سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 نکته ی ساده در مبارزه

10 نکته ی ساده در مبارزه
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۶/۳ بازدید کنندگان:۸۴۳ نویسنده:قاسم نژاد
  • بهترین توصیه همیشه ساده ترین توصیه هاست.

 

1. به مبارزه متعهد شوید.

 

تمرینات مداوم برای متعهد شدن به مبارزه

 

شما در مبارزه برای حمله کردن، کشتن، نابود کردن کردن حریف و برنده شدن تلاش می کنید، پس برای متعهد شدن به انجام مبارزه باید از نظر ذهنی تمام وقت خود را به آن اختصاص دهید. هیچ وقت نگویید "بذار ببینم ابتدا چه اتفاقی می افتد". این کار دقیقا برای بار دوم نیز تکرار می شود و به خودتان شک می کنید و شانس شکست را بالا می برید. بین باهوش بودن و محتاط بودن تفاوتی وجود دارد، مشاهده کن، فکر کن، اما لطفا متعهد شو!

 

2. روی آنچه باید انجام دهید، تمرکز کنید.

 

تمرکز کنید

 

شما باید بیش از آنچه نگران صدمه دید یا چیزهای دیگر باشید، باید به کارهایی که باید انجام دهید، فکر کنید. در مورد چیزهای بسیار زیادی نگران نباشید. نگرانی در مورد کارهایی که نمی توانید در آنها تاثیرگذار باشید، وقت و انرژی تان را هدر می دهد. فقط حمله کنید و پیش بروید. لحظه ای که برای فکر کردن در مورد ضربه زدن متوقف می شوید، احتمالا ضربه می خورید. پس بیهوده وقت را هدر ندهید.

 

3. هر مشت را با سرعت بیرون دهید.

 

زدن مشت با تمام قدرت و سرعت


هر مشت باید یک تنفس (دم و بازدم) داشته باشد. این کار شما را سریع تر و قوی تر می کند و همچنین به شما کمک می کند تا ریلکس باشید و از هدر رفتن انرژی تان جلوگیری می کند و در ایجاد ریتم نیز موثر می باشد. به خاطر داشته باشید، مقصود مان از تنفس، نفس های کوچک است که نفس های بلند با نفس نفس زنان (هوف هوف کردن).

 

4. هنگام دفاع، نفس بکشید.

 

نفس کشیدن هنگام دفاع در مبارزه بوکس


هنگام دفاع کردن یا دویدن یا جهیدن در مبارزه نفس بکشید. اگر هر بار که در حالت دفاعی قرار می گیرید، نفس بکشید، بدن تان مزایای کامل حالت استراحت را می گیرد. به روشی ریلکس و آرام نفس بکشید.

 

5. راه بروید، ندوید!

 

دویدن و پریدن به اطراف انرژی تان را هدر می دهد. راه رفتن به جلو و اطراف حریف تان، مقدار زیادی انرژی صرفه جویی می کند و به شما اعتماد به نفس می بخشد. منظورمان از راه رفتن صرفا راه رفتن نیست، بلکه یعنی از حرکت پا در صورت لزوم استفاده می کنیم. اگر با عجله و دست پاچگی حرکت کنی، انرژی زیادی را بیهوده از دست می دهید.

 

6. در هر مشتی که می زنید، آرنج تان (نه مشت) را عقب بکشید.

 


مهم نیست ضربه از چه نوعی است، در هر نوع ضربه ی مشتی که اعمال می کنید، سعی کنید آرنج تان را به عقب بکشید و نیروی آرنج را با ضربه همسان و ترکیب کنید. این نکته ی آسان به شما کمک می کند تا ضربه ی خوبی بزنید، در حالی که آرنج، از مچ دست تان هنگام اعمال ضربه محافظت می کند و حداکثر نیرو را به بدن حریف منتقل می کند.


7. به هیچ وجه چشمان تان را نپوشانید یا به حریف اجازه ندهید جلوی دید تان را بگیرد.

 

باز نگه داشتن جلوی دید هنگام مبارزه

 

از بردن سر به زیر بدن یا کمر حریف خودداری کنید، طوری که نتوانید سر او را ببینید. اگر فاصله تان با حریف کم است و بسیار به هم نزدیک شده اید، سعی کنید او را با هدف پیدا کردنش، بگیرید. برخی فایتر ها از قوه ی ذهنی شان برای این تکنیک استفاده می کنند که این روش ذهنی نیز موثر است.

 

8. به طرف حریف خم شوید (تکیه دهید)


با این تاکتیک باعث می شوید حریف در ضربه های پرتابی بدون لنرژی هدر دهد و هیچ قدرت و نیرویی در ضرباتش مشاهده نشود. او برای به دست آوردن دوباره ی تعادلش، انرژی از دست می دهد. البته، شما نمی توانید یک مبارزه ی بوکس را به مسابقه ی کشتی سومو تبدیل کنید. اگر پاهای قوی تر، بلند تر و بزرگ تر داشته باشید یا به استراحت نیاز داشته باشید، این تاکتیک به بهترین نحو تاثیر می گذارد.

 

9. به دست قوی حریف نگاه کنید.

 

بیشتر فایتر ها یک دست هستند یا به عبارتی دیگر تسلط شان با یکی از دست هایشان بیشتر است. به حرکات حریف دقت کنید و این ترفند را بیابید. اگر دست قوی تر حریف را کشف کردید و راه های ضربه زدن و صدمه رساندن به خودتان را با دست قویش بستید و فرصت هایش را ازش گرفتید، او در استفاده هر دو دست متوقف می شود.

 

10. وانمود کنید سرش را مورد هدف قرار می دهید، اما به طرف بدنش حمله کنید.

 

این تکنیک در هر زمان بسیار ساده و موثر است. هر چه مبارزه شدید تر و غیر کنترلی تر باشد، این تاکتیک موثر تر است.

برچسب ها: آموزش مبارزه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha