سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

قدرت آرنج در مشت

قدرت آرنج در مشت
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۴ بازدید کنندگان:۲۷۲۶ نویسنده:سامان موسوی

پاول ساتسولین که مربی اسبق نیروی ویژه شوروی بود اکنون تبدیل به یکی از متخصصا ن معروف در هنرهای شده است که تاکنون تعداد زیادی کتاب و دی وی دی آموزی به نام او منتشر شده است. پاول ساتسولین در این مقاله به برسی این نکته می پردازد که چرا قدرت مثل زور بازو یک مهارت می باشد.تصور کنید در زمان مشت زدن یا شنا رفتن قدرت آرنجتان را در مشت تان احساس می کنید. چند ضربه محکم به کیسه بوکس یا تخته چوبی وارد کنید.  تمرکز کرده و آرنج تان را قدرت اصلی پشت ضربه هایتان قرار دهید. تصور کنید که مشت تان آرنجتان است. حال دوباره به کیسه بوکس ضربه زده و پس از آن بر روی بندهای انگشت تان شنا بروید.  به شنا رفتن ادامه دهید اما این بار هنگام شنا به جای آنکه بر روی دستان تان پایین بیایید با آرنج پایین بیایید.


این تمرین را بوکسور روسی "مهودینوف" که استاد ورزش های رزمی است توصیه کرده است. او 3 نکته در این مورد بیان کرده است:


•    پس از انجام این تمرین هم ضربات شما و هم شنا رفتن تان نسبت به قبل قوی تر خواهد شد. قطعا تمام وزن تان را پشت ضربه هایتان قرار خواهید داد.
•    عضلات نیم تنه و به ویژه عضلات سینه در این تمرین بیشتر درگیر می شوند.
•    در صورتیکه قبلا شانه هایتان ضعیف بودند مطمئن باشید که پس از انجام این تمرینات بهتر خواهند شد.

در صورتیکه در خانه تان بارفیکس دارید می توانید این کار را با بارفیکس نیز انجام دهید و به جای آنکه با زور بازو خود را بالا بکشید با نیروی عضلات آرنج این کار را انجام دهید. پس از مدتی حتما افزایش قدرت عضلات در دستان را احساس خواهید نمود .
پاول ساتسولین در این زمینه می گوید: در نیروی ویژه اتحاد جماهیر شوروی که با سمت مربی در آن مشغول خدمت بودم در روزهای آخر امپراطوری کمونیست ها با مبارزه ای منحصر به فرد روبرو شدم. ارتش ویژه روسیه مجبور بود که بر اساس دستور صادره در کمتر از یکسال سربازانی کار آمد و ماهر آماده سازد و ما این کار را انجام دادیم. مهارتهای آموزشی که نامربوط بودند اصلاح شدند به طوری که می شد به کمک آموزش های مربوطه در طی 6 ماه سربازهایی کار آمد برای جنگ تن به تن آماده کرد. این سربازها از نیروی بدنی بالایی برخوردار بودند. ازجمله میانبرهای بی چون و چرای ما تعلیمات " قدرت آرنجت را در مشت احساس کن" بود.
در یک باشگاه معمولی هنرهای رزمی ممکن است که چندین ماه و حتی سال طول بکشد تا رزمی کاری دست از ضربه زدن با بازویش برداشته و از وزن خود در مشت زدن استفاده کند. اما تمرینات "قدرت آرنجت را در مشت احساس کن" همین کار را در عرض چند ساعت انجام می دهند. به همین دلیل است که به آن میانبری خوب می گویند.
علاوه براین، شما به طور ناخواسته از مزایای دیگری نیز برخوردار خواهید شد. در تمرینات فشاری از قدرت بالاتری برخوردار شده و فشار کمتری بر شانه های خسته تان وارد خواهد شد. اول اینکه می توان مهارت های کلیدی مبارزه را در کسری از زمان آموخت و در آن استاد شد. هیچ هنرجوی بدی وجود ندارد، اگر ایرادی وجود دارد آن ایراد از طرف استاد (معلم) بد است .
" جف مارتین " یکی یکی از اساتید و مربی های تکنیک های دفاعی و آموزشی در تیم امنیتی هسته ای فدرال آمریکا است می گوید: من توانسته ام در یک روز به اندازه 10 سال کونگ فو یاد بگیرم. مهارت های رزمی و آموزشی قدرت، هر دو یک چیز هستند. او ادامه می دهد که اهداف ایجاد قدرت اهدافی همگانی می باشند. به کارگیری درست و به موقع آنها در دوجو و ورزشگاه کارآیی شما را افزایش می دهد و بالعکس .


شما باید به تمرینات قدرتی به چشم یک مهارت و یا هنر رزمی نگاه کنید نه یک سوخت و ساز بیهوده و بی هدف. این تمرینات نتایج سریعی به دنبال خواهند داشت. او ادامه می دهد که با استفاده از همین  تمرینات توانستم در دو روز 10 تا 15 عدد شنا به رکورد حداکثر تعداد شناهایی که توسط اساتید نیروی دریایی انجام شده اضافه کنم.
 

برچسب ها: پاول ساتسولین تمرینات قدرتی بوکس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha