سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به ورزش تای چی و برسی فواید آن

نگاهی به ورزش تای چی و برسی فواید آن
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۲ بازدید کنندگان:۱۳۶۳ نویسنده:سامان موسوی

 

ازجمله بهترین ورزش هایی که می توانند کمک زیبادی به بهبود فعالیت های روزانه شان داشته باشند تای چ ی است. افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می برند محدودیت زیادی برای انجام فعالیت هیا روزانه خود دارند. تای چی می تواند کمک قابل توجهی به بهبود علائم چندین بیماری بکند.
ازجمله حرکات ورزش تای چی می توان به حرکت آرام جهت تقویت عضلاتران و  کشش ران اشاره کرد. ورزش تای چی جهت دفاع شخصی تایید شد. تحقیقات زیادی وجود دارند که اثبات کرده اند تای چی برای سلامتی مفید است.


تای چی جهت بهبود بیماری های اننسداد ریوی

بیماری که باعث تخریب ریه و حرکت ناقص هوا در ریه ها می شود بیماری انسداد مزمن ریه می باشد. این بیماری باعث تنگی نفس، سرفه و تولید خلط می شود. همچنین این بیماری پیش رونده بوده و علائم آن به مرور زمان تشدید می شوند. به واسطه تنفس های عمیق تری که در تای چی انجام می شود ظرفیت ریه ها افزایش پیدا خواهند کرد.زمانی که هوای بیشتری وارد ریه ها می شود اکسیژن بیشتری هم به اندام ها می رسد.همه این ها منجر به سلامتی و تناسب اندام خواهد شد.
بیماری انسداد ریوی قابل درمان نبوده ولی درمان تای چی خواهد توانست به تسکین علائم آن کمک کند. بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که تای چی باعث بهبود سلامت دستگاه تنفسی در میان مبتلایان به بیماری های حاد ریوی می گردد.


تای چی موجب کاهش استرس می باشد

بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده که استرس و اضطراب جزء شایع ترین عوامل محرک بیماری آسم، حملات وحشت زندگی و بیماری انسداد ریوی می باشد؟ کارشناسان سر این نظر توافق دارند که محرک های روانی و جسمی، بیشترین تاثیرات را در بیماری های تنفسی دارند. مطالعات نشان داده بین هیجانات و احساسات و عملکردهای جسمی ارتباط وجود دارد.
هنگامی که یک شخص بیمار دچار استرس و تنش می شود، بدن او با تنفسی غیر معمول به آن واکنش نشان می دهد. این حالت باعث می شود که راه های هوایی دچار التهاب شده و مشکلات تنفسی نیز به بار بیایند. بدتر اینکه عضلات پیرامون ریه، قابلیت انعطاف پذیری شان را به مرور زمان از دست داده و موجب مشکلات مکرر تنفسی می گردند.
تمرین تای چی موجب کاهش استرس و اضطراب شده و خطر ابتلا به افسردگی را نیز به میزان زیادی کاهش می دهد. زمانی که ذهن و روح در آرامش هستند، بدن هم از آن پیروی می کند می کند. تای چی شامل تنفس منظم شده و اعصاب را آرام می کند و هماهنگی میان چشم ها و دست ها را بهتر می نماید. همه اینها آرامش بخش هستند.


تای چی و کمک به بهبود سلامت قلبی عروقی

برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های تنفسی داشتن قلبی سالم ضروری است. بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده که بیماران قلبی که روزانه به طور منظم مشغول تمرین تای چی هستند درد، استرس و اضطراب کمتری دارند. همچنین تمرین تای چی باعث سالم نگه داشتن قلب شده و عضلات آن را قوی نگه خواهد داشت.
تای چی بواسطه تمرین های تنفسی، سلامت سیستم تنفسی را ارتقاء می دهد، ظرفیت ریه ها را افزایش می دهد و گردش خون را بهتر می نماید که برای سلامت تنفس، ضروری است.


تای چی و کمک به بهبود تنفس عمیق

ازجمله راه های افزایش ظرفیت ریه ها داشتن تناسب اندام می باشد. ولی داشتن تمرین های سخت و شدید می توانند اثرات مخربی بر روی ریه ها داشته باشند. انجام فعالیت های شدید باعث مشکلات تنفسی می شوند.
تای چی به واسطه تنفس های عمیقتر باعث بالا رفتن ظرفیت ریه های می شود. زمانیکه هوای بیشتری وارد ریه ها می شود اکسیژن بیشتری هم به اندام ها می رسد.همه این ها باعث سلامتی و تناسب اندام می شوند.
تای چی برای بیماران مبتلا به آسم، برونشیت و آمفیزم ایده آل است. حرکات پویای تای چی، تعادل، چابکی، هماهنگی و انعطاف بدن را تقویت می کنند.
 

برچسب ها: آموزش تای چی تای چی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha