سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بدست آوردن شکمی 6 تکه

بدست آوردن شکمی 6 تکه
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۹ بازدید کنندگان:۶۲۸ نویسنده:سامان موسوی

ممکن است که برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا با وجود اینکه روزانه تمرین می کنم اما چربی های شکمم کاهش پیدا نمی کنند؟ عده زیادی بر این باورند که انجام تمرینات ورزشی همراه با یک رژیم غذایی درست می تواند باعث کاهش چربی شکم شده و عضلاتی 6 تکه را در شکمتان بوجود آورد. علاوه بر این ها چند نکته دیگر نیز وجود دارند که با انجام دادن صحیح آنها می توانید زودتر به شکمی صاف و 6 تکه دست پیدا کنید. در ادامه به ذکر این چند نکته خواهیم پرداخت:


کافی نبودن تمرینات هوازی به تنهایی


بهتر است این واقعیت را بدانید که صرف انجام دادن تمرینات هوازی برای بدست آوردن شکمی صاف و 6 تکه لازم نیست بلکه باید همراه آن تمرینات قدرتی یا وزنه را انجام دهید. اما آیا می دانید دلیل آن چیست؟ دلیل آن این است که تمرینات قدرتی توده عضلانی را افزایش می دهند و چون عضلات فعالیت متابولیکی شدیدتری نسبت به چربی ها دارند (انرژی بیشتری برای زنده بودن نیاز دارد)، به همین علت شما چربی بیشتری خواهید سوزاند.


داشتن استرس چربی شکم تان را افزایش خواهد داد


داشتن استرس باعث بروز هورمون های کورتیزول، لپتین و انسولین خواهد شد که نتیجه آن افزایش توده چربی می باشد. کورتیزول هورمون هایی هستند که پس از استرس ترشح می شوند و باعث ذخیره سازی چربی می شوند. اگر بدن خود را تحت استرس قرار دهید مثلا ساختار تمرینی اشتباهی داشته باشید، تمرین بیش از حد انجام دهید، در خانه یا محل کارتان استرس داشته باشید باعث تحریک این هورمون شده که نتیجه آن زیاد خوشایند نیست.
از دیگر هورمون هایی که توسط استرس ترشح می شوند می توان به هورمون لپتین اشاره کرد. این هورمون ها باعث تولید سلول های چربی شده که نقش تعیین کننده ای در اشتها دارند. همانطور که توضیح داده شد، همه چیز به تمرین سخت و شدید ربط ندارد، هورمون های کورتیزول، انسولین و لپتین نقش مهمی در تنظیم وزن و چربی بدن دارند، تنظیم دقیق آن ها نیاز به غذای مناسب، ورزش و کنترل استرس دارد.


تنفس بسیار مهم است


داشتن تنفس غلط در زمان تمرین حتی در طول تمرینات بسیار شدید می تواند به اهداف شکم صاف عضلات شش تکه شما لطمه بزند. هنگامی که شما در طول تمرین سطحی تنفس می کنید، غدد آدرنال شما کورتیزول آزاد می کند که باعث ذخیره چربی در ناحیه شکمی می شود! بله، به همین سادگی!
تنفس درست به معنای نفس عمیق از شکم است.  هرگز به صورت کم عمق از دهان نفس نکشید، هدف تنفس پر کردن شش ها از هوا از طریق بینی است. مهم نیست که چقدر تمرین شما سخت است، هرگز به خودتان اجازه ندهید که تنفس های کم عمق از راه دهان داشته باشید.


تمرین بیش از حد، تعین کننده نیست


نمی توان گفت که چون در حال تمرین کردن هستید پس از آن نتیجه خواهید گرفت. آنچه که مهم است این است که یک برنامه تمرینی متعادل داشته باشید. . به عنوان مثال شما در طول هفته یک برنامه روتین دارید بدون توجه به نکات تمرینی، اما باید دقت خاصی به انجام تمرینات، استراحت مناسب و هدف های مشخص داشته باشید، پس اطمینان حاصل کنید که یک برنامه کامل تمرینی دارید، یک برنامه تمرینی  خوب باید برنامه ریزی شده باشد، تغذیه خوب و همچنین ساختار مناسبی نیز داشته باشد.


بی حوصله بودن مانع از رسیدن شما به هدف مورد نظر تان می شود


احتمالا وقتی که در اول کار هستید بسیار هیجان زده هستید، دو سه هفته تمرینات خود را به بهترین نحو ممکن انجام می دهید، اما پس از آن چه می کنید؟ عده زیادی انتظار دارند که در همان ابتدای کار نتیجه تمرینات خود را ببینند و در صورتی که هیچ پیشرفتی را مشاهده نکنند برنامه تمرینی و رژیم غذایی خود را تغییر می دهند. اما حقیقت این است که هر کسی نتایج را در شکل های مختلفی به دست می آورد. اگر شما تمرین را خیلی سریع رها کنید، بدن این فرصت را پیدا نخواهد کرد که با توجه به خواسته های شما و اهداف برنامه تغییر کند. در صورتیکه برنامه ای را انتخاب می کنید به آن یک فرصت و شانس دهید و با تمام شرایط آن را به پایان برسانید. همیشه در تمرین برای کسب نتیجه صبور باشید، به خصوص در تمرینات بدنسازی که رسیدن به نتیجه نیازمند تلاش و صبر زیادی می باشد.


نخوردن غذاهای بدون چربی


خوردن غذاهای فاقد چربی ممکن است که در ابتدا ایده خوبی به نظر برسد ، اما آن ها اغلب پُر از قند پنهان، مواد افزودنی و مواد نگهدارنده اند که همه آن ها موجب تحریک هورمون گرسنگی می شود. شما باید غذاهای کامل و سالم مصرف کنید. چربی های خوب مانند آووکادو، ماهی قزل آلا و آجیل،غذاهای سرشار از فیبر، سبریجات و میوه جات، لذت بردن از پروتئین و کربوهیدرات طبیعی از سیب زمینی شیرین و غلات سبوس دار چیزی است که باید به آن توجه کنید. در نهایت در مورد چیزی که می خواهید بخورید اطلاع داشته باشید و تنها به برچسب غذایی توجه نکنید.

واقعیت این است که عضلات شکم تان ممکن است که هرگز شبیه به یک مدل و یا مربی تناسب اندام نباشد. اما می توانند مشخص، قوی و توانا شوند. نقاط قوت و ضعف هر کسی منحصر به فرد است. بدن تان را ارزیابی کنید، سخت تلاش کنید منتظر نتیجه اش باشید.

 

برچسب ها: تمرینات شکم
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha