سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

4 دلیل که چرا باید همین امسال جوجیتسوی برزیلی را یاد بگیرید

4 دلیل که چرا باید همین امسال جوجیتسوی برزیلی را یاد بگیرید
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۸/۱ بازدید کنندگان:۲۲۳۰ نویسنده:سامان موسوی

 

 

ممکن است شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که می خواهید به یک کلاس هنرهای رزمی بروید اما نمی دانید که کدام رشته را انتخاب کنید. یک نقطه شروع عالی می تواند هنر چنگ زدن و دست به گریبان شدن باشد که یکی از موثرترین هنرهای رزمی را هم برای رقابت و هم برای دفاع از خود به شما یاد می دهد. جوجیتسوی برزیلی (BJJ)  یکی از موثرترین رشته های رزمی در عصر مدرن است. جوجیتسوی برزیلی یک هنر رزمی است که به تمرین کنندگان می آموزد چگونه از وزن بدن و قدرت زیربنایی خود استفاده کنند تا در هر شرایطی برتری نسبت به حریف کسب کنند.


بسیاری از افراد از جوجیتسوی برزیلی به عنوان "هنر لطیف" نام می برند، که بر روی هنرهای چنگ زدن و روی زمین تمرکز دارد. این اساسا این مفهوم را ترویج می کند که هر کس با هر اندازه ای می تواند با استفاده از تکنیک های اهرم کردن در برابر حریفان بزرگتر و سنگین تر از خود دفاع کند. از آنجا که جوجیتسوی برزیلی نیازمند هوش بالایی برای تمرین است برخی می گویند که نزدیک ترین هنر رزمی به شطرنج است. علاوه براین، BJJ دارای مزایای جسمی و روحی زیادی می باشد که از پیشرفت های بیرونی فراتر می رود. به همین دلیل این نه تنها یک رشته عالی است که می توانید از همین امسال شروع به تمرین در آن کنید بلکه یک شیوه جدید زندگی برای دستیابی به سلامت و تناسب اندام نیز می باشد.


تمرین جوجیتسو فواید زیادی دارد، در این پست به بررسی 4 فایده جوجیتسوی برزیلی خواهیم پرداخت تا شاید از آنها خوشتان آمده و همین امسال به باشگاه جوجیتسو بروید.


1- هنر ملایم دفاع از خود را می آموزید

درحالیکه رشته های هنرهای رزمی مانند بوکس و موی تای تاکید زیادی برای ضربه زدن جهت دفاع از خود دارند اما جوجیتسوی برزیلی یک رویکرد متفاوت تر از آنها دارد. BJJ تمرین کنندگان را ترغیب می کند تا سریع ترین و کارآمد ترین راه حل را برای درگیری ها پیدا کرده و همچنین به نیروی بدنی بسیار کمی برای انجام تکنیک ها نیاز دارد، و تمرکز آن بیشتر بر روی تکنیک است تا قدرت خالص، به همین دلیل به آن "هنر ملایم" نیز می گویند.
BJJ با آگاهی از چگونگی پایان دادن به درگیری های فیزیکی افراد را قادر می سازد تا با کمترین خسارت و با بیشترین سرعت آن را خاتمه دهد. جوجیتسوی برزیلی می تواند هر موقعیتی را بطور هوشمندانه خاتمه دهد. این ویژگی برای شرایطی که در زندگی روزمره در خیابان نیاز به دفاع از خود داشتید بسیار مهم است. علاوه بر این ، BJJ اجازه می دهد تا یک فرد بسیار کوچکتر ، بدون در نظر گرفتن تفاوت در اندازه و قدرت ، بر دشمنان بزرگتر پیروز شود. با استفاده از تکنیک های هوشمندانه گراپلینگ، مهم نیست که هر شخص از نظر سن، جنس و ظرفیت بدنی در چه وضعیتی قرار دارد.


2- چربی ها را از بین می برید

شاید در ظاهر به نظر نرسد که جوجیتسوی برزیلی تاثیری بر روی آمادگی جسمانی رزمی کار ندارد، اما واقعیت کاملا برعکس است. بهبود کلی سلامت در اثر آموزش گسترده در BJJ ایجاد می شود. تمرین جوجیتسوی برزیلی به منظور کاهش سطح کلسترول، افزایش تولید اندروفین، عادی سازی انسولین، تنظیم فشار خون و بهبود سیستم تنفسی انجام می شود. این می تواند سلامت فرد را در همه جنبه ها ارتقا ببخشد.
به عنوان مثال ، BJJ بر خلاف رشته های با شدت بالا مانند بوکس یا موی تای بر روی تکنیک های تنفس ، انعطاف پذیری و قدرت اصلی تمرکز دارد. درحالیکه عضلات اصلی را درگیر می کنید از هر دو بازو و پا برای افزایش فشار استفاده کرده  و منجر به سوزاندن چربی و درنتیجه کاهش وزن می شود. بسیاری از رزمی کاران جوجیتسوی برزیلی در ابتدا به خاطر مزایای سلامتی آن به این ورزش روی آورده اند. در صورت پیوستن به این رشته، از تاثیرات عمیق و شگرفی که بر روی بدن دارد شگفت زده خواهید شد.


3- یک سفر مادام العمر داشته باشید

جوجیتسوی برزیلی تاثیری مثبت و ماندگار بر روی سلامتی شما دارد. این بیشتر از یک ورزش است، بیش از آنکه یک هنر رزمی باشد یک سبک زندگی است. وقتی برای اولین بار شروع به تمرین جوجیتسوی برزیلی می کنید فورا رو به نظم و انضباط می آورید.  فقط چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد که شما نمی توانید همه آنها را پوشش دهید. حتی کسانی که برای سال های سال است که در این رشته مشغول فعالیت هستند می گویند هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. نیازی به گفتن نیست ، آموزش در BJJ یک سفر مداوم برای یادگیری مادام العمر است.
تمرین جوجیتسو مزایای زیاد جسمی، روحی و معنوی دارد و به بخشی از زندگی روزمره تان تبدیل خواهد شد. پس از پیوستن به باشگاه جوجیتسو شروع به دریافت مزایای آن هم در زمینه ورزش و هم زندگی واقعی تان خواهید کرد.


4- یاد بگیرید که شکست را بپذیرید

یک درس مهم که BJJ آموزش می دهد نحوه پذیرش شکست است. در اوایل که شروع به فعالیت در جوجیتسوی برزیلی کرده اید ممکن است چندین بار به طور متوالی شکست بخوردید. نباید خود را کوچک و محقر فرض کنید. این یک روند طبیعی است و پس از مدتی که بیشتر با این رشته آشنا شدید شروع به پیشرفت می کنید. از اشتباهات گذشته درس گرفته و به مرور سیر صعودی تان شروع می شود و متوجه خواهید شد که ثمرات تمرینات سخت تان را دریافت می کنید.

 

برچسب ها: آموزش جوجیتسو آموزش جوجیتسوی برزیلی جوجیتسو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha