سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهاتی که نباید در باشگاه انجام دهید

اشتباهاتی که نباید در باشگاه انجام دهید
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۱۱ بازدید کنندگان:۴۸۹ نویسنده:سامان موسوی

اینکه مدت زمان زیادی است که مشغول تمرین در باشگاه هستید دلیل نمی شود که خطا نمی کنید. حتی ورزشکاران حرفه ای نیز که فکر می کنند از همه بیشتر می دانند گاهی اوقات پیش می آید که اشتباهات احمقانه ای مرتکب می شوند. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی اشتباهاتی بپردازیم که نباید در باشگاه ورزشی مرتکب شوید.


اشتباه اول- نادیده گرفتن مربی

در صورتی که مربی تان به شما می گوید که حرکتی را دارید اشتباه انجام می دهید ارزشش را دارد تا به نصیحت او گوش دهید. مربی ها در زمینه ورزش و تمرینات ورزشی مطالعه داشته و تجربه بیشتری از شما دارند به همین دلیل بهتر به صحبت های آنها گوش دهید.


اشتباه دوم- رد کردن کمک

اینکه وزنه ای که می زنید چقدر سنگین یا سبک است مهم نیست، بهتر است که همیشه از یک یار کمکی بهره بگیرید. شما نباید هنگامیکه به شکست عضلانی می‌رسید، تنها باشید زیرا در آن موقع، بیشتر از هر زمان دیگری برای کامل کردن ست تان به کمک نیاز دارید. اگر مجبور باشید برای برگرداندن وزنه به سرجایش تقلا کنید، به احتمال زیاد به خودتان آسیب می‌رسانید.


اشتباه سوم- بلند کردن وزنه های سنگین

درصورتیکه تلاش کنید که وزن بیش از حد سنگینی را بالا برده و در انجام آن موفق نشوید مانند احمق ها به نظر خواهید آمد. بهتر است با وزنه ای کار کنید که از عهده بلند کردن آن بر می آیید. وزنه‌تان را به تدریج افزایش دهید. هر چه وزنه سنگین تری بلند کنید، احتمال آسیب دیدگی شما بیشتر خواهد بود.


اشتباه چهارم- فریاد زدن

بله! شما برای بلند کردن وزنه‌ها به سختی تلاش می‌کنید، اما همه اطرافیانتان نیز همین کار را انجام می‌دهند و شما صدای جیغ آنها را نمی‌شنوید. خرخرهای گاه به گاه ایرادی ندارد، اما فریاد زدن، یعنی هدر دادن اکسیژن و انرژی تان.


اشتباه پنجم- اشتباه در تمرین با تردمیل

یکی از دیگر اشتباهاتی که اکثر افراد انجام می دهند تمرین با تردمیل به صورت غلط است. برای انجام این کار ابتدا بندهای کفش تان را محکم گره زده و به وسط تردمیل بروید. به صورت مستقیم به جلو نگاه کنید. زیاد به سمت جلو یا عقب ندوید. یادتان باشد که گیره امنیتی تردمیل را حتما نصب کنید، بخصوص اوقاتی که بر روی سطح شیب دار می دوید یا وزنتان کمی بیشتر از حد متوسط است.


اشتباه ششم- نادرست گرفتن هالتر

به یاد داشته باشید که در زمان انجام پرس سینه این اشتباه احمقانه که باید انگشت شست تان را زیر میله قرار دهید مرتکب نشوید. انگشت شست شما باید همیشه در یک گریپ مناسب، دور میله باشد. اگر‌ هالتر را درست نگه ندارید، ممکن است لیز بخورد و روی اندام‌های حیاتی تان بیفتد.


اشتباه هفتم- نادیده گرفتن گیره های وزنه

بدانید که حتی افراد با تجربه و حرفه ای نیز از گیره های وزنه استفاده می کنند. همه آن تمرینات سخت و تلاش زیاد می‌تواند باعث شود به یک طرف کج شوید یا تکان بخورید و احتمال زیادی وجود دارد که صفحه‌های وزنه لیز بخورند. و هیچ چیز شرم آورتر از صدای وحشتناک افتادن وزنه‌ها در هنگام لیز خوردن از ‌هالتر و برخورد به زمین نیست.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی بدن سازی بدون وزنه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha