سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 اشتباه رایج تناسب اندام

5 اشتباه رایج تناسب اندام
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۶/۱ بازدید کنندگان:۶۰۸ نویسنده:قاسم نژاد

برخی از نکات و ترفند های تناسب اندام که هر روز می شنوید، می تواند مفید باشد و برخی نیز ممکن است صرفا اشتباه باشد. شما  ممکن است اشتباه های زیر را شنیده باشید، اما ما در اینجا دلایلی را توضیح می دهیم که چرا نباید به این اشتباه ها عمل کرد.

 

عرق کردن برابر است با کالری سوزی

 

شما ممکن است احساس کنید هنگام عرق کردن کالری بیشتری می سوزانید، اما عرق کردن لزوما کافی نیست. واقعیت این است که عرق کردن صرفا روشی برای سرد  کردن بدن است. این بدین معنی است که شما ممکن است صرفا به دلیل درجه حرارت بالای بدن عرق کنید و نه به دلیل سوزاندن کالری اضافی.

 

بسیاری از گفته های مشهور تناسب اندام را نادیده بگیرید.

 


شنیده اید که می گویند: "هر چه بیشتر، بهتر! "یا " نابرده رنج، گنج میسر نمی شود."


اگرچه برخی از این گفته های قشنگ می تواند به شما انگیزه ببخشد، اما نباید زیاد جدی گرفته شوند. برای مثال، وقتی گفه می شود هر چه بیشتر تمرین کنید، عملکرد بهتری خواهید داشت. حتی ورزشکاران حرفه ای نیز بدنشان به استراحت نیاز دارد و اگر بیش از حد تمرین کنند، احتمال وارد شدن صدمه بیشتر است. علاوه بر این، ضرب المثل "نابرده رنج، گنج میسر نمی شود"، ممکن است خطرناک باشد. به بدن تان گوش دهید، خصوصا اگر احساس ناراحتی کردید یا اگر فکر می کنید احتمالا آسیب ببینید.

 

بسیاری افراد بر این باورند که اگر میزان کمی کارکرد خوب باشد، میزان زیاد آن بهتر است. اما از دیدگاه متخصصان در مورد تناسب اندام این طور نیست. در غیر این صورت، با ورزش زیاد بدن دچار آسیب دیدگی می شود. خصوصا بعد از تمرینات بسیار سخت، بدن به استراحت نیاز دارد. متخصصان توصیه می کنند که ورزشکاران پیشرفته هر هفته یک روز استراحت کنند و بقیه ورزشکاران یک روز در میان بدن شان را استراحت بدهند.

 

وزنه برداری فقط برای مردان است.

 

این تصور نادرست در میان بعضی از زنانی که تمرینات قدرتی فورا آنها را عضلانی می کند، رایج است. اما اضافه کردن تمرینات قدرتی به برنامه ی روتین تان (چه مرد و چه زن)، واقعا بخشی از یک برنامه ی ورزشی متعادل است. تمرینات قدرتی (وزنه برداری) به سوزاندن کالری کمک می کند و علاوه بر بسیاری از مزایای دیگری که دارد، سلامت استخوان ها را نیز حفظ می کند.

 

شنا به کاهش یک کیلو وزن کمک می کند.

 

شنا فعالیتی بسیار خوب با مزایای سلامتی زیاد است. از جمله افزایش استقامت، بهبود ظرفیت شش ها . غیره، اما کاهش وزن یکی از آنها نیست. چون خاصیت شناوری آب باعث حفظ وزن بدن تان می شود، مقاومتی که بیرون از آب تجربه می کنید، در اینجا کم خواهد شد. بنابراین بدانید که شنا ورزشی عالی است اما ممکن است به کاهش وزن تان کمک نکند.

 

هدف برابر است با از دست دادن چربی


آیا شما سعی می کنید قسمت خاصی از بدن تان را برای کاهش چربی هدف قرار دهید؟ به عنوان مثال، تصمیم دارید چربی های شکم تان را آب کنید؟ متخصصان می گویند که در واقع چنین چیزی امکان ندارد. به جای آن، باید روی کاهش چربی در کل بدن تمرکز کنید. شما ممکن است حدس زده باشید که بهترین روش برای انجام این کار، تمرینات قدرتی، کاردیو و رژیم گرفتن است.

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha