی که در چنین شرایطی قرار می گیرند ناک اوت می شوند.
 


نکته ۵: عوض کردن تکنیک ها در مواقع حساس

در صورتی که روند مبارزه به نفع شما نمی باشد از ادامه دادن آن اجتناب کرده و فورا شیوه مبارزه تان را تغییر دهید برای مثال اگر تاکتیک ضد حمله به نفع شما نیست سعی کنید بیشتر از حمله استفاده کنید.در صورتی که مبارزه در حالت سکون برایتان فایده ای ندارد روش رقص پا را انجام داده و بر تحرک خود بیافزایید. در هر صورت سعی کنید با تغییر به موقع روش ها تمرکز حریف تان را به هم بریزید و استراتژی او را خنثی کنید.
 


نکته۶: حرکت کردن در چهار چوب قوانین

مسابقه دادن در چهاچوب قوانین جاری عدم دریافت اخطارهای پشت سر هم دارای دو مزیت می باشد. اول اینکه بازی به صورت جوانمردانه ادامه داده خواهد شد و دوم اینکه به راحتی امتیاز از دست نخواهند داد. افراد زیادی وجود دارند که به خاطر گرفتن خطاهای زیاد امتیاز از دست داده و مجبورا بازی را واگذار کرده اند.
 


نکته۷: داشتن روحیه تسلیم ناپذیر بودن

یک مبارز حرفه ای تا آخرین لحظه پایان بازی از تلاش کردن دست برنخواهد داشت و حتی اگر امتیاز او نسبت به حریف بیشتر باشد باید سعی کند که این اختلاف امتیاز را حفظ کند. اگر هم از حریفش عقب افتاده باشد هیچوقت نباید تسلیم شود و فکر کند که دیگر راهی برای او وجود نمانده و کاری از دستش بر نمی آید چراکه دفعات زیادی اتفاق افتاده که افرادی که امتیاز زیادی عقب بوده اند در لحظات آخر توانسته اند از حریف خود پیشی گرفته و برنده مسابقه شوند.
 


نکته۸: حریف خود را دست کم نگیرید

شما نباید هیچ وقت حریف تان را دست کم بگیرید و در هنگام مبارزه با او غرور زیادی داشته باشید. دست کم گرفتن حریف علاوه بر اینکه باعث از دست دادن امتیاز می شود بلکه خیلی هم خطرناک است.
 


نکته۹: بزرگ نکردن ضربه حریف به شما

تلاش کنید تا جایی که قادر هستید ضربه حریف تان را کم اهمیت و حتی بی اثر جلوه دهید بسیاری از بازیکنان کم تجربه زمانیکه به طور مثال حتی ضربه ای کم اثر به کلاه آنها برخورد می کند یا از کنارشان عبور می کند فورا به کلاهشان دست برده و آن را جابجا می کنند، این کار باعث می شود که داور تصور کند ضربه حریف قدرت کافی داشته و به او امتیاز بدهید.
 


نکته10: انجام حرکات فریبنده و جابجایی ها

انجام حرکات فریبنده با پا و یا بدن در اداره مسابقه تقش بسزایی دارد و اصولا هدف از انجام حرکات فریبنده این است که  تمرکز حریف را به هم بزنید و از فرصت استفاده کرده و ضربه ای غافلگیر کننده به آن بزنید. استفاده از غفلت حریف جهت اجرای تکنیکی موثرایجاد فاصله و یا کم کردن سریع فاصله، فراهم کردن موقعیت حمله و ضد حمله، برهم زدن تعادل حریف، تحریک حریف به واکنش و در نهایت به اشتباه انداختن حریف می باشد .
 

نکته ۱۵: گوش دادن به راهنمایی های مربی

بوکسور به هر اندازه هم که حرفه ای باشد باید به نظرات مربی خود در بکار بردن شیوه حمله و ضد حمله و یا مواقع بحرانی استفاده کند. دلیل آن این است که مربی در زمانی که مبارزه هر دو بوکسر را می بیند به دور از فشارهای تاکتیکی و روانی که شما در آن قرار گرفته اید و با استفاده از تجربیات خود می تواند نکاتی کلیدی و با ارزشی را در اختیار شما قرار دهد.

برچسب ها: بوکس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha