سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در مسابقات هنرهای رزمی موفق شویم؟

چگونه در مسابقات هنرهای رزمی موفق شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۳۱ بازدید کنندگان:۷۱۰ نویسنده:آشتی مولائی

چگونه در مسابقات هنرهای رزمی موفق شویم؟

 

در حال حاضر تمرینات ورزشی و هنرهای رزمی دارای محبوبیت بسیاری در تمامی کشورها هستند. با توجه به اینکه اکثر هنرمندان هنرهای رزمی در کشورهای دیگر زندگی می کنند، ولی مردم علاقه ی عجیبی به نگاه کردن به برنامه های ورزشی و مسابقات آن ها دارند. اگر شما هم یک هنرمند رزمی هستید به دنبال شرکت در مسابقات و مشهور شدن در دنیای هنرهای رزمی باشید.

 

1. به صورت منظم به دنبال آموزش هنرهای رزمی باشید.

 

اگر دوره ی آموزش هنر های رزمی را ندیده باشید نمی توانید در هیچ یک از مسابقات هنرهای رزمی شرکت کنید. برای شرکت در آن مسابقات باید حداقل دو روز در هفته آموزش ببینید و یقینا زمان های کوتاهی را در خانه به تمرین بپردازید. بنابراین با انجام کارهای گفته شده می توانید برای مسابقات آماده شوید و تکینک های ضروری را در برابر رقیبان انجام دهید. جنبه های مهمی که باید بر روی آن ها کار کنید طرز ایستادن ها، تکنیک ها، کیای (KIAI) و تعادل هستند. تدریس های خصوصی باشگاه ها هم بسیار پرمنفعت هستند. اگر شما هنرمند XMA هستید یا هنرهای رزمی خلاق را انجام می دهید باید با نحوه ی کار با سلاح های رزمی آشنا شوید. همچنین همراه با تیم رقابتی باشگاه به اردوها و مسابقات مختلف بروید تا با تمرینات مختلف آشنا شوید.

 

2. مسابقه ای را پیدا کنید که مناسب شما باشد.


ده ها مسابقه ی مختلف، برای هنرهای رزمی وجود دارند. بنابراین نوع مسابقه را به خوبی جستجو کنید. شما چه نوعی از هنرهای رزمی را انجام می دهید؟ در بسیاری از مسابقات هنرهای رزمی، تمامی فرم های هنر رزمی و XMA شرکت داده می شوند. البته مسابقاتی جداگانه هم برای هنرهای گلاویزی، مبارزه ای و سبک های هنرهای رزمی برگزار می شود.

 

3. در نظر گرفتن قوانین مسابقات


بهتر است اولین مسابقات را به صورت های دوره های کوتاه مدت شروع کنید تا اینکه به جاهای دور رفته و مدت زیادی را در هتل های گرانقیمت بگذرانید. معمولا مسابقه در یک باشگاه نزدیک به محل زندگیتان برگزار می شود.  قوانین بازی،  نکات بسیار مهمی هستند که باید ان ها را در هنگام پرکردن فرم ثبت نام به ویژه برای مسابقات مبارزه ای و XMA بخوانید.

 

4. تصمیم به انتخاب سبک مورد نظرتان بگیرید.


اکثر مردم تمایل به انجام فرم ها، کاتاها و سلاح های سرد دارند.

 

5. برای روز مسابقه آماده شوید.


قبل از ترک خانه از داشتن یونیفرم کامل، کمربند، تمامی وسایل مبارزه ، تنقلات و آب مطمئن شوید. البته احتمالا در فضای مسابقه با سرویس های مختلف نهار خوری برخورد خواهید کرد. شما باید یک کوله پشتی مجهز به همراه خود داشته باشید و بر روی آن، برچسب نام خودتان را بزنید.  اگر سلاح های رزمی به همراه خود می برید نام خود را در انتهای سلاح با ماژیکی دائمی بنویسید. یک نقشه ی Mapquest به همراه خود داشته باشید تا مسیر را به خوبی پیدا کنید.

 

6. وقتی به باشگاه رسیدید فرم های لازم را پر کنید.


می توانید کارت مخصوص به خود را در زیر یونیفرم قرار دهید . قبل از بازی حتما خودتان را گرم کنید تا صدمه ای بعد از بازی نداشته باشید. به دلیل اینکه مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شوند باید قبل از هر مسابقه، تمرینات خاصی انجام دهید.

 

7. هوشیار باشید!


اگر می خواهید به جایی برای تمرین و گرم شدن بروید، مواظب باشید که محل نشستن تماشاگران یا میدان بازی نباشد.  بعضی اوقات با نداشتن بازی باید آن مکان را ترک کنید. به دقت به صدایی که از بلندگوهای سالن پخش می شود گوش فرا دهید. معمولا اگر دیر به مسابقه برسید رد صلاحیت می شوید.

برچسب ها: سبک های هنر های رزمی مبارزه هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha