سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا با وجود ورزش زیادی که انجام می دهید باز هم لاغر نمی شوید؟

چرا با وجود ورزش زیادی که انجام می دهید باز هم لاغر نمی شوید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۳ بازدید کنندگان:۱۴۴۴ نویسنده:سامان موسوی

 

ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا با وجود آنکه به طور مرتب ورزش می کنید اما تغییری در تناسب اندام تان احساس نمی کنید. در ادامه به ذکر دلایلی می پردازیم که جواب این سوال را به ما خواهند داد.


با شکم خالی به باشگاه می روید

بهتر است بدانید که هیچ چیزی به اندازه گرسنگی نمی تواند در برنامه ورزشی تان اختلال ایجاد کند. ورزش کردن در ابتدای صبح و قبل از خوردن صبحانه بهترین روش برای سوزاندن چربی می باشد. ولی به نظر متخصصان حوزه های ورزشی، اکثر افراد به جای آنکه اول صبح به ورزش کردن بپردازند آن را به پس از ساعت8 که گرسنه هستند و انرژی کمتری دارند موکول می کنند.
برای اینکه کارایی انسان بهتر باشد نیازمند داشتن سوخت و ساز می باشد. به همین جهت پیش از رفتن به باشگاه صبحانه ای سبک بخورید. مثلا 20 عدد بادام همراه با یک موز یا سیب با یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی بخورید.


خوردن کربوهیدرات زیاد پیش از ورزش

اینکه باید کربوهیدرات را به برنامه غذایی تان اضافه کنید صحیح است، ولی در صورتی که می خواهید از ورزش کردن نتیجه بگیرید پیشنهاد می کنیم قبل از ورزش کردن از مصرف کربوهیدرات خودداری کنید چراکه باعث خواهد شد که کربوهیدرات مصرف شده به جای چربی های ذخیره شده استفاده شود.


انجام تمرینات تکراری

بدن انسان به گونه ای است که می تواند مصرف کالری را به کمترین میزان برساند. همچنین بدن می تواند مصرف انرژی خود را برای دویدن طولانی با سرعت ثابت تنظیم کند.هنگامیکه برای اولین بار برنامه تمرین هوازی را شروع می کنید بدن کالری بیشتری خواهد سوزاند ولی در صورتی که در برنامه ورزشی تان فعالیت بیشتری نداشته باشید و حرکات جدیدی را نیز به آن اضافه کنید این تمرین به جای کاهش وزن به برنامه حفظ وزن تبدیل خواهد شد. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که تمرینات ورزشی تان را با انجام دادن حرکات مختلف متنوع تر کنید.


انجام غلط حرکات ورزشی

وقتی حرکات ورزشی را به صورت غلط انجام می دهید خودتان را نیز در معرض خطر آسیب دیدن قرار می دهید. همانطور که می دانید انجام حرکات بدنی صحیح منجر به تغییر فرم بدن به نحو مطلوب می شود. در صورتی که حرکتی را زیاد بلد نیستید از مربی یا یک شخص با تجربه تر کمک بگیرید.


به کار نگرفتن عضلات خود

برای اینکه بهترین بازده را از ورزش کردن بدست بیاورید پیشنهاد می کنم که با انجام دادن ورزش های مقاومتی بر روی تقویت عضلات خود کار کنید و تا حد خستگی آن ها را بکار بگیرید به حدی که احساس سوزش در عضله کنید. اینگونه است که خواهید توانست به نتیجه دلخواه برسید.


استفاده کردن از وزنه های نادرست

در صورتی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید و تاکنون چندان ورزش نکرده اید پیشنهاد می کنیم که تمرین خود را انجام وزنه های سبک تر انجام دهید.


ورزش هایی را انجام می دهید که با بدن تان متناسب نیستند

یکی از اشتباهات اغلب کسانی که به باشگاه می روند این است که از حرکات ورزشی دیگران تقلید می کنند. باید بدانید نوع ورزشی که انجام می دهید با وضعیت بدن، سن و هدف از ورزش باشد. به همین جهت ممکن است یک نوع ورزشی برای شخصی کار کند اما برای شخص دیگر جواب ندهد. به همین جهت پیشنهاد می کنم که با کمک مربی تان یک برنامه ورزشی متناسب با وضعیت خود را تهیه کنید.


زمان زیادی را به انجام دادن ورزش های کوچک کردن شکم و کمر اختصاص می دهید

باید بدانید که چندان ضروری نیست که جهت کوچک کردن شکم و کمرتان مدت زمان زیادی را به نشستن و بلند شدن اختصاص دهید. بهتر است که انرژی خودتان را بر روی تمریناتی صرف کنید که کالری بیشتری می سوزانند. در صورتی که با وزنه های آزاد کار کنید به دلیل راست و صاف نگه داشتن بدنتان چربی شکم و کمرتان کاهش خواهد یافت.


کار نکردن با شدت زیاد

در زمان انجام تمرینات شما نباید احساس راحتی بکنید بلکه باید احساس سختی کنید. در صورتی که در زمان ورزش کردن می توانید با شخص دیگری صحبت کنید باید بدانید که تمرین شما چندان کارساز نیست زیرا شدت بالایی ندارد.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha