سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کارهایی که باید از انجام آنها در باشگاه خودداری کنید

کارهایی که باید از انجام آنها در باشگاه خودداری کنید
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲ بازدید کنندگان:۱۵۴۹ نویسنده:سامان موسوی

 

به طور معمول همه افراد می دانند که باید در باشگاه ورزشی چه کارهایی را انجام دهند، اما آیا همه آنها می دانند که چه کارهایی را نباید انجام دهند؟ باشگاه ها معمولا در ساعات شلوغی پر از ورزشکاران خسته و خیس از عرق می باشند که محیطی سر بسته و تقریبا کوچک و به طور معمول با تهویه نامناسب مشغول انجام فعالیت های ورزشی جهت رسیدن به تناسب اندام و سلامتی می باشند.
در اکثر مواقع تعداد دستگاه ها با تعداد افراد موجود در باشگاه همخوانی ندارند و همچنین همه افرادی که در باشگاه مشغول تمرین هستند از سطح فکری و اجتماعی یکسانی برخوردار نمی باشند. در این شرایط رفتار فردی ورزشکاران در حفظ آرامش و نظم و ترتیب باشگاه اهمیت بالایی کسب خواهد کرد.
در ادامه این مقاله به برسی کارهایی خواهیم پرداخت که نباید در باشگاه ورزشی انجام دهید:


از مقابل شخصی که در کنار آینه در حال تمرین کردن است عبور نکنید

اکثر افرادی که در باشگاه مشغول تمرین کردن هستند از آینه های بزرگ موجود به عنوان یک راهنما در زمان وزنه زدن استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که وضعیت قرار گرفتن بدن و توازن خودشان را به طور صحیح حفظ کرده اند. عبور در جلو کسی که روبروی آینه در حال تمرین است ازجمله کارهای نا پسند و گستاخانه ای است که واقعا نباید آن را انجام دهید.


تجاوز نکرده به حریم شخصی افراد

به طور معمول باشگاه ها در ساعت خاصی از روز بسیار شلوق هستند. به همین دلیل در این ساعت خودخواه نباشید و به حریم شخصی دیگران نیز احترام گذاشته و وارد آن نشوید. سعی کنید که مکان مناسبی برای تمرین کردن را انتخاب کنید که برای دیگران مزاحمت ایجاد نکنید. در صورتی که جمعیت زیادی در باشگاه حضور دارند و نمی توانید آن تمرین را انجام دهید کمی خلاقیت به خرج داده و تمرین دیگری را انتخاب کنید یا اینکه کمی صبر کنید تا باشگاه کمی خلوت تر شود.


استراحت نکردن بر روی صندلی دستگاه ها

در شرایطی که باشگاه شلوغ است و افراد دیگری ایستاده اند تا نوبت شان برسد هرگز بر روی صندلی دستگاه ها استراحت نکنید. حتی اگر صفی برای آن دستگاه نباشد به این معنی نیست که کسی منتظر خالی شدن دستگاه نیست. امکان دارد که کسی دیگر در حال کشتن وقت روی دستگاه دیگری باشد تا بتواند به محض خالی شدن از دستگاه شما استفاده کند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که زمان استراحت بین ست را بر روی صندلی های مخصوص بنشینید.


در زمان شلوغی باشگاه از چند دستگاه به طور همزمان استفاده نکنید

اگر در ساعاتی که به باشگاه می روید آنجا خیلی شلوغ است می توانید به طور چرخشی ست های حرکت های مدنظر خود را با دو یا چند دستگاه به انجام برسانید ولی اگر در زمان اوج شلوغی باشگاه مشغول تمرین هستید یا افرادی هستند که برای تمرین با دستگاه شما منتظر ایستاده اند بهتر است که در آن واحد تنها با یک دستگاه تمرین کنید.


بعد از اینکه کارتان بر روی یک دستگاه تمام شد آن را تمیز کنید

در صورتی که کارتان با یک دستگاه تمام شد عرق خود را بر روی آن باقی نگذارید. آیا خودتان دوست دارید هنگامی که می خواهید با یک دستگاه تمرین کنید عرق شخص قبلی هنور بر روی آن قرار داشته باشد و خیس شوید؟ به طور خاص جواب تان منفی است. به همین جهت به یاد داشته باشید که دیگران هم از این نظر با شما تفاوت ندارند و بهتر است بدانید که تمیز کردن یک دستگاه پس از تمرین نشان دهنده شخصیت توسعه یافته اجتماعی آن شخص می باشد.


صحبت نکردن با کسی که در حال تمرین است

قبول دارم که روابط اجتماعی که در باشگاه به وجود می آید برای ورزشکاران مهم است اما باید ملاحظه داشته باشید و با کسی که در حال تمرین کردن است صحبت نکنید چرا که باعث می شود تمرکز فکری او کاهش یابد. صحبت کردن در زمان وزنه زدن می تواند موجب ایجاد حواس پرتی شود و یا شخصی که بر روی تردمیل مشغول دویدن است نفس چندانی برای صحبت کردن با شما نداشته باشد. بهتر است که در این زمینه نیز به حریم شخصی افراد توجه کنید و بگذارید که به تمرین شان مشغول باشند.


ترشحات مخاطی تان را در آبخوری باشگاه رها نسازید

مطمئنم این مورد نیاز به توضیح زیادی ندارد و همه شما می دانید که منظورم چیست؟ به همین جهت بعضی مواقع بهتر است که بحث باز نشود. این نکته ازجمله پایه ای ترین مسائل تربیتی در باشگاه است که باید مدت ها قبل آن را یاد می گرفتید، اما در صورتی که هنوز آن را یاد نگرفته اید الان می توانید آن را یاد بگیرید، هیچ وقت دیر نیست.


صفحات وزنه را بر روی دستگاه ها ول نکنید

همانطور که اکثر شما می دانید باشگاه های ورزشی مستخدم تمام وقت در اختیار ندارند و کسی مسئول جمع کردن ریخت و پاش های تان نیست. به همین جهت بهتر است که پس از استفاده از یک دستگاه، وزنه هایی را که به آن افزوده اید را برداشته و در جای خود قرار دهید تا هم تمرین اضافی کرده و اینکه دیگران راحت تر بتوانند وزنه های مورد نیاز خود را پیدا کنند.

 

برچسب ها: بدن سازی بدن سازی بدون وزنه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha