سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا تمریناتم نتیجه نمی دهد؟

چرا تمریناتم نتیجه نمی دهد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۶/۱ بازدید کنندگان:۵۹۷ نویسنده:قاسم نژاد

اگر شما ماه هاست به طور منظم ورزش می کنید، احتمالا احساس بسیار خوبی دارید. اما شاید نتیجه ی همه ی تمرینات سخت تان در باشگاه در شکل و سایزبدن تان تاثیری نداشته است و تغییری در سایز لباس هایتان مشاهده نکرده اید.

 

اگر نتیجه مطلوب از تمرینات تان را نمی بینید، به یکی از دلایل زیر است. نگران نباشید! چون می توانید با کمی تغییر در روند تمرینات، به نتایج دلخواه خود برسید.

 

1. به اندازه ی کافی سخت کار نمی کنید.

 

اینکه شما مرتبا به باشگاه می روید، صرفا به این معنی نیست که تمرینات عالی انجام می دهید. اگر می خواهید نتیجه ببینید، باید با هر تمرین خودتان را به جلو پیش ببرید. هنگام ورزش کردن، میزان ضربان قلب تان 50 تا 85 درصد بالا می رود. حداکثر میزان ضربان قلب تان 220 منهای سن تان است. برای اندازه گیری شدت تمرینات تان، می توانید یک دستگاه مانیتور ضربان قلب بخرید و هنگام انجام تمرینات از آن استفاده کنید. یا می توانید از این دستگاه هنگام کار بر روی یکی از دستگاه های دلخواه تان در باشگاه استفاده کنید.

 

2. فقط تمرینات کاردیو انجام می دهید.


بسیاری افراد گمان می کنند برای کاهش وزن باید تمرینات کاردیوی زیادی مانند دویدن را در برنامه شان بگنجانند. اگرچه فعالیت های کاردیو کالری می سوزانند، اما برای کاهش وزن علاوه بر کالری سوزی باید عضله سازی نیز بکنید. اگر عضله بیشتر باعث کالری سوزی در اوقات استراحت (غیر از هنگام ورزش کردن) می شود. شما باید حداقل دو بار در هفته در برنامه تان وزنه برداری و حرکات وزنی بدن مانند شنای سوئدی و اسکات داشته باشید. اضافه کردن این تمرینات به برنامه تان نه تنها چربی بدن تان را کاهش می دهد و توده ی عضلانی را بهبود می دهد، بلکه قدرت استخوان ها را نیز افزایش می دهد.

 

3. یک تمرین را سال هاست انجام می دهید.

 

اگر می خواهید به نتیجه ی دلخواه تان دست یابید، باید تمرینات تان را به مرور زمان تغییر دهید. وقتی تمرینی را بدون افزایش شدت آن بارها و بارها انجام دهید، بدن به آن عادت می کند و کمتر تمایل به تغییر است. به جای آن، عضلات تان را با تغییر اندازه و شدت تمرینات درگیر کنید.

 

4. رژیم اصلاح شده ندارید.

 

حتی اگر زیاد تمرین کنید، ولی رژیم مناسبی نداشته باشید، به نتایج و پیشرفت های زیادی در بدن تان مشاهده نمی کنید. شما نه تنها باید غذاهای سالم بخورید، بلکه از خوردن میزان کالری اضافی خودداری کنید. برای این کار می توانید میزان غذای مصرفی روزانه تان را ثبت و یادداشت کنید، درنتیجه می توانید میزان کالری مصرفی تان را به دست آورید.

 

5. به اندازه ی کافی استراحت نمی کنید.

 

کارشناسان و متخصصان تناسب اندام می گویند میزان درست استراحت بین تمرینات هنگامی است که عضلات تان درد می گیرد. عضلات برای ریکاوری به زمان نیاز دارند. برای داشتن بدنی عالی، باید به اندازه ی کافی نیز بخوابید. ( حداقل 7 ساعت در هر شب برای بزرگسالان).

 

برچسب ها: تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha