سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 راه برای اینکه قهرمان فرم های هنرهای رزمی شوید

10 راه برای اینکه قهرمان فرم های هنرهای رزمی شوید
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۲۸ بازدید کنندگان:۶۹۵ نویسنده:آشتی مولائی

10 راه برای اینکه قهرمان فرم های هنرهای رزمی شوید.

تمامی مربیان دارای نظرات مختلفی برای تبدیل شدن شما به یک مبارز واقعی هستند. 10 نکته ی زیر را در زمان مبارزه به یاد داشته باشید.

 

1. اصول

 

صرف نظر از مقامی که دارید باید دارای اصول خوبی باشید. احتمالا اصول شما  به عنوان یک مبتدی شامل ضربات front kick ( لگد با سینه پا از جلو) و مشت(punch ) می باشد. اما به عنوان یک رقیب حرفه ای از ضربات چرخشی، ضربات پرشی یا تکینک های چندگانه ی دست استفاده خواهید کرد.

 

2. طرز ایستادن


طرز ایستادن همانند پایه ی یک خانه است. اگر طرز ایستادن ضعیف باشد مثل این است که پایه ی ضعیفی داشته باشید. پس با یک پایه ی ضعیف مثل خانه ای ویرانه به نظر می رسید. ولی اگر طرز ایستادنتان درست باشد، قوی به نظر خواهید رسید. طرز ایستادنتان باید اصولی باشد. از توازن وزن و ترازبندی درست پاهایتان مطمئن شوید. طرز ایستادن نقش مهمی در مبارزه دارد.

 

3. قدرت


قدرت، یک سناریوی دفاع شخصی علیه مبارزان خیالی است. حرکاتتان باید موثر و کاربردی باشند. ضربه های قوی، مشت ها و قفل کردن ها ضروری هستند. بهتر است یک ضربه کوتاه و قوی داشته باشید تا اینکه ضربه ای بلند و ضعیف داشته باشید.

 

4. توازن و تعادل


سکندری خوردن در طول مبارزات، کار اشتباهی است. به این فکر نکنید که از دست دادن تعادل بدنی غیر ممکن است به خصوص اگر از تکنیک های پیشرفته استفاده کرده باشید. بنابراین تعادل خوبی را از خود نشان دهید و کنترل اوضاع را به دست بگیرید.  

 

5. سرعت


برای بسیاری از تکنیک های سنتی و ضربات متوالی، نیازی به سرعت نیست. برای ضربات و مشت ها باید نهایت سرعت را به کار ببرید. در فرم های پیشرفته تر، نشان دادن ترکیبی سریع از حرکات مهم است. بعد از هر ضربه ای که می زنید تعادل ، اصول و طرز ایستادن را فراموش نکنید. فقط بر روی سرعت تاکید نکنید.

 

6. شدت و تکرار


به یاد داشته باشید که وقتی در حال اجرای یک فرم هستید در حال مبارزه با حریفانی خیالی هستید. بنابراین نباید لبخند یا نگاهی غیرعادی بر روی صورتتان داشته باشید. مشتاق باشید. از حالات چهره ی مناسب برای قضاوت درست داوران استفاده کنید. از انرژی درونی برای بیان کردن صداهای کیای ( KIAI ) استفاده بکنید.

 

7 . توجه و تمرکز


برای اجرای درست تکنیک ها باید تمرکز کنید.  معمولا وقتی شخصی چشم هایش منحرف می شوند برای اجرای حرکت بعدی آمادگی لازم را به دست نخواهد آورد. پس مواظب باشید که تمرکزتان را در اثر پخش صدای زیاد موزیک و نداشتن تمرین بسیار از دست ندهید.

 

8. انعطاف پذیری


اگر انعطاف پذیریتان عالی است باید توانایی اجرای حرکات سخت تر، ضربه های قوی تر و حرکات ژیمناستیکی را داشته باشید. هیچ چیزی لذت بخش تر از نگاه کردن به یک شخص در هنگام اجرای ضربه ای مستقیم به روی حریف نیست. با بدنی قابل انعطاف می توانید کاتاها را ساده تر انجام بدهید.

 

9. سختی حرکات


هرچه قدر حرکاتتان سخت تر باشند امتیاز بیشتری به شما تعلق می گیرد. با استفاده از حرکات سخت می توانید رقیب را بدون وقفه  و در هر زمانی مغلوب و غافلگیر کنید.

 

10. داشتن یک حامی و پشتیبان خوب


از روال روابط بین افراد در مسابقات خبر داشته باشید. در تمامی مسابقات، یک حامی به همراه خود داشته باشید به خصوص اگر برای اولین بار است که به یک مسابقه می روید.

برچسب ها: انعطاف پذیری دفاع شخصی کاتا هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha