سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه هم غذا بخوریم و هم وزن کم کنیم

چگونه هم غذا بخوریم و هم وزن کم کنیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۶/۲۹ بازدید کنندگان:۱۱۴۰ نویسنده:سامان موسوی

آیا می دانستید که شما هم می توانید مقدار زیادی غذا بخورید و هم وزن کم کنید؟ در این مقاله قصد داریم به معرفی روش هایی بپردازیم که ما را در این راه یاری می کنند:

 

1- خوردن مواد غذایی تازه. مواد تازه ای را انتخاب کنید که غنی از مواد مغذی، سالم و کم چرب باشند. سعی کنید خوردن مواد غذایی فرآوری شده مانند همبرگر، سوسیس و کالباس را محدود کنید. همچنین سعی کنید که میوه و سبزی جات بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

 

تغذیه ورزشی

 

2- هر روز ورزش کنید. این کار ممکن است که سخت ترین گام در این راه باشد. اما آنچه که شما می توانید انجام دهید این است که به مرور شروع به افزایش ورزش کنید. برای مثال امروز که 10 دقیقه پیاده روی می کنید سعی کنید هفته آینده این زمان را به 15 دقیقه افزایش دهید.

 

تمرینات ورزشی

 

3- غذاهای وسوسه انگیز را از خود دور کنید. سعی کنید خود را از مواد خوراکی مضر مانند شیرینی و پیتزا که شما را به خوردن ترغیب می کنند دور نگه دارید. زیرا این مواد غذایی در افزایش وزن شما تاثیر فراوانی دارند. سعی کنید در طول روز 8 لیوان آب بنوشید و یک بشقاب سبزیجات خام مانند خیار، کرفس، هویج و گوجه فرنگی بخورید. سعی کنید تنقلات زیادی در خانه نداشته باشید که شما را به خوردن خود وسوسه کنند.

 

کاهش وزن

 

4- مصرف مواد غذایی که هیچ کالری ندارند. آب و فیبر خوراکی هیچگونه کالری ندارند. سعی کنید مقداری زیادی از آن ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید. برای مثال شما می توانید نیم کیلو سبزی سالاد را با سبزیجات خام مخلوط کرده و بخورید (هویج، کلم قرمز، کرفس، کلم بروکلی، پیاز).

سبزیجات آب و فیبر فراوانی دارند به همین دلیل خوردن آنها نه تنها باعث افزایش وزن نمی شود بلکه به سلامتی شما هم کمک می کند. سعی کنید تا می توانید از خوردن نوشابه پرهیز کنید و به جای آن آب طعم دار یا چای سرد بدون شکر بنوشید. با وجود اینکه مصرف کافئین برای بدن فوایدی دارد اما سعی کنید مصرف آن را در حالت تعادل نگه دارید.

 

سوزاندن چربی

 

5- مواد غذایی چربی سوز. با انتخاب صحیح مواد غذایی شما می توانید بدون افزایش وزن گرسنگی خود را رفع کنید. غذاهای زیادی وجود دارند که می توانند چربی های شما را بسوزانند. غذاهایی مانند فلفل، چای سبز، انواع توت ها و غلات کامل می توانند در روند کاهش وزن به شما کمک کنند.

 

 

چربی سوزی

 

6- خوردن مواد غذایی آبدار مانند سوپ. این نوع غذاها معمولا کالری بسیار کمی دارند. خوردن غذایی مانند سوپ مرغ در یک وعده ممکن است که تنها 80 کالری داشته باشد.

 

تغذیه ورزشی

 

7- داشتن عادات غذایی خوب. سعی کنید که از ظروف کوچک استفاده کنید و به آرامی غذا بخورید. همچنین در هنگام غذا خوردن کار دیگری مانند تلویزیون تماشا کردن و کار با کامپیوتر را انجام ندهید و تنها تمرکزتان بر روی غذایی باشد که می خورید تا از خوردن آن لذت ببرید.

 

کاهش وزن

 

8- آب زیادی بنوشید. خوردن آب نه تنها کمبود آب بدن را جبران می کند بلکه باعث می شود که فضای زیادی از معده شما پر شده و نتوانید غذای بیشتری بخورید. در نتیجه اینکار باعث کاهش وزن شما می شود.

 

نوشیدن آب

 

9- رژیم غذایی خود را گسترش دهید. به جای خوردن سه وعده غذایی بزرگ سعی کنید آنها را به قسمت های کوچک تری تقسیم کنید. در ظاهر به نظر می رسد که مقدار غذایی که می خورید بیشتر می شود اما اینگونه نیست و حجم غذایی که می خورید کاهش می یابد.  

 

رژیم غذایی

 

10- آنچه که می خورید را یادداشت کنید. این یک کار ساده و در عین حال بسیار ارزشمند در راه کاهش وزن است. ثبت مواد غذایی که می خورید به شما کمک می کند که چشمان شما بر روی حقیقت باز شود و بتوانید رژیم غذایی خود را کنترل کنید. اغلب اوقات ما از خوردن مواد غذایی که سرپایی می خوریم چشم پوشی می کنم و آن را نادیده میگیریم، در حالیکه این مواد نیز در افزایش وزن شما تاثیر فراوانی دارند.

 

برنامه ورزشی

 

11- قرار دادن سبزیجات فراوان در رژیم غذایی خود. اگر سبزیجات بخش عمده ای از رژیم غذایی شما را تشکیل نمی دهند زمان آن رسیده که در این مورد تجدید نظر کنید. مطالعات نشان داده است که سبزیجات در کاهش وزن بدن نقش فراوانی ایفا می کنند. دلیل آن هم این است که بخش عمده ای از ساختمان سبزیجات را آب و فیبر که کالری و انرژی ندارند تشکیل داده است.

 

کاهش وزن

برچسب ها: بدن سازی تناسب اندام چربی سوزی سوزاندن چربی فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha