سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بروس لی، اسطوره دنیای رزمی

بروس لی، اسطوره دنیای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۲۹ بازدید کنندگان:۱۷۸۱ نویسنده:سامان موسوی

آیا به نظر شما اسطوره دنیای هنرهای رزمی چه کسی است؟ مدارک و شواهدی در دست است که نشان می دهد لیندالی همسر بروس لی و شاگردان بروس لی مانند تکی کیمورا، تداونگ و یا اینوسانتو دوست و شاگرد بروسلی که الان استاد خودم می باشد بر این آگاه بودند که بروس لی اغلب اوقات زندگی خود را صرف انجام تحقیقات و آزمایشات هنرهای رزمی کرده است به طوری که یکی از شاگردانش می گفت بروس لی حتی در داخل هواپیما هم یک تخته چوبی برای تمرین و مشت زدن و تمرین همراه خود داشت.


حتی زمانیکه بروس لی مریض بود یا به دلیل مصدومیت روی تخت بیمارستان قرار داشت بیشتر وقت خود را صرف خواندن و نوشتن در مورد هنرهای رزمی می کرد. تکی کیمورا که از شارگردان معروف بروسلی است می گفت: بروس لی به حدی روی آدمک چوبی کار می کرد که زمانیکه از مقابل خانه او رد می شدید می توانستید سر و صدای او را از داخل خانه بشنوید.
عده ای بر این باورند که بروس لی تا آخر عمر خود نتوانست وینگ چون را به کاملی یاد بگیرد. در جواب و نقض سخنان این افراد می توان گفت که بروس لی کسی بود که ست های آدمک چوبی را که  8 ست و 108 حرکت می باشد را به 10 ست رسانده و حتی یک فرم 10 ستی دیگر نیز به آن اضافه کرد. البته در جواب این سخنان بعضی دیگر نیز موضع گرفته و می گویند چون بروسلی دبلیوسی و دبلیوتی را کامل یاد نگرفته بود و فقط فرم 6 و 7 آدمک چوبی را یاد گرفته بود ، مجبور شد سیستم های دیگر را وارد جیت کاندو کند تا که کم نیاورد و جیت کاندو همان دبلیوسی و دبلیوتی می باشد.

 

بروس لی


همانطور که می دانید می توان پایه اصلی جیت کاندو، سیستم های با اسلحه یعنی چوب و شمشیر و چاقو یعنی سیستم های مبارزه ای فیلیپینی و نشست آنها و همانطور که واضح است از شمشیر بازی فلوره غربی گرفته شده و غیر از وینگ چون تکنیک هایی از 25 سبک دیگر هم در آن وجود دارد.
بروس لی بر این باور بود که یک مبارزه نباید فقط با دست یا فقط با پا انجام شود. کسانی که فقط سیستم هایی را در یک فاصله کار می کردند مانند بوکس و یا تکواندو و یا کیک بوکس و دبلیوسی و دبلیوتی و یا جودو در همه مسابقات آزاد می باختند و به جایی نرسیدند و وجود مسابقات یو اف سی باعث شد که مبارزان همه فاصله ها را تمرین کنند تا بتوانند در یک رینگ طاقت بیاورند و تازه این هم هنوز مبارزه اصلی جیت کاندو نیست ، چرا که پایه اصلی جیت کاندو مبارزه با سلاح سرد است که وقتی سلاح از دست رفت بعد از آن باید با دست و پا و آرنج و زانو و دیگر تکنیک ها مبارزه و از خود دفاع کرد که البته که مبارزات را نمی شود بدون صدمات شدید در مسابقات انجام داد.

 

بروس لی


اکنون این سوال پیش می آیاد که آیا با وجود این همه تلاش روزمره و خستگی های فراوانی که برای یادگیری نسیبش می شد به طوری که روزی 6 تا 8 ساعت را صرف تمرین می کرد، بروس لی در دنیای هنرهای رزمی یک نابغه است؟
بروسلی در سال های 1965 تا 1972 برای کلاس خصوصی ساعتی 275 دلار از شاگردانش پول می گرفت  و همه با جان و دل آن را پرداخت می کردند چرا که قدر زحمات او را می داستند .
خود من برای یادگیری فقط چی سائو و کوبت کالی 40 هزار دلار خرج کردم. حالا شما قضاوت کنید بروس لی نابغه بود یا افراد دیگری که فقط مدعی جیت کاندو هستند .
 

برچسب ها: بروس لی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha