سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 نکته برای موفقیت در تمرینات

7 نکته برای موفقیت در تمرینات
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۶/۲۰ بازدید کنندگان:۱۱۱۵ نویسنده:سامان موسوی

می خواهید از تمرینات خود نتایج بهتری بگیرید؟ رسیدن به اهداف تناسب اندام آسان نیست، چند نکته و راهنمایی برای تمرین بهتر وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند تا زودتر به اهداف تناسب اندام خود برسید.

ممکن است این نکات ساده و بی تاثیر به نظر برسند، اما در واقع به خوبی عمل می کنند. گاهی اوقات تغییرات ساده و کوچک در زندگی شما می توانند تاثیرات عظیمی داشته باشند. چیزهای کوچکی مانند خوردن چیپس و سیب زمینی کمتر و آب بیشتر راه آسانی برای سالم ماندن بدون هیچ تلاشی می باشد. این ترفند ها که در ادامه توضیح میدهیم باعث می شوند که در تمرینات موفق باشید و کالری بیشتری بسوزانید.

 

1- تنظیم یک هدف تمرینی

هنگامی که شما در حال تلاش برای بهبود تمرینات خود هستید، تعیین یک هدف تمرینی ضروری است. وقتی شما هدفی داشته باشید، تمرینات سازنده تری انجام میدهید و نتایج بزرگ و سریع تری نسبت به زمانی که هدفی ندارید بدست می آورید. این یکی از بهترین راه ها برای تمرین بهتر می باشد.

 

2- ورزش در عموم

در حالی که تمرین کردن در خانه می تواند سخت و کم اثر باشد، کار کردن در یک باشگاه یا کلاس آموزشی می تواند مفیدتر باشد و تاثیرات بیشتری داشته باشد. در حقیقت من هم از تمرین کردن در ملا عام و بین دیگر افراد راحت نیستم، اما این کار می تواند به من کمک کند مجبور باشم بیشتر روی تمرینات و نحوه انجام آنها تمرکز داشته باشم.

 

3- حرکات کششی پویا

برای تمرین موفق تر، انجام حرکات کششی قبل از تمرین بسیار مهم می باشد. شما نیاز به گرم کردن عضلات، تاندونها، رباطها و عروق خونی خود دارید.  این کار عملکرد شما را افزایش می دهد و احتمال آسیب دیدگی در حین تمرین را به شدت کاهش می دهد.

 

4- انجام تمرینات روزانه

یکی از ساده ترین راه برای پیشرفت در تمرینات این است که آن ها را به طور منظم انجام دهید. بهتر است برای کسب نتیجه بهتر، از قبل یک برنامه ورزشی تنظیم کنید که بتوانید هر کدام از تمرینات خود را حداقل 4 بار در هفته انجام دهید.

 

5- داشتن یک دوست در تمرینات

اگر واقعا دوست ندارید که در بین دیگران تمرین کنید، باید یک دوست تمرینی داشته باشید که با شما به تمرین بپردازد. زمانیکه شما یک دوست در حین تمرین داشته باشید، شما سخت تر و بیشتر تلاش می کنید. همچنین دوستان تمرینی می توانند در رسیدن به تناسب اندام به شما کمک کنند.

 

6- داشتن برنامه

داشتن یک برنامه، کلید موفقیت در تمرینات است.لازم نیست که برنامه شما پیچیده باشد، مثلا در برنامه خود می توانید بگویید که روزهای دوشنبه تمرینات کاردیو انجام می دهید، روز چهارشنبه شنا و روز پنج شنبه یوگا تمرین می کنید. هنگامی که شما یک برنامه تمرینی برای هفته آینده داشته باشید، می دانید که چکاری باید انجام دهید. داشتن برنامه نه تنها در ورزش و تمرینات، بلکه در کل زندگی موثر می باشد.

 

7- ضربان قلب خود را مانیتور کنید

این آخرین نکته ای است که در این مقاله برای بهبود تمرینات به شما یادآوری می کنیم. اما مانیتور ضربان قلب ضروری است. میزان ضربان قلب شما در تمرینات بسیار موثر و مهم است.  محاسبه ضربان قلب می تواند در نشان دادن خیلی چیزها موثر باشد. مثلا اینکه بیش از حد تمرین نمی کنید و یا اینکه چقدر تمرین برای شما مناسب است .

برچسب ها: آمادگی جسمانی تمرینات کششی تناسب اندام حرکات کششی
پست های مشابه

نظرات کاربران

Kamyar_d در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۹ [۴:۵۰:۴۷ PM]

سايتتون عاليه خيلي خوب بود مطالب❤️
ممنون

ارسال نظر
Captcha