سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

وینگ چون چیست و از کجا آمده ست؟

وینگ چون چیست و از کجا آمده ست؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱۱/۱۲ بازدید کنندگان:۷۴۵۱ نویسنده:سامان موسوی

 

 

وینگ چون (Wing Chun) یک سبک مبارزه است که بسیار سریع، نزدیک و مستقیم است. وینگ چون به این شناخته شده است که در برابر حریفان بزرگ تر و قوی تر مفید است زیرا بیشتر بر روی تکنیک تمرکز دارد تا قدرت. شما در وینگ چون یاد می گیرید که با استفاده از ضربات و بلاک ها حداکثر استفاده را از کل بدن خود ببرید. یکی از فلسفه های وینگ چون این است که حداکثر تاثیر را با حداقل نیرو اعمال می کند.
این سیستم توسط یکی از 5 نفر از بزرگان معبد Siu Lum به نام Ng Mui که یک بودایی بود ابداع شد. افسانه ها می گویند که او شاهد جنگ بین  یک ماهیخوار بزرگ و یک مار بوده و حرکات آنها را با آنچه که قبلا برای ایجاد یک سبک جدید آموخته است متصل می کند. او پس از آنکه دخترش به نام Yim Wing Chun به دنیا آمد نام این سیستم را از روی نام او وینگ چون نامید.
افسانه ها می گویند که Wing Chun توانست از این سبک برای شکست دادن مردی که می خواست با او ازدواج کند استفاده کرده بود زیرا او را دوست نداشته و با او به توافق رسیدند که با هم مبارزه کنند و هر کدام که برنده شد حرف او انجام خواهد پذیرفت.
ریشه های هنر و تاریخ آن ترکیبی از واقعیت و افسانه است، اما این موضوع بیشتر مورد پذیرش است.


چه کسی می تواند وینگ چون را یاد بگیرد؟

هر کسی و در هر سنی می تواند وینگ چون را یاد گرفته و به تمرین آن مشغول باشد، هیچ الزامی در این مورد وجود ندارد که شخص تمرین کننده باید خصوصیات خاصی داشته باشد. وینگ چون برای رسیدن به یک سطح خوب از آمادگی جسمانی کمک خواهد کرد اما مهمتر از همه داشتن یک نگرش مطلوب و یک تفکر متعهد کلید تبدیل شدن به یک رزمی کار خوب در وینگ چون می باشد.


تمرین وینگ چون چه مزایایی دارد؟

Ip Chun می گوید: "سلامت من بیشترین بهره را از تمرین وینگ چون به دست آورده است".


یادگیری وینگ چون مزایای زیادی برای بدن و روح دارد. رزمی کارانی که به رشته رزمی وینگ چون می روند هماهنگی، سرعت و تناسب اندام خود را بهبود می بخشند. کسانی که به تمرین وینگ چونگ مشغول می شوند به طور طبیعی توانایی عملکرد در طول دوره آموزش خود را بدست خواهند آورد.
نظم روانی نیز در طول زمان توسعه یافته است، ازجمله آنها می توان به چیزهایی مانند توانایی آرامش، تمرکز و سرعت پاسخ دادن به وضعیت اشاره کرد. هنر به شما کمک می کند که نه تنها بدن خود را متناسب و سالم نگه دارید بلکه ذهن خود را نیز تقویت کنید.
شما می توانید در فروشگاه اینترنتی ژیار آنلاین محصولات آموزشی هنرهای رزمی ازجمله وینگ چون را سفارش داده و آنها را درب منزل خود تحویل بگیرید.
 

برچسپ ها :
وینگ چون
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha