سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

8 عادت بد ورزشی که باید از آنها خودداری کرد.

8 عادت بد ورزشی که باید از آنها خودداری کرد.
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۲۹ بازدید کنندگان:۷۴۰ نویسنده:قاسم نژاد

تمام کردن یک تمرین، یکی از بهترین احساس هایی همیشگی است، حتی اگرچه آن ورزش ممکن است آسان و سرگرم کننده نباشد، اما شما می دانید که قدم مثبتی در مسیر مستقیم یک زندگی سالم برداشته اید، احساس خوبی در بدنتان می کنید و احساس می کنید کامل شده اید.

 


با این حال، اگر شما هم دارای یک از 8 عادت بد ورزشی زیر هستید، ممکن است به جای اینکه به شما کمک کنند، در واقع به خودتان آسیب برسانید. فهرست زیر را بررسی کنید و هر عادت بدی را که قبلا داشته اید، ترک کنید.

 

هیدراته نماندن (کم آبی بدن)

 

نوشیدن آب قبل، بعد و در طول ورزش، فوق العاده مهم است. اساسا، بیش از 50 درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است. عرق کردن فرآیندی است که در آن بدن خودش عمل خنک سازی انجام می دهد و سموم تولید شده را می شوید. اگر در طول روز هیدراته نمانید ( یعنی آب بدن تان کم شود و به قدر کافی آب ننوشید)، احتمالا دچار سرگیجه، خستگی و ناهنجاری جسمی شوید. با خوردن آب بیشتر در طول روز، قبل، بعد و در بین تمرینات، از کم آبی بدن جلوگیری کنید.

 

ایجاد انتظارات غیر واقعی

 

ایجاد یک سبک زندگی سالم، یک تعهد طولانی مدت است که باید پیوسته توسعه یابد. با شروع تمرینی جدید همراه با انتظارات غیر واقعی، پیشرفت تان خیلی سخت و کند می شود. برای مثال، انتظار نداشته باشید در طول یک هفته 4 تا 5 کیلو وزن کم کنید یا حدس بزنید بعد از چند ساعت، 6 دوره تمرینات شکمی انجام دهید. اهدافی تعیین کنید که منطقی، قابل دسترسی و دائمی باشد.

 

به قدر کافی نمی خورید.

 

اگرچه بسیاری افراد برای کاهش وزن ورزش می کنند، ضروری است که به یاد بیاورید بدن تان برای ورزش کردن به سوخت مناسب نیاز دارد، به علاوه باید بعد از تمرین آب فراوان بنوشید. شکم خالی و خشک دهنی قبل و بعد از تمرین ممکن است اثرات منفی داشته باشد، مثلا تا حالا شده بعد از تمرینات احساس خستگی فراوان کنید؟ این خستگی به دلیل پایین آمدن میزان قند خون تان است. با خوردن کافی از این عوارض جلوگیری کنید، چون این خستگی باعث می شود تمرینات تان را کوتاه تر، با شدت و تاثیر کمتر انجام دهید.

 

گرم کردن را فراموش می کنید.

 

گرم کردن قبل از تمرین کاملا ضروری است، اگرچه اغلب نادیده گرفته می شود. حتی اگر شما قبل از ورزش احساس خوبی دارید، یک برنامه ی روتین گرم کردن تمام بدن، شما را برای ورزش کردن آماده می کند،و به بازسازی بدن تان در طول ورزش و بعد از آن نیز کمک می کند. اگر به اندازه ی کافی خودتان را قبل از ورزش گرم نکنید، در طول چند روز آینده بدن تان دچار درد و آسیب می شود.

 

تمرین کم

 

اگر تمرین پشت سر تمرین انجام دهید، اما اصلا به اندازه ی کافی چربی سوزی در بدن تان انجام نمی شود، احتمالا تمرینات تان کم است. به عبارت دیگر، شما را به سمت توانایی کامل تان پیش نمی برد. این عادت بد را با سخت تر و صحیح تر کار کردن برای تقویت بدن تان تصحیح کنید.

 

نشستن بین ست های تمرین

 

کلید اصلی چربی سوزی و از بین بردن کالری اضافی بدن، بالا بردن میزان ضربان قلب از طریق تمرین کامل است. هنگامی که با انجام تمرینات شدید، خستگی به سراغ تان آمد، استراحت طولانی بین تمرینات را بر می گزینید، سعی کنید استراحت های بین تمرینات حدالامکان کوتاه باشد. البته اگر احساس سرگیجه کردید و یا حالتان بد شد، تمرین را متوقف و استراحت کنید.

 

چسبیدن به یک چیز

 

شاید بگویید مگر چه اشکالی دارد! چرا باید تمرینات روتین مان را تغییر دهیم؟ بسیاری افراد به روتین تمرین می چسبند، و همان تمرین را بارها و بارها انجام می دهند. این کار نه تنها بسیار خسته کننده است، بلکه کارآمدی عضلات را متوقف می کند، چون  آنهابه آن حرکات عادت دارند. برای افزایش مزایای بدن، حتما باید روتین تمرینات را تغییر دهید و هر دو تمرینات قدرتی و کاردیو را در تمرینات خود بگنجانید.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی چربی سوزی گرم کردن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha