سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

موانع تمرین برای تناسب اندام

موانع تمرین برای تناسب اندام
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۱۷ بازدید کنندگان:۱۹۰۴ نویسنده:سامان موسوی

کمبود وقت و پول دو مانع بزرگ در مقابل ورزش کردن می باشند. مشکلات زندگی روزمره باعث شده تا بهانه های زیادی برای ورزش نکردنمان داشته باشیم.اما واقعیت این است که با صرف کمترین زمان در روز، بدون هیچ بهانه ای می توانید در یک فضای بسته یا باز به تمرین بپردازید.

 

زمان برای تناسب اندام

خواسته های خانواده و مسئولیت های روزمره می توانند بسیار دشوار باشد تا بتوانید قبل یا بعد از کار به باشگاه ورزشی بروید. ممکن است که شما مجبور باشید که هر روز بچه هایتان را به مدرسه ببرید و یا با سگ خود به پیاده روی بروید.  

یک بازه زمانی از روز را به خود اختصاص دهید، به آن مانند بلیطی برای سلامتی و تندرستی خود نگاه کنید. آیا وقت ناهار شما 30 یا 60 دقیقه است؟ شما می توانید یک زمان خاصی را به تمرین کردن اختصاص دهید بدون اینکه به عوض کردن لباس هایتان نیازی باشد.

 

قدم زدن در پارک

راه رفتن بهتر از نشستن است و این نکته ثابت شده است که پیاده روی به کاهش اضطراب و افسردگی و افزایش سلامت روان در افراد کم تحرک کمک می کند. این نکته را به یاد داشته باشید که راه رفتن بر روی تردمیل بهتر از نشستن در خانه و پیاده روی در پارک بهتر از راه رفتن بر روی تردمیل است.

تحقیقات نشان داده است که انقباضات ایزومتریک، نه تنها باعث افزایش قدرت در عضلات می شود، بلکه ممکن است فشار خون را نیز پایین تر بیاورد. اگر نهاری که می خورید سالم نیست، باید وقت بیشتری برای ورزش کردن اختصاص بدهید. بهتر است قبل از شرع با یک متخصص تغذیه در مورد چیزهایی که باید بخورید و چیزهایی که باید نخورید مشورت کنید.

برخی از بهانه های رایج در بین مردم برای ورزش نکردن و راه حل آنها به صورت زیر هستند.

 

خیلی خسته ام

خسته بود یک از بهانه های رایج در بین افراد برای ورزش نکردن می باشد. اما بهتر است این نکته را بدانید که انجام دادن تمرینات بدنی سبک و نرمش صبحگاهی علاوه بر افزایش نشاط و شادابی در طی روز که ناشی از آزاد شدن آندروفین های مغزی است به تقویت دستگاه قلبی ـ عروق و عضلانی ـ اسکلتی کمک می نماید. بنابراین اگر سحرخیز نیستید سعی کنید خود را به آن عادت دهید.

 

پس کودکمان را چکار کنیم

شما را درک می کنم، اما چنانچه زمان زیادی را صرف مراقبت از کودکان می کنید، چه بهتر همبازی آنها شوید. اگر به پارک رفته اید همراه کودکان قدم بزنید با آنها توپ بازی کنید، هم خود تمرین کرده اید و هم کودکان از همراهی شما لذت می برند. اگر وضعیت جوی مناسب برای بیرون رفتن نیست، می توانید از فیلم تمرینات ایروبیک و حرکات موزون برای تمرین، همراه کودکان استفاده کنید. به عقیده روانشناسان وقتی پدر و مادر آمادگی بدنی مناسب داشته و پرانرژی باشند تمام خانواده با نشاط و سرزنده می شوند.

 

تمرین برایم خیلی خسته کننده است

این بهانه بیشتر مخصوص افراد تنبل است. برای رفع آن سعی کنید که ورزش و فعالیتی را انتخاب کنید که دوست دارید. در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کنید و به همراه دوستان خود به تمرین بروید. «برای هر فردی ورزشی مناسب وجود دارد». می توانید هنگام کار با تردمیل و یا دوچرخه ثابت مطالعه کرده یا تلویزیون تماشا کنید تا فعالیت برای شما لذت بخش گردد.

 

تحرک و ورزش را دوست ندارم

علت آن شاید یکی از دلایل زیر باشد:

  •    آیا بدین خاطر است که دوست ندارید بدنتان عرق کند؟ می توانید در فضای سرپوشیده و با تهویه مطبوع فعالیت کنید. می توانید شنا یا فعالیتی مانند یوگا که میزان عرق کردن در آن کم است، انتخاب نمایید.
  •     آیا مشکل مفصلی دارید؟ شنا و ورزشهای آبی فعالیتهای مناسبی برای افرادی است که ناراحتی مفصلی دارند. بدلیل شناور شدن و کاهش فشار ناشی از وزن روی مفاصل، ورزشهای آبی جهت درمان و تقویت عضلات بیماران مفصلی بسیار مناسب است.
  •     آیا بدلیل اضافه وزن زیاد فعالیت کردن برایتان خجالت آور است؟ می توانید با دوستان صمیمی خود قدم بزنید و اتاقی را برای انجام حرکات بدنی تحت نظر مربی انتخاب کنید.

 

قبلا تلاش کرده ولی شکست خورده ام

شاید این این مورد یکی از قانع کننده ترین بهانه های شما برای ورزش نکردن باشد. برای بر طرف کردن این بهانه، اهداف کوچک، دست یافتنی و واقعی برای خود انتخاب کنید. بدین ترتیب احتمال اینکه احساس موفقیت را تجربه کنید بیشتر می شود. می توانید در شبکه های اجتماعی، صفحه ای ایجاد کرده و روند پیشرفت خود را ثبت نمایید. بدین ترتیب از حمایت و تشویق دوستان و همکاران تان بهره مند خواهید شد. همچنین اینگونه بیان علنی اهداف، شما را در قبال تصمیم هایتان مسئول و متعهد می سازد.

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی بدن سازی بدون وزنه پیاده روی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha